Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
To kikibut: V Norsku jsem byl v dubnu několikrát, nejdříve 4. dubna na Hitře a protože jsem spíše příznivcem přívlače, používali jsme ji i v tomto období. Je pravda, že někerý rok se tresky držely ve větší hloubce, ale přívlač byla i tak úspěšná. Chce to jen najít správné místo, nejlépe v proudech mezi ostrovy, různé průplavy na volné moře, místa kde se kříží fjordy apod. Nechá se chytat i při hloubce 20-40m, jen je trochu problém dostat nástrahu na dno. Používáme menší twistery 8-10cm (větší se v proudu těžko dostanou na dno) a hlavičky 30-80g , prut 2,4m/40-60g, vlasec max. 30. Někomu se to může zdát jako příliš jemné nádobíčko, ale na většinu ryb to naprosto postačí a když zabere metrová treska tmavá, nebo polak, je to opravdu adrenalin. Osvědčená metoda: Spusť nástrahu přímo pod loď a nechte se unášet proudem, neustále povoluj vlasec a sleduj na hladině, jak mizí ve vodě, když se pohyb vlasce zastaví, překlop naviják a mírně přitáhni, pak už nemusíš dělat nic jen občas popotáhneš prutem a čekáš na záběr. Ostatní práci vykoná proud. Při silném proudu je nutné popouštět vlasec a předešlou metodou kontrolovat, jestli je nástraha stále u dna. Vytipovaný úsek splouváme tak maximálně třikrát , pak měníme místo.
A co soudíte o tomto oblečku, je prodyšný a vzhledem k CO2 bombičce zřejmě není vybaven plovoucí pěnou, nebo ano? Tudíž by měl zaručit velmi dobrou pohyblivost. Otázka je jak dlouho je záruka na bezchybnou funkčnost cartridge CO2. Mimochodem: celkem dobré ceny.
Místo už je obsazeno.
To Sten76: Ahoj, málo času, pokusím se časem zpracovat nějako mapku, ale nedělej si vůbec starost s lovnými místy, možná, že nejlepší nám zatím zůstala utajená. V tom je právě to kouzlo – hledat a poznávat, možná by tě to pak ani nebavilo, kdybys měl přesné souřadnice. Prozatím to fungovalo tak, že si vytipuješ podle mapy zajímavou lokalitu, třeba podmořskou horu, nebo rokli a tam spustíš pilkr s masem. Záběr určitě přijde. Žraloci nám brali spíše na jih od Titranu na 130 – 160m , je tam taková planina, nech se unášet proudem jsou pěkní na fotku, k jídlu ne… Mníci jsou všude. Letos mám natočeno 450m šňůry, tak vyrazím na třístovky. Mořské obludy, těšte se! Okouníky najít je někdy problém, zkus na sever od Titranu cca 4 km od ostrova je tam taková písčitá planina 130 – 170m. Jsou docela vzácní. ale když na ně narazíš, stojí za to.
To jelinek: Potkáme se u majáku. Ahoj
To bocman: Jsem především příznivcem přívlače, takže beru hodně twisterů, na Titranu se nám osvědčily twistery černá/stříbrná/bílá (imitace kelerů), potom jarní klasika oranžová nebo zelená s obsahem blýskavých glitrů, když se nedaří, nastupuje experimentování – twistery rozřežu, nad zapalovačem nebo svíčkou, natavím a znovu spojím v nejrůznější kombinace, to by bylo, abych nepřišel, co rybám právě chutná, no ale víš, že každý rok můžou být úspěšné úplně jiné barvy. Na peří chytáme hlavně kelery, nebo ho někdy při vláčení používám na boční návazec nad jigovou hlavičku s twisterem. To jistě znáš, rybka pronásleduje jinou rybku a velká treska si to nenechá líbit. Hlavičky raději těžší vzhledem k proudům. Peří fungovalo bílé a oranžové. Letos máme v partě náruživého muškaře, takže určitě vyzkoušíme i jiné vzory. Docela dost bylo záběrů na lehké (40-60g) vláčecí pilkry holografické a stříbrné v kombinaci s černou nebo s oranžovou, v chaluhách se ale dost trhá. Těžké pilkry se na hloubkách nejvíce osvědčily natřené fosforeskující barvou, nazbrojené kusem masa s návazci z červených papriček, také s kousky masa. Dvacet cm svítící bužírky na návazci těsně nad pilkrem dělalo divy, ale určitě máš svoje zaručené metody, tohle fungovalo loni nám, co bude letos je ve hvězdách.
To bocman: Lokalitu Djupklakkflua neznám. Jestli je to směrem na Dolmoyu, tak myslím je naprosto zbytečné plýtvat benzín a čas, z Dolmoyi jezdí ti odvážnější chytat na Titran. Mezi Hitrou a Dolmoyou jsme byli dvakrát v různých kempech a kolem Dolmoyi to máme prochytané. Jsou tam také dobrá místa, ale podstatně větší rybářský tlak. Kolem ostrůvků na Dolmoyi se dá nachytat také dost ryb, je to dobrá oblast i na halibuty, těch se na Titranu ulovilo méně. Je tam také možná hezčí krajina, před větrem se tam dá schovat mezi ostrovy, ale na počet ryb u mně jednoznačně vede Titran.
To bocman: Ahoj, tak ať se daří, budeme vás střídat na Titranu hned v dalším termínu, třeba ještě dáme řeč. Mimochodem – uvolnilo se nám v partě jedno místo z důvodu nemoci, tak kdo máte zájem, zavolejte na 603 466 855. Pilkry a jigy zajistíme, vyrábíme sami. Hodím odkaz ještě na hlavní stranu.
To bocman: Ahoj, jestli budete vláčet, je jedno z nejleších míst kolem majáku na západě ostrova, pozor na mělčiny mezi ostrůvky. Nám se osvědčilo najít podvodní horu, je jich tam spousta, asi 10 – 20m pod hladinou, na ní se drží drobní keleři. Tam jsme nahodili a nechali se unášet proudem, chce to težší hlavičky, jsou tam silné podmořské proudy, hodně popouštět vlasec. Ryby se držely u dna. Mezi majákem a ostrůvky je hlubší průliv cca 20m tam se dá nachytat i když voda neproudí, drží se tam malí keleři a pod nimi velké tresky, my jsme tam chytali hlavně polaky a dorše. Na lehký vláčák to je docela adrenalin, polaci jsou běžně 80 – 100cm. Na moři mezi Hitrou a Frojou na hloubkách kolem 130 m je hodně mníků a malých žraloků. Jsou všude, nemá cenu jezdit daleko. Na severozápadě od Titranu se dají ulovit velcí okouníci je tam samozřejmě přemníkováno. Stačí najít podmořský kopec a kolem nějv roklinách a na svazích spustit pilkr s masem. Je to tak dobrá lokalita, že si určitě najdete svá oblíbená místa. Trochu nevýhoda je že při špatném počasí se na otevřené moře opravdu vyjet nedá, velká výhoda je že na lovná místa se z kempu dostaneš během několika minut.
Na Titranu budeme ve stejném termínu. Byli jsme tam už vloni, tak místa na dobrý rybolov máme vytipovaná. Dá se chytat na vláčku na cca 35 – 80 g hlavičky a tvistry, ale i na moři na hloubkách. Určitě se tam potkáme a dáme řeč. Jedete s CK?
-
AutorPříspěvky