Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nové vývozní kvóty 2018

  • Toto téma obsahuje celkem 188 odpovědí. Do diskuze (63 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 4 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 189)
  • Autor
    Příspěvky
  • #291844
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Cewinblue

    Já jsem to nebral tak, že by si se chtěl někoho dotknout. Jen jsem to chtěl uvést na pravou míru. Je to všechno o lidech a my nejsme ani hlídači a ani celníci. Převažování beden mi přijde nedůstojné, ale není vyloučeno, že i na to dojde. Pro rybáře se v podstatě nic nezměnilo, místo 15 kg a trofejní ryby je 20 kg a když to řeknu jednoduše, tak je to vše. Alespoň zatím. Takže zvýšená frekvence diskuzí na toto téma není úplně na místě. Celní předpisy se musely dodržovat i před rokem 2018, tak co k tomu dodat.

    #291845
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Nedá mi to a zase schytám vlnu nevole…ale pořád se snažím v té složitosti objevit proč to tak je. Jednoduché řešení je přece nasnadě jako s alkoholem! například: max na osobu 60kg limit 20kg „zdarma“ zbylá kila nad 20kg ale max. do 60kg si pěkně doplať XY NOK za kilo mě to přijde ok a Nor se nemusí kroutit, že ho někdo okrádá, naopak ekonomika by šla nahoru a z utržených peněz můžou řešit zarybnění a jiná opatření týkající se rybolovu. Třeba se pletu. Ale to se moc často nestává 🙂

    Zkus to poradit Norům. 🙂 Oni vymysleli zákon a nám nezbývá nic jiného, než se ho pokusit dodržovat. Pokud nějaký cizinec porušuje naše zákony, tak se většina našeho fajn národa může zbláznit, ale když to má udělat on sám v cizině, tak hledá jak to obejít. Nemyslím to jmenovitě na tebe, ale tak nějak obecně. 🙂

    #291846
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Došky jsem v klidu 🙂 Jen jsem se nad tím jednoduše a rychle zamyslel. Ale hned jak se naučím norsky, tak to určitě zpracuju 🙂 Přijde mi to úsměvné, alkohol má limit, ale když si ho chceš dovést víc, tak si můžeš limit navýšit (má však max. dovolené množství) doplacením cla, stejná verze na ryby při cestě zpátky a je to! 🙂 Ale je fakt, že někdo by to chtěl “ojebat” i nad 60Kg 🙂 Je to jen příklad, zima je dlouhá a něco řešit musíme. 🙂

    #291847
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To OS

    Kdo chce vyvezt vice nez 20 kg, muze si koupit uz zpracovane ryby u zivnostnika nebo v obchode. Ale chapu, ze vam jde o rybolov, ne o file 😉

    A zapominate na DOVOZNI limity!

    http://www.svscr.cz/wp-content/files/zivocisne-produkty/dovoz_potravin_do_spolecenstvi_cz.pdf

     

    Do EU smíte dovézt nebo poslat zásilky produktů rybolovu pro osobní spotřebu (včetně čerstvých, sušených, vařených, nasolených nebo uzených ryb a některých korýšů, jako jsou krevety, humři, neživé mušle a neživé ústřice), pokud:

    – jsou čerstvé ryby vykuchané,

     

    – hmotnost produktů rybolovu nepřekročí, na osobu, 20 kilogramů nebo hmotnost jedné ryby, podle toho, která z těchto hodnot je větší.

     

    Tato omezení se nevztahují na produkty rybolovu pocházející z Faerských ostrovů nebo z Islandu.

    Pricemz ale musim dodat, ze mam takovy dojem, ze s Norskem je smlouva a je mozny dovoz 30 kg (stejne jako mezi staty EU). Snad to nekdo z vas dohleda …

    Jinak jen souhlas s radky od Doskyho o kousek vyse.

