Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Do Norska se psem Odpověď na: Do Norska se psem

#9565
janka
Účastník
(2448 odpovědí)

Zvíře musí být označeno čipem nebo čitelným tetováním. Pokud čip nesplňuje standard ISO Standard 11784 nebo Přílohu A k ISO Standard 11785, je povinností majitele obstarat čtecí zařízení. Zvíře musí být očkováno proti vzteklině a musí být proveden serologický test protilátek na vzteklinu v laboratoři schválené EU. Krevní vzorek nesmí být odebrán dříve než 120 dnů po očkování a ne později než v poslední den platnosti očkování. Krevní zkouška nemusí být opakována, pokud je zvíře pravidelně přeočkováváno.

Odčervení musí být provedeno max. 10 dní před odjezdem z ČR a poté do 7 dnů pobytu v Norsku zopakováno. O obou odčervení (název přípravku a jeho množství ) musí být záznam v pase. Zvíře musí mít cestovní pas (modrý – EU) – ve kterém musí být uvedena identifikace zvířete a záznamy o veškerých očkování, odčerveních a o krevní zkoušce. Psi, kočky a fretky přijíždějící do Norska ze zemí EU (kromě Švédska) a jejich doklady musí být na hranicích předloženy ke kontrole – červená zóna.

Další informace získáte od Norského velvyslanectví v Praze: http://www.noramb.cz/

nebo v angličtině přímo na stránkách Norského úřadu pro bezpečnost potravin Mattilsynet: http://www.mattilsynet.no/english/import_export/pets

 Co se tyce pobytu, ne ve vsech chatkach je povoleno mit psa, takze se musite uz u rezervace zeptat.  Na trajektu – podle toho jakym pojedete, psi nesmi na palubu pro cestujici a ani do kajut (krome Stena Line). Vyjimku tvori slepecti psi, pro ktere jsou vyhrazena mista na lodi. Jinak zvirata musi zustat bud v aute  a nebo se daji na lodi najmout boxy. Na trajektu Kiel Oslo jsou dane hodiny navstev, jinde se to da domluvit na recepci, kdy se da se psem vyjit na urcenou palubu a vyvencit ho. Odpad musite samozrejme uklidit. Jinak v Norsku nejsou psi vsude vitani (obchod, restaurace, spolecenske mistnosti, ubytovani po ceste …) Pro nektere cestovatele se psy to bylo mnohdy velmi neprijemne zjisteni.

Doporuceni po zkusenostech cestujicich  – tabletku na odcerveni, kterou musite podat psovi v Norsku, si vemte s sebou uz z Cech. Casto ji tam veterinari vubec nemaji.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(138)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...