Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 686 odpovědí. Do diskuze (114 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 12 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 687)
  • Autor
    Příspěvky
  • #22961
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)
    #22963
    Luky
    Člen
    (14 odpovědí)

    Jisto napsal:

    Zdravím ze Svinviky (vedle Lesundu, naproti Aure, ostrov Grysvagoya.

    Počasí katastrofa, fučí a prší a je zima a ryby nejdou. Jsem v této lokalitě už po mockolikáté, ale tohle jsem v červenci nezažil je to zde jak v dubnu, voda má 9 st. a v této době mívá 14-18st. Odjížděl dnes turnus z kempu Travelu, co zde byl minulých 10 dní a měli prý většinou trochu v bedně. No je to zde zatím v řiti. Mám sice sebou dovolenkáře co mně chtějí věšet na stěžen, ale zatím to myslí ze srandy. Jsou to všechno jen náhodný záběry, sem tam makrela, jednoskvrnka, polak, obecňačka. Kvúli větru se nedá zatím nic jiného dělat. Předpověď počasí nas nabudí že bude pěkně, ale pak to zaktualizují a je to v pr…i. Jako dnes,v 18hod po dnešní sibiriádě ještě slibují na zítra polojasno a 6 km/hod vítr a po aktualizaci ve 22hod už je to zase tam kde to bylo, déšť, vítr 18 km/hod, 10-12st.

    Tak tohle nepovzbudí 🙁 😕 :-|. Já už mám cestovní horečku, ale řadu věcí jsem zatím nestihl, například zkontrolovat počasí. Koukám a máš pravdu, no zažili jsme tam už i sněžení koncem září, tak i tohle zvládneme 😎 Každopádně tu Goratexku si beru sebou. Jedeme na stejné místo asi po 8-mé. Zažili jsme tam už ledacos, ale ryby jsme nachytali vždycky. Pokud ryby nepůjdou, tak to bude průšvih. Přesto se těším jako malý kluk 😉 tak tímhle se odradit nenecháme – je to drsný sever 😉 Přeji hodně zdaru, ať se vše v dobré obrátí, slunce zazáří a ryby nachytáte 🙂

    #22971
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Zdravím z Harbaku,

    do neděle šli keleři 60-80 cm ani menší ani větší, makrely jen 2ks,

    od té doby to jde tak jak píše Jisto

    Zdraví ChoChy + MP

    #22972
    Petr
    Účastník
    (63 odpovědí)

    To je teda “hezké počasí” :-E. My jedeme 20.8. kousek od Svinviky (vedle Lesundu, naproti Aure, ostrov Grysvagoya. Kluky tam potkáváme. Tak jen doufáme, že se počasí umoudří a rybičky najedou. 🙂

    #22979
    Luboš Doleľal
    Člen
    (3 odpovědí)

    To ChoChy,koukám,že ty potvůrky černý přestaly zobat.Chlapi,co byli před váma,tak jezdili na makrely do Stokkoy pod most (těsně,než na něj začneš najíždět,tak vlevo).Ale vy si chlapi určitě poradíte a pod šutrama něco vyšťouráte.Dobrej lov a šťastnou cestu Luboš.

    #22982
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To Jisto: nečte se to dobře, ale bohužel se to stává. Mne to potkalo v roce 2009, také jsem vytáhl dvě rodinky na rybářskou dovolenou a nic jsme nechytli. Letos v březnu na Einvice první dva dny tresky jako jalovice, pak přišla v noci vychřice a do konce pobytu jsme si ani neškrtli. Držím palce, aby se vám počasí umoudřilo.

    #22988
    Luky
    Člen
    (14 odpovědí)

    Je tu ted na foru docela nuda, kdyz vsichni jsou na dovolenych a vetsina je uz z Norka zpet. Tak aspon neco malo do mlynku pro poteseni.

    Za pul hodky odjezd. Za 30 hodin se snad ozvu z Valsoya, kdyz vse dobre pujde. Ryby teste se :-E

    #23008
    stipko
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Ja by som mal vyraziť budúci týžden do Vanylvsfjordu.

    Beriem rodinu ale ako sledujem počasie, tak neviem.

    Lákal som ich na hríby, borůvky a makrely ale zatiaľ nemám správy, že by niečo z toho už bolo.

    Tak ak máte nejaké pozitívne info, dajte to sem.

    #23009
    Jisto
    Účastník
    (314 odpovědí)

    Tak zítra poslední den a v sobotu ráno odjezd ze Svinviky.Už se to lepší, včera jsme viděli i slunce a bylo pěkné odpoledne, hlavně se zklidnil vítr a moře začíná ožívat, na echolotu už se přece jen něco objevuje. Včera a dnes už jsme nachytali, musí se ale hodně hledat. Chytáme kolem vršků kopců, kde se drží hejna kelírků a kolem nich prochytáváme obecňačky, jednoskvrnky,polaky a mníky lengy. vše kolem 60-80cm. Nejvíc jsme se zahojili kolem ponorky a majáku směrem k Hitře, tady ve fjordu nejvíc před vysílačem. Prý se dá i dost nachytat ze břehu kolem skal. Na mělčinách na vláčku je úplně mrtvo. I kámoš,vášnivej vláčkař,kterej tam nychytal vždycky, tentokrát moc nepochodil. Makrely jen ojediněle, žádná hejna. Nedá se vůbec věřit předpovědi počasí. Vím, že se to zde hodně mění, ale předpověď večer a pak ráno se diametrálně liší,bývá to úplný opak. Mám za to, že se počasí aktualizuje v 6,14 a 22 hod. Změny se týkají jak větru, tak deště a oblačnosti. Jsme zde na rybách a ne pro ryby a tak nálada je dobrá. Nováčkům se to líbí, když se nadalo chytat, byly jiné činnosti, včera jsme byli na fotbale v Trondheimu podpořit Plzeň(i když jsme od Blanska) a prohlédnout město. Hříbky jsme taky nasbírali, borůvky nejsou ale narazili jsme na spoustu lesních jahod,zítra budou nějaký palačinky nebo něco podobnýho jako sladká tečka za letošní dovolenou.

    #23017
    Luky
    Člen
    (14 odpovědí)

    Hlasim prijezd a vyrazime se podivat co je ve fjordu. Jinak mlha. Cesta velmi pohodova, nejlepsi za celou dobu. Prijeli jsme na cas. Cestou se stridal dest od Nemecka az na misto. Policajti zadny. Celnici nikde. Silnice prazdny. Doporucuji cestovat ve vsedni den. Norkum Zdar.

    #23019
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    to Luky:tak posílej info a foto ať máme čerstvý zprávy.:-)díky8-)

    #23034
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    hodování na Harbaku

    #23035
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    #23036
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    #23039
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …zítra po 14ti denní pauze odjezd směr Titran-Froya,už mi to vřískání racků a chuť slané vody začíná nějak chybět. Ale nelenil jsem a alespoň připravil na podzimní polako-chytání letošní TOP polačí nástrahu na vláčku, dlouhé úhoříky s 3D očima…malá ukázka na fotkách..:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 687)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...