Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Elekronické placení cla v Norsku pomocí aplikace v telefonu

  • Toto téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel valta a poslední změna proběhla před 1 rokem a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 18)
  • Autor
    Příspěvky
  • #297339
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Zdravím. Nedávno tady proběhla informace o možnosti zaplacení cla za nadlimitní alkohol a cigarety pomocí mobilní aplikace Norwegian Customs App. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Díval jsem se na ní, vypadá jednoduše, ale chápu správně, že pomocí aplikace musím zaplatit nadlimit nejpozději před přejetím “čáry” a ne dříve než 2 hodiny před tímto přejetím?

    Jak se na to tváří celníci?

    #297347
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Zdravím. Nedávno tady proběhla informace o možnosti zaplacení cla za nadlimitní alkohol a cigarety pomocí mobilní aplikace Norwegian Customs App. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Díval jsem se na ní, vypadá jednoduše, ale chápu správně, že pomocí aplikace musím zaplatit nadlimit nejpozději před přejetím „čáry“ a ne dříve než 2 hodiny před tímto přejetím? Jak se na to tváří celníci?

    Ano chápeš to správně. Ne dříve než 2 hodiny před a nejpozději před překročením hranice. Já s tím mám jen ty nejlepší zkušenosti. Někdy je lepší clít z jedné aplikace dva lidi najednou (víc nejde). Jak se na to tváří celníci nevím, protože mě ještě nikdy (co clím přes aplikaci) nekontrolovali.

    #297348
    Hyse
    Účastník
    (578 odpovědí)

    Jen doplnim, ze je dobre si do appky pridat kartu kterou to budes pripadne platit. Na zacatku si to z karty strhne myslim 1 nebo 10 NOK (ted uz nevim) ale pak nemusis zadavat cislo karty a dalsi udaje rucne. Jakmile zadaš mnozstvi k procleni a das “zaplatit” zacina bezet odpocet 2 00 hodiny. Potvrzeni o zaplaceni si muzes nechat poslat do e mailu.. A jak se na to tvari celnici taky nevim, ale myslim ze pri pripadne kontrole je to OK

    #299291
    Pavol Beleš
    Účastník
    (71 odpovědí)

    Aplikace je skvělá. Po zaplacení jsem to ukázal celnici, ta tam zadala nějaký kód a tím bylo všechno vyřízené. Na dotaz, co mám dělat, když mě někdo bude kontrolovat jsem obdržel odpověď, že již mě nikdo kontrolovat nebude.

    #299365
    radek
    Účastník
    (684 odpovědí)

    dobrá aplikace, nevidím žádné chytáky či problémy, klidně si to proclíme a máme klid od event. kontrol

    #300148
    jak
    Účastník
    (72 odpovědí)

    Ahoj, můžete prosím někdo orientačně upřesnit nějaké sazby? Např. za 1 l 40% alkoholu?

    Díky Honza

    #300149
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    jak:

    Pivo 20Nok/L

    Alkohol 22-60% 325Nok/L

    Vino 60Nok/L

    http://www.toll.no

    #309476
    HONZA5489
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Zdravím. Nedávno tady proběhla informace o možnosti zaplacení cla za nadlimitní alkohol a cigarety pomocí mobilní aplikace Norwegian Customs App. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Díval jsem se na ní, vypadá jednoduše, ale chápu správně, že pomocí aplikace musím zaplatit nadlimit nejpozději před přejetím „čáry“ a ne dříve než 2 hodiny před tímto přejetím? Jak se na to tváří celníci?

    Ahoj,jak se ta aplikace jmenuje? Díky za info Honza

    #309489
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Zdravím. Nedávno tady proběhla informace o možnosti zaplacení cla za nadlimitní alkohol a cigarety pomocí mobilní aplikace Norwegian Customs App. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Díval jsem se na ní, vypadá jednoduše, ale chápu správně, že pomocí aplikace musím zaplatit nadlimit nejpozději před přejetím „čáry“ a ne dříve než 2 hodiny před tímto přejetím? Jak se na to tváří celníci?

    Ahoj,jak se ta aplikace jmenuje? Díky za info Honza

    Toll.no a ano chápeš to správně. Zaplatit můžeš až 2 hodiny před překročením hranice do Norska. Od okamžiku zaplacení se ti spustí odpočet.

    #309512
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Apka funguje pre max. 2 osoby. Ako na to, keď chcem zaplatiť za 7 osôb?

    Až po platenie som sa nedostal.

    #309517
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Pokud to chceš platit pro více osob, musíš platit z vícero telefonů, potažmo vícero platebními kartami.

    #309568
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Nič moc.
    To znamená 4 telefóny a 4 karty.
    Ak máme jeden cestovný účet, je táto varianta nepraktická.
    Spracovávam deklaráciu, kde mám súpis alkoholu v limite a mimo limit.
    Vypočítam CLO a to dávam colníkom.
    Prekvapuje ma, že nič neriešia a len vystavia účtenku.
    Inú variantu nepoznám.

     

    #309578
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    To je omezené množství které může jednotlivec proclít? My jsme jeli ve třech a bylo to na jednoho.  Musím přiznat,že jsem se o to víc nezajímal,nemám na to mobil a nechávám to na technicky zdatnější.

    #309584
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Když to nasypeš do jednoho MT(což samozřejmě jde) tak přicházíš o bezcelní limity na osobu.

    #309614
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Ano, proto je výhodné clít za dva. Je to levnější.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 18)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Elekronické placení cla v Norsku pomocí aplikace v telefonu

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...