Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (16 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel smucek a poslední změna proběhla před 5 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 16. až 25. (celkem z 25)
  • Autor
    Příspěvky
  • #352872
    Lipenak
    Účastník
    (187 odpovědí)

    ano, má své kouzlo i pečená a čerstvá v Norsku super

    #352873
    Sidonius1
    Účastník
    (50 odpovědí)

    Pečené v troubě posypané norským citronovým pepřem. Vozím jen filety z makrel. Filety rozmrazim, osuším, osolím, nechám hodinu a pak 3-4 hodiny v udirne cca 75C.

    #352874
    Harty
    Účastník
    (1243 odpovědí)

    Děkuji všem za rady. Je evidentní, že se tři neshodneme, ale mám na výběr. Rozhodnul jsem se, že půlku makrel okořením a druhou jen nasolím a vyudím. Něco si nechám na příště a zkusím ještě jinou úpravu než uzení. Dotazoval jsem se proto, protože makrely z Norska normálně- spíše vůbec nevozím. Kdysi jsem přivezl jednu a tu jsem daroval a až nyní jsem jich přivezl více díky malé možnosti vyjet na moře- fakt špatné počasí. Zkusím rovnou vyudit i polaka s kůží, ale nevím jestli nebude moc suchej. No nechám ho tam kratší dobu a uvidí se- má někdo zkušenost? Mám makrely rozpůlit nebo vyudit celé?- Jsou to docela pěkný válce.

    #352875
    JanS
    Účastník
    (60 odpovědí)

    Polak je na uzení naprosto v pohodě. Už několikrát jsem udil filety a z okolí samá pochvala. Maso je sušší, takže určitě kratší dobu, lák jsem dělal 1/12, ryby naložené přes noc. Makrely udim vcelku.

    #352876
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Ahojte, keď je reč o udeni, neviete ako správne udit halibuta? Ten z obchodu má super chuť, parádne mastný, keď ho udim, je suchý a vôbec nie je mastný.  Skúsil som udit už 4 halikov, rôzne teploty, dĺžky, aj na studeno (ako mi poradila predavačka keď dom údeného halibuta kupoval,) a nikdy to nebolo ono. Možno je chýba vo velkosti, tie čo som pochytal boli menšie okolo 5 kg.

    #352880
    Seppl
    Účastník
    (15 odpovědí)

    Ahojte, keď je reč o udeni, neviete ako správne udit halibuta? