Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 80)
  • Autor
    Příspěvky
  • #312433
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Ahoj přátelé, včera po pracovních povinnostech jsem měl konečně trochu času i na ryby a tak jsem svolal dědu s Dominikem a řekl „honem za půl hodinky vyrážíme na čtyři hodinky na vodu a pak se musíme vrátit zpět“. V tom vedru? „Jasně, máte být za to rádi!“. Naskočili jsme na loď a hurá na podmořské hory. Tam jako obvykle spousta makrel, kelerů i polaků ve všech různých velikostech. Nějakou chvíli to byla ohromná zábava, ale mě to vydrželo asi jen půl hodinky. Potom jsem nasadil veliké kopyto ve žluté barvě, u kterého jsem tak nějak cítil a předpokládal, že by v tomto slunečném a doslova horkém dni mohlo fungovat. První spuštění pod všechny rybky na třiceti metrech hloubky, povytažení nahoru a bác, je tam, asi to bude obecňačka. Krásná metrovka nás přišla pozdravit, dostala pusu a zase šla plavat zpět do svého živlu. Drift nás odnesl až na 70 metrů, říkám pojďme to tady ještě zkusit. Pouštím gumu znovu dolů, chvíli jiguju u dna, potom nástrahu pozastavím, koukám na echolot a bác. Další pěkná ryba na prutu, tato bude ovšem ještě o něco pěknější! Po několika minutách dostávám do lodě 116 centimetrů dlouhou a 16 kilogramů těžkou tresku obecnou, ta už opravdu stojí za to. Vracíme se zpět na podmořskou horu udělat ten samí drift a já si chystám druhý prut s nástražkou. Opět se bavíme přívlačí, a jakmile jsme na 60 metrech, měním přívlačový prut za halibutový a pouštím nástražku dolů. Za minutku přichází typický mníčí záběr, zasekávám a zdolávám mníka, který má 120 centimetrů. V takovém horku bych ho nečekal a už vůbec ne na takové hloubce. Mezi tím Dominik taktéž na halibutový prut s nástražkou dostává do lodi další nádhernou obecňačku, které chybí k metru už jen velmi málo. Děláme další drift, já jsem bez záběru, na chvíli měním pilkrovací prut za vláčecí a posílám dolů opět žlutou gumu. Dostávám záběr, tentokrát je to nějaká menší ryba, zdolávám ji, vidím obrovský stín a předním zdolávaného lumba. Odhadem sto kilogramový halibut chvíli pozoroval lumbíka a pak nám zamával nashledanou. Po tomto představení už se s Dominikem naplno věnujeme jen lovu na těžší pruty. Další drift Dominik dostává nádherný záběr, ryba si ihned bere několik metrů pletenky. Poté ji Dominik zastavuje a zvedá, ale po chvíli ryba padá. Říkám mu, to byl halík, ale asi ne tak veliký co jsme viděli, nic méně určitě byl pěkný! On mi jen smutně odpovídá „Achjo“. Opět se vracíme a opět driftujeme, já dostávám ještě jednoho mníčka okolo 110cm a pak mi hlásí mobil, že se musíme navrátit zpět do přístavu, jelikož nás čekají opět povinnosti. Po cestě zpět rekapitulujeme, co všechno se za tak krátkou dobu událo. Za zhruba tři a půl hodinky aktivního lovu jsme chytili šest metrových ryb, upadla nám jedna ještě větší, viděli jsme halibuta vyjet po lumbovi a na závěr i kosatku, která byla zhruba dvě stě metrů od nás. Tu jsme pochopitelně natočili, stejně tak jako celý tento den a tak už se těším, až budu dávat dohromady tyto nádherné materiály při střihu. Kdybychom se na to vykašlali a nejeli, jelikož bylo opravdové horko, tak jsme mohli být chudší o takový krásný zážitek. A to by byla rozhodně škoda, protože to byla opravdová nádhera. Přeji všem zažít podobný den v Norsku na rybách, mějte se hezky, zdravím vás z aktuálně 25 a více stupňového Norska.