    #291848
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    no a je to , moje teorie jde ke dnu. 🙂  🙂 a ještě jsem dostal “pojeb” 🙂 Koupit si rybu můžu v Makru, jde o to si ji chytit a vyfotit se s ní!

    hezký večer všem

    #291849
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    🙂

    Pojeb neeeee – ten vypada uuplne jinak 🙂 🙂 🙂

    A rybu muzete chytit, vyfotit se s ni a zase pustit! Vsechno jde, kdyz se chce 🙂

     

    #291854
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    To OS Kdo chce vyvezt vice nez 20 kg, muze si koupit uz zpracovane ryby u zivnostnika nebo v obchode. Ale chapu, ze vam jde o rybolov, ne o file 😉 A zapominate na DOVOZNI limity! http://www.svscr.cz/wp-content/files/zivocisne-produkty/dovoz_potravin_do_spolecenstvi_cz.pdf Do EU smíte dovézt nebo poslat zásilky produktů rybolovu pro osobní spotřebu (včetně čerstvých, sušených, vařených, nasolených nebo uzených ryb a některých korýšů, jako jsou krevety, humři, neživé mušle a neživé ústřice), pokud: – jsou čerstvé ryby vykuchané, – hmotnost produktů rybolovu nepřekročí, na osobu, 20 kilogramů nebo hmotnost jedné ryby, podle toho, která z těchto hodnot je větší. Tato omezení se nevztahují na produkty rybolovu pocházející z Faerských ostrovů nebo z Islandu. Pricemz ale musim dodat, ze mam takovy dojem, ze s Norskem je smlouva a je mozny dovoz 30 kg (stejne jako mezi staty EU). Snad to nekdo z vas dohleda … Jinak jen souhlas s radky od Doskyho o kousek vyse.

    Ahoj Janko, takže koupit si nadlimit neznamená, že někomu zaplatím a on mi dá na moje nachytané ryby  nějaký kus papíru? Musím si od něj koupit už hotové filééééé?

    Mě je to úplně jedno já jsem skoro nikdy nadlimit neměl a trofejku jsem nikdy neměl 🙂 a stejnak moc nechápu proč někteří vozí tolik ryb, když já je mám ještě v mrazáku a to jsem hodně rozdal a to za chvilku razím znovu na moře. Loni ze Soroya jsem si nevzal ani šupinu, protože jsem jel pak hned na Bakkan a neměl bych to kam dát a prodávat ryby nebudu.

    #291855
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Jo “koupit nadlimit” – tedy zaplatit sve vastnorucne nachytane ryby-  nejde a nikdy  oficialne neslo. Zrovna jako to nejde proclit. Proste “nadlimit” neexistuje.

    Muzete si koupit cele ryby nebo file od rybare s licenci. Ten je musi oficialne odepsat ze sveho limitu, zaplatit za ne dan, vam vystavit potvrzeni. Nebo si je muzete koupit v obchode – pak staci listek od pokladny.

    Kdo ted bude argumentovat  “ale mne nas ubytovatel potvrzeni o koupi vystavil”, by mel vedet, ze pokud ten ubytovatel nema rybarskou licenci, je ten papir na nic.  Pokud ji ma a potrzeni vym vystavi, je to v poradku, pak uz je to jen jeho problem, jak si to sam papirove provede.

    #292010
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Môže sa stať, že zapis registrovaných prebieha veľmi pomaly?
    Aký je rozdiel medzi povinnou a nepovinnou registráciou?
    Predpokladám, že povinnú musia spraviť organizácie, ktoré sa živia poskytovaním rybolovu turistom – v zásade ako hlavná činnosť.
    Nepovinný sú poskytovatelia ubytovania s možnosťou rybolovu alebo príležitostným rybolovom?
    Ešte k tomu prehľad nepovinnej registrácie teraz nefunguje.
    Nór mi tvrdí, že registrovaný je ale zatiaľ ho nikde nevidím.

    Sú už relevantné informácie, ako sa budú reálne registrovať úlovky.
    Videl som, ako to má vymyslené Ahmad na Soroyi. Tomu patrí v podstate celý prístav a vlastne celý areál.
    Ale ak je spoločné prístavisko, kde majú lode nóry a pár lodí je pre turistov, filetáreň nieje v prístave….

