Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 618 odpovědí. Do diskuze (113 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 496. až 510. (celkem z 619)
  • Autor
    Příspěvky
  • #285465
    sten75
    Účastník
    (116 odpovědí)

    čau,

    Ty okouny chytáme na placce 150- 170 m před Hasvikem jak nám doporučil Michal. Naše parta chytla 2ks kolem 70 cm a desítky menších …

    v okolí jsou i velké tresky, momentálně jsou tady všude malí keleři ale fakt všude …

     

    #285484
    sten75
    Účastník
    (116 odpovědí)
    #285500
    sten75
    Účastník
    (116 odpovědí)

    Zdravíme zase s Hasfjordu, limit jsme nachytali za prvních 5 dnů, nyní zkoušíme halibuty – zatím nic moc spíše menší – asi jsou přežraní těch kelerů co jsou všude:), ale jinak dobrý:)

    Největší treska zatím 120 cm 14 kg

    #285509
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Michal si z nás také vystřelil a povedlo se!Věděl jaké budou reakce, proto si nechal  vysvětlení na později a dobře se pobavili..(-:  Je ale fajn že se ozvalo tolik lidí, kteří fotku tuleně ve filetárně odsoudili.I když nás Michal napálil a tuleň byl ulovený legálně, potěší, že je mezi námi hodně rybářů u kterých je příroda a pobyt v ní na prvém místě.  Já když jsem viděl prvního tuleně vytaženého z moře,tak jsem se tak lekl,že jsem tam málem spadnul.Vážně jsem si myslel,že jsme vytáhli utopenou muslimku v nikábu…

    Jinak se opravdu loví,ele ne nijak masově.Několikrát jsem to viděl,ale nikdo střelené tuleně nezpracovával.Fotky které přikládám jsou sice z lovu hus,ale i tuleni se střílí stejnými zbraněmi.Střílí většinou z ostrova na veliké vdálenosti (někdy z ostrova na ostrov) a přesto,že jak husy,nebo tuleni jsou ve vlnách,není pro ně až 600 m žádný problém. Na víčku optiky jsou vypsány vzdálenosti a hodnoty nastavení.Má tam i kilometr a více.

     

    #285510
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Mám dotaz z jiného soudku. Dá se na Soroy sehnat ubytování s velkou lodí? Tím myslím od 7.5m nejlépe dva motory v dobrém stavu. Uzpůsobenou pro sportovní rybolov. Nejlépe vybavenou vším potřebným tak aby se dalo přiletět. Děkuji za info.

    Tak jsem ti to prověřil ještě u Ornulfa,  ale loď dle tvých požadavků na Soroya nikdo na pronajmuti nemá. Ahmad má nejvíce 115 HP Yamaha a velké kvaerno 6.5m

    #285511
    chata
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Děkuji za prověření, je to škoda. Už nás omrzelo to chytání kolem komína a chtěli jsme využít možnosti zkusit to dále na otevřeném moři. Už jsem poptal kde koho a takovou sportovní loď snad opravdu v Norsku nikdo nemá.

    #285516
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Ale ma, akorat ji mivaji vetsinou majitele kempu nebo pruvodci pro sebe a nepronajimaji je… 🙂

    #285518
    chata
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Pane bestik, mohu vědět k čemu mě takováto informace je?

    #285591
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Včerejší úlovky z lodí kapitána Marca a pohoda z Hasfjordu. Pro ty, kteří míří na rybolov do Hasfjordu, tak Ornulf zřizuje českého delegáta.  Takže komunikace daleko jednodušší.

    #285592
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    No jsem zvědavý, jak dlouho tam delegát, vydrží. Ten poslední  tuším Láďa  ,,Preparátor,, tam dlouho nevydržel. Tomu jsem strašně fandil…

    Ornulf je fajn chlap, ale jeho ,,madam,,  to je problém. a zřejmě nadále bude.

    #285597
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    To Navarchus: Nespletl sis náhodou rodiny.  Nejsem absolutní znalec místních poměrů,  ale myslím si, že  Láďa pracoval pro Ahmada a ne pro Ornulfa. Takže přeji novému zprávci hodně štěstí. A vydrž!

    #285598
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    To Navarchus: Nespletl sis náhodou rodiny. Nejsem absolutní znalec místních poměrů, ale myslím si, že Láďa pracoval pro Ahmada a ne pro Ornulfa. Takže přeji novému zprávci hodně štěstí. A vydrž!

    Sice si to Navarchus skutečně spletl, ale “madam” od Ahmada je Ornulfova sestra, takže zase tak daleko nebyl 🙂

     

    #285612
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Leopard 18kg, ulovený na maso – longline, hloubka 135m.

     

    #285685
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Jo, chlapi spletl jsem to…. dík za opravu.

    Samozřejmě, že přeji novému delegátovi hodně štěstí a výdrž..

    Na tom se nic nemění, ať už je u Ahmada, nebo Ornulfa.

    #285697
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Prázdninové pobyty v Hasviku nemají chybu. Čerstvý ulovený halibut.  Z moře rovnou na talíř.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 496. až 510. (celkem z 619)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...