Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
Na Angelanfi jsem nebyl, byl jsem však v měsíci červnu několikrát v Kvenvaer, což je hned vedle. Pokud to máš přes Hitra Turist Service, pak budou ubytování i lodě super. Po výjezdu namoře uvidíš v dálce dva velké majáky (vlevo na ostrově Smola a vpravo Tiran). Přímo u Hitry ryby nic moc, jezdí se buď na hloubky mezi uvedené majáky na tzv Koně, což je deska ve tvaru běžícího koně s hloubkou 180 až 200 m (jsou zde velcí kelleři a okouníci). Případně se dá jet na mějčiny ke Smolskému mostu na polaky, jeden rok jsme jich tam nachytali velké množství a velké. Opravdoví nadšenci mohou vyrazit daleko za Titran na místo, kterému se říká Ornklakken (hloubka 20 až 70 m, metroví kelleři a dorschové), zatím mé nejúspěšnější místo ve středním Norsku. Pozor Orklakken je vzhledem ke vzdálenosti jen pro zkušené a za perfektního počasí. Přaji hodně úspěchů.
Baterii Super Lithium-Akku od WFT nabíjím nabíječkou, která je součástí dodávky této baterie. V Norsku ji dobíjím po 2 dnech lovu. Vzhledem k tomu, že jsem poslední rok nikde nebyl, tak jsem ji každého půl roku pro jistotu dobil.
Používám tři roky ten levoruký Daiwa Seaborg 300 MJ L, který se vyrábí od roku 2015 a naprostá spokojenost. Menu je v angličtině a návod v japonštině je prakticky stejný jako u ostatních elektrik Daiwa. Pro jistoto jsem si základní kroky přeložil do češtiny, ale nemá to praktický význam. Pro střední Norsko jsem nic lepšího nezaznamenal a ovládání v ose cívky je fakt super. Nevýhodou je menší obsah cívky a hlavně to že se nedováží do EU a vedle vyšší ceny je nutno při individuálním dovozu doplatit clo a DPH. Pochopitelně na něj není v ČR ani servis avšak takový klenot si nechat u někoho servisovat chce odvahu. Opravdovým nadšencům mohu jen doporučit.
To co je na tom videu není aktuální naviják PENN Spinfischer V Live Liner, ale nějaký starý typ.
Aktuální verzi navijáku PENN Spinfischer V Live Liner nalezneš napřiklad zde: http://www.pennfishing.com/penn-reels-spinning-reels-penn-spinfisher/penn-spinfisher-v-live-liner-spinning/1427959.html
Aktuální verze patří mezi špičku a dlouho ti vydrží, nevýhodou je však jeho vyšší hmotnost.
Nabízejí se různé gramáže od 12 do 50 lbs. Já mám 30lbs, neboť ten 50 lbs se mi zdál již moc tvrdý. Cena je opravdu lidová, něco přes 3 000 Kč. Když to porovnám s Daiwa Selene X treme Interline, krerou jsem kopuval předloni, tak je ten SEADART od WFT téměř 3 x levnější. Podrobné informace v CZ nalezneš na http://www.adler-wft.cz/adler-wft/eshop/10-1-Cleneni-dle-nazvu/208-2-WFT-SEADART
- Odpověď byla upravena před 5 roky a 9 měsíci uživatelem Hakl.
Dnes jsem musel zakoupit na For Fishing nový typ prutu SEADART od WFT neboť níže uvedená reklama, kterou lze zobrazit načtením QR kódu z katalogu, mne přesvědčila, že snese i hrubší zacházení.
https://www.youtube.com/watch?v=jldmy6uGZ_w&feature=youtu.be
- Odpověď byla upravena před 5 roky a 9 měsíci uživatelem Hakl.
Srdečný dík za informaci, mrzelo by mne kdybych trávil čas s proclením a přitom by po několika měsících byl k dostání v EU nebo dokonce běžně v ČR.
odpověď na: Cormoran Corboss 640, VS Corboss 810, dále Cormoran HDC versus Deep Power #292930 12.3.2018 v 20:14Musím souhlasit s tím, že navijáky Corboss nepatří k odolným. Kdysi jsem si pořídil já i moji kolegové Corboss 610, neboť mne lákalo zavěšení pod prutem a klička na levou ruku. S navijákem jsem osobně neměl problém, ale mí dva kolegové u něj ulomili držák. To je asi hlavní důvod proč se přestal vyrábět a je to možné vidět na videu https://www.youtube.com/watch?v=XikMBJtOUnc. Nelichotivě se o něm vyjadřují i Němci viz https://www.blinker.de/forum/viewtopic.php?t=24716 nebo http://www.wallerforum.com/waller/thread.php?postid=295628. Odolný naviják bohužel nelze pořídit za cenu cca. 100 EUR.