    #312655
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Ahoj přátelé, včera mi do kempu přijel můj kamarád Filip, který dovezl nové řady nástrah, prutů a navijáků které měl v úmyslu otestovat. Vše jsme si tedy při celkem rozfoukaném včerejším dni pečlivě připravili a podle předpovědi jsme se rozhodli, že následující den, tedy dnes vyrazíme již v 5 hodin ráno na mé oblíbené podmořské hory. V plánu bylo vyzkoušet především jigovací pruty a veliké gumové nástrahy v napodobeninách makrel, sleďů i různých treskovitých ryb. Musím podotknout, že doba jde dopředu a s ní i výrobci nástrah, jelikož tak věrohodné napodobeniny jsem prozatím ještě nikdy neviděl. Nástrahy pracovaly na výbornou, především na napodobeninu sledě se mi dnes podařilo ulovit sedm přes-metrových obecňaček z hloubek od třiceti až do sto dvaceti metrů. Poctivé oťukávání u dna a pomalé vedení nástrahy nahrávalo do karet i halibutům, na které jsme bohužel neměli štěstí. Tedy ne tak úplně, Filip ho tam skutečně měl, na halibutový systém s malým kelerem, po pár minutách boje mu ovšem bohužel upadl. Tak jako vždy jsem vše poctivě zdokumentoval a tak se mi materiály pro zimní střih videoklipů pěkně hromadí a věřím, že se máte na co těšit. Konkrétně dnešek byl opravdu extra zajímavý, což dozajista vyjadřují už jen samotné fotky s úlovky společně s nádherným pozadím slunečného dne. Nefoukalo, byl příjemný drift na chytání, super teplota na opalovačku a ryby spolupracovaly na výbornou. Jedinou kaňkou na dnešním vydařeném dni vidím trojháček, který jsem si nešikovně zapíchnul do prstu. Naštěstí mě Filip pomohl se vysvobodit, muselo přijít na řadu protáhnutí háčku skrz kůži na prstu, ušmiknutí hrotu háčku za protihrotem a potom už jen protáhnutí zpět. Pokud by byl zájem o nahrání krátkého video z této procedury, mohu ho připravit. Zatím přeji všem hezký zbytek dne, Petrův zdar!

    #312673
    otapa
    Účastník
    (304 odpovědí)

    Ahoj,

    krásné ryby , krásné reporty ! Díky !!

    Co takhle něco víc o těch nástrahách ? Můžeš napsat ?

    Díky Ota

    #312694
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Řekl bych,že to jsou Savage Gear Herring big snad, vypadají opravdu fantasticky

    #312695
    Lucky38
    Účastník
    (62 odpovědí)

    Big shad

    #312727
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Ahoj přátelé, tak Filipova návštěva v mém kempu je u konce. Včera jsme se opět vydali na ryby a opět to byl rybářský koncert se vším všudy. Společně s Filipem jsem s sebou přibral i mého 84 letého dědu, který chytil nádherně vybarvenou „tygří“ tresku obecnou. Ani nevíte, jakou mi udělalo radost, když jsem i přes jeho lyžařské brýle viděl, jak se mu rozzářily oči ihned poté, co jsme mu pomohli nádhernou tresku měřící 104 centimetrů dostat přes bort lodi. Prý mu díky těmto brýlím nefouká do očí a tak by je za nic nevyměnil, na chvíli je však na fotku dokázal sundat a tak sami můžete i z fotek vyčíst jeho nadšené pocity. Opět jsme zkoušeli veliké gumové nástrahy a opět jsme točili nové materiály pro další připravované video, které bude právě o lovu na veliké jigy. Třešničkou na dortu byla Filipova nádherná 15 kilogramová treska, která mu dokázala pořádně rozpumpovat krev v žilách. Byl to parádní rybářský večírek, během kterého se udála spousta nezapomenutelných okamžiků a přesně o takových zážitcích rybolov v Norsku je! Tak ať jich máte co nejvíc, Petrův zdar!