    Celé to chápem tak, že to sú dva rozdielne problémy:
    Prvý – registrácia úlovkov.
    Sú tam vymenované druhy, ktorých počty je treba evidivať. Asi preto ich nezaujíma váha.
    Tieto informácie niesu potrebné na vyhodnotenie, koľko rýb si berieme.
    Druhý – vývoz rýb z Norska.
    20 kg na  turistu je v podstate odmena registrovanému za to, že poskytuje informáciu o ulovených počtoch rýb.
    Tomu všetkému rozumiem.
    Ale ako bude colník vedieť, že som bol u registrovaného poskytovateľa ubytovania s možnosťou morského rybolovu?
    Mám troch kapitánov, tri lode a 2 autá….
    Ak by som mal doklad od Nóra, že sme tam boli ubytovaný, tak je to v poriadku.
    V autách sa rozložia bedne podľa počtu osob, ukážeme papier o ubytovaní, colníci prebehnú databázu zaregistrovaných.
    Ale zatial sa o podobnom postupe nikde nepíše.

    Vyzerá to, že je čas ale prvé partie idú na server už za mesiac.

    #292044
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Pronajimatele, kteri pronajimaji v oblasti sportovniho rybolovu a maji obrat vyssi nez 50000 NOk za rok , pronajimaji minimalne jednu lod a jsou platci dane, se musi zaregistrovat.

    Vsichni ostatni to maji nepovinne.

    https://www.fiskeridir.no/Fritidsfiske/Turistfiske-i-Norge/Registrering-av-turistfiskebedrift

    Registrace se do seznamu zanasi postupne. Pozor, nekdy to muze byt zaneseno pod jmenem majitele (firmy) a ne pod jmenem campu. Napr. Bogen Feriehus je registrovan pod jmenem majitele Magnor Dolmen.

    Na programu pro hlaseni ulovenych ryb se pracuje, zatim si to piseme na papir.  Hlasi se pocty ponechanych i pustenych ryb.

    Ve chvili, kdy si objednate pobyt, byste mel dostat potvrzeni rezervace nebo fakturu, pripadne pri odjezdu potvrzeni o platbe na miste,  tam je adresa. Celnici maji  pristup do uplne databaze a neni problem bud podle jmena a nebo organizacniho cisla si to zkontrolovat.

    Ja nikde zadny problem, ktery by se mel rozpitvavat,  nevidim. Je to jako pisete: ” V autách sa rozložia bedne podľa počtu osob, ukážeme papier o ubytovaní, colníci prebehnú databázu zaregistrovaných.”

    #292348
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)
    #292349
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    Janko, teď jsem se začal trošku koukat na ty předpisy a norové podle formuláře chtějí evidovat jen úlovky (a vrácené ryby) tresky obecné, tresky tmavé, halibuta, kočky a okouníka. Ostatní druhy ryb je nezajímají? Třeba treska pollak, treska jednoskvrnná, mníci… Jsou roky, co třeba pollaci a mníci nám dělají třeba až 80% úlovku, který vezeme domů. Snad jsem něco nepřehlídl .. :-).

    #292403
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Nic jste neprehlidl, zatim jen ten 5 druhu a pak se uvidi.

    Tento rok probiha jako takovy zkusebni.

    #292404
    Gustav Nechytil
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Dobrý den, letos jedeme s družkou poprvé v životě do Norska, o nových kvótách jsme četli a i o registraci kempu, mám jen otázku a prosbičku o odpověď, když budu mít povolený limit 20kg. pro vývoz ryb domů z Norska do ČR a chtěl bych si dovést více kilo, které bych v Norsku legálně koupil na trhu či v přístavu a nebo přímo někde v obchodě už hotové filety a měl na to doklad, je to možný si dovést k těm 20kg. třeba ještě dalších 20kg. koupených ryb či filetů ? děkuji za odpověď. .-)

    • Odpověď byla upravena před 6 roky a 2 měsíci uživatelem Gustav Nechytil.
    #292412
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To pan Nechytil.

    Ano, to je mozne. Potrebujete potvrzeni o koupi nebo doklad z pokladny.

    Upozornuju ale take na dovozni limity masa a ryb. O dovoznich kvotach se doctete

    http://www.svscr.cz/wp-content/files/zivocisne-produkty/dovoz_potravin_do_spolecenstvi_cz.pdf

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 189)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nové vývozní kvóty 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...