K Slammer 460 můžeš na metrové kellery použít celou řadu vláčecích prutů. Absolutní špičkou je řada team daiwa PILK, ale můžeš použít i levnější zmiňovanou Charismu, případně nový SALZMEISTER nebo SEA LORD délky 2,6m od WFT. Na Charismu délky 2,7 m jsem kdysi zdolal řadu kellerů přes 1m, ale nyní se mi zdá do lodi opravdu dlouhá a proto ji nepoužívám.
Nemáte prosím někdo osobní zkušenost s Lithiovými bateriemi pro elektrické navijáky např DAIWA Super Lithium series nebo WFT. Zajímá mne především spolehlivost a vhodná nabíječka.
- Odpověď byla upravena před 6 roky a 9 měsíci uživatelem Hakl.
Dovážet z Asie naviják, který se dá koupit v CZ, případně v některé jiné zemi EU z cenových důvodů je dle mého názoru nesmysl. Jen clo a DPH mne před 2 týny za malý naviják Daiwa zaslaný z Japonska vyšly na téměř 5 000 Kč. K tomu je třeba připočíst několik hodin strávených na celnici. Přiložený návod je pouze japonsky, ale ovládání včetně funkce JIG je prakticky identické s navijáky, které jsou notoricky známy, takže bych návod stejně nestudoval. Menu na navijáku je anglicky a délky v metrech. Takovýto individuální dovoz však má smysl jen pokud toužíte po navijáku, který se do Evropy nedováží, nehledíte přitom na cenu a záruky neřešíte, neboť u takového zboží žádné nejsou. Rozhodně to není nic pro začátečníky.
Znám dva typy elektrických multiplikátorů na levou ruku: DAIWA SEABORG 300J-L a SHIMANO 14 FORCEMASTER 401. Ani jeden se však nedováži do ČR. Dle mého názoru ten SEABORG 300J-L od Daivy je to nejlepší co lze v Norsku použít neboť ovládací páčka v ose navijáku je universálním řešením.
PETER napsal:
Zdravím všetkých priaznivcov nórskeho rybolovu
chcem sa spýtať či niekto má skúsenosť z WFT plasma a aký je rozdiel
medzi WFT strong a WFT plasma
Používám WFT Plasma ocean blue 22KG na vláčení neboť lépe řeže vodu, neabsorbuje vodu, je vláčnější a má více kruhový průřez i vyšší odolnost proti otěru. Dokonce se jí vejde na cívku navijáku větší délka než 22KG STRONG. U větších průměrů je však její pevnost o něco nižší než u stejného průměru KG STRONG a u nových typů KG STRONG s novým povlakem (označené na cívce jako NEW a dodávané od roku 2015) již tento rozdíl není tak patrný. Na vláčení pro průměry do 0,18 mm včetně ji však mohu vřele doporučit.
Naprosto souhlasím s tím, že používání šňůr s extrémní pevností = velkého průměru v Norsku nedává smysl. Znepříjemňuje to lov ve větších hloubkách, kdy při tzv. driftu nejde šňůra kolmo dolů, nýbrž šikmo a ukazatel hloubky udává výrazně vyšší hodnotu než sonar. Navíc se přitom ztrácí kontakt s nástrahou a narušuje to celkovou pohodu při lovu. Používáme sice to nejdražší, co se dá v ČR sehnat, ale maximální průměr šňůry je 0,25 mm. Osobně šňůry pravidelně obnovuji, neboť jsou stále novější typy, např. v roce 2015 WFT opatřilo KG STRONG novým povlakem a rozdíl je patrný, pro rok 2016 připravila DAIWA šňůru spletenou z 12 pramenů apod. Pro ilustraci přikládám foto z jednoho našeho lovu v červnu 2015, kde jsou vidět větší ryby přes 1m délky a hmotnosti i přes 20 kg a nejsilnější použitá šňůra byla právě 0,25 mm. Přestože jsme používali též šňůry menších průměrů, nikdo ji nepřetrhl. Šňůra se skutečnou pevností nad 15 kg prakticky nejde silou prutu přetrhnout. Navíc treska není amberjack, kranas, mahi mahi apod., aby se chytala na šňůru o průměru min. 1 mm a rvala silou navijáku lovcem přikurtovaným k sedačce.
-
AutorPříspěvky