    Jinak odpověď na předchozí komentář: Ano jedná se o SG 4D Herring Big Shad.

    #312759
    Hofi
    Účastník
    (6 odpovědí)

    Super nástrahy. Je možné napsat, kde je lze sehnat? Nemůžu se jich nikde dopátrat.

    Díky

    #312767
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    Mám pár kousků skladem…

     

    #312771
    Hofi
    Účastník
    (6 odpovědí)

    A najdu to na eshopu Michale?

    #312773
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)
    #312807
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    A najdu to na eshopu Michale?

    Na eshopu to není, protože ho předěláváme a není možné nyní přidávat nové produkty. Objednat lze mailem. Děkuji za pochopení.

    #313118
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahojte ,

    příští týden jedeme do této lokality , byl tam někdo , má někdo nějaké tipy na nástrahy , na co se připravit ?

    Jedeme na Smaervaet , kousíček od Hasvagkempu, určitě pokud budeme moci se stavíme za Zdenkem .

    Díky

    David

    #313236
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, právě jsem se dostal k fotkám z včerejška, kdy bylo typicky mníkové počasí, které přímo vybízelo k vyzkoušení metody lovu na celou nástražní rybku u dna. Byl jsem na moři s nováčky, respektive, polovina posádky byla v Norsku jednou a druhá polovina nikdy. Z počátku našeho dne jsme pochytali pár tresek a postupem času mě čím dál více lákalo to zkusit na rybku. Věděl jsem, že jsou právě ideální mníkové podmínky, bylo zataženo, výborný drift, malé vlny, to se prostě musí zkusit! Nastražil jsem malého kelírka na mníkovou sestavu a ještě před vytipovaným mníkovištěm s dvou set metrovou hloubkou, kam bychom po pár minutách dodriftovali pouštím nástrahu dolů. Osmdesát metrů hloubky a já už dostávám záběr? Proč ne, záleží, co to bude za rybu… Zasekávám a okamžitě cítím, že mám pořádnou rybu na prutu a tak chvíli váhám nad halibutem či mníkem. Rybu zvedám pomalu, metr po metru, cítím její váhu a kopance, v půli sloupce mi ovšem padá. Hosté na lodi jen nevěřícně koukají, jak lze ohnout tisíci gramový prut a říkají, ať to zkusím znovu. Hloubka stodvacet metrů, kontrola sestavy, nástražky a opět pouštím dolů. Tentokrát po typickém mníkovém záběru zdolávám už slušného sto třicet centimetrů dlouhého mníka. Neváhám ani chvíli a připravuji další pruty pro mé hosty a svůj prut půjčuji méně zkušenému Jardovi. Najíždím opět na osmdesát metrů hloubky a opakuji drift. Mezi tím Jarda pouští nástrahu dolů a po pár minutách, během kterých navazuji další sestavu, mi ukazuje, že se učí velmi rychle a nástražku mníkovi doslova pouští do chřtánu, následně zasekává, zdolává a vytahuje na palubu další stotřicítku mníka. To je nádhera, ty už jsi rybu chytl a tak se vystřídáš s dalším kolegou. Jarda s úsměvem na tváři říká, já už mám odchytáno. Další drift přicházejí popadané i neproměněné záběry, ono to není tak jednoduché jak se zdá, nic méně věřím, že ještě nějaký přijde. Tentokrát mi hlásí špice lodi záběr, otáčím se a vidím, jak Martin opřený na kolenou málem přepadává s prutem přes bort lodi. Říkám, co děláš, neblázni! „Když já jsem zvyklí, že při záseku jde ryba za mnou a ne já za ní“. Na chvíli mu vypomáhám a už podle tlaku cítím, že se jedná o rybu přes dvacet kilogramů, předávám mu prut zpět a nechávám Martina si vychutnat dvaceti minutový souboj, ve kterém nechyběli ani tolik nepříjemné výpady mníka zpět ke dnu, kde často hledá skulinku ve skále. Jakmile je ryba v půli sloupce už je vidět, že lovec ztrácí sílu. Ono zdolávat takovou rybu na 420 gramový prut, to není žádný med. Nic méně po pár motivačních slovech chytá Marťas druhý dech a pořádně se opírá do zdolávání. Nahoře již vidím stín, který míří k hladině a hlásím, to je mník přes dvacet kilogramů! Chvíli pozoruji rozzářené oči celé posádky, poté se otáčím na zpoceného Martina a říkám mu, ať mi rybu navede k lodi. Následně dostáváme společnými silami rybu do lodě a přichází hlasitá oslava. Pro dnešek už toho bylo dost a tak se vracíme zpět do přístavu, rybu měříme a vážíme. 175cm a více než 25 kilogramů! Marťas s nadšením říká, tak sem chytil větší rybu než sem já, nemohu tomu uvěřit. Přeji všem tichým bláznům navštěvující Norsko podobný zážitek, hezký víkend, ozvu se opět později.

    #313675
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Ahoj přátelé, posílám opět nějaké ty fotečky. Počasí nám v poslední době dává pořádně zabrat. Je to jako na střídačce, navíc se často střídá i tlak a tak jsou z toho ryby mírně rozhozeny. Nic méně důležité je si to vždy užít na sto procent. Když to nejde na vodu, okolní výlety s naším maskotem, který skvěle průvodcuje a hledá vždy správnou cestičku až na vrchol hory, stojí opravdu za to. Navíc je všude spousta borůvek a hub a tak kolikrát především ženský přemýšlí, zdali si neudělat pěkný výlet zatímco chlapy tiše zdrhají na vodu, aby od nich měli na chvíli klid. (To berte s nadsázkou). Ať vám to jezdí, pěkný víkend, ahoj.

    #313949
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, přidávám opět nějaké ty fotečky z lovu na nástražní rybičku. Poslední dobou jsme měli menší problém s makrelami, které se pohybovaly pravděpodobně ve větších hloubkách, jelikož jsme na ně nemohli na oblíbených podmořských horách narazit. S tím souvisí i to, že se za makrelami pohybovali i další druhy ryb, jako například větší keleři, tresky obecné a polaci. Překvapením bylo, že se nedávno chytilo několik polaků i na sto metrových hloubkách. Zkrátka bylo nutné nad rybařením pořádně přemýšlet, až jsme nakonec došli k tomu, že nejlepší volbou bude opravdu nachytat alespoň menší kelery jako nástražní rybičky a poté chytat hloubky okolo sta a více metrů na můj klasický halibutový systémek. Jeden den jsme testovali několik druhů návazců. Návazec, který je speciálně na mníka se spoustou fluo chobotniček, hadiček a svítivých korálků, fungoval, co se týká mníkování naprosto skvěle. Martin dokázal během jednoho dne přesvědčit k záběru několik mníků, nakonec se mu podařilo přes bort lodi dostat dva identické hady o délce 145 centimetrů. Naopak na obyčejný halibutový systém bez jakýchkoliv serepetiček nebylo tolik záběrů, ale když už něco přišlo tak to byla pořádná treska obecná nebo rychlý a razantní záběr, který se klukům většinou nepodařilo proměnit. Uvidíme, co přinesou následující dny, kdy se opět bude měnit tlak a počasí. Já osobně si myslím, že se vše vrátí opět na nějakou dobu, než začne pořádné ochlazování do normálu a budou se opět na podmořských horách lovit makrely, pěkní keleři, polaci i tresky obecné. Ať vám to jezdí, ahoj!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 80)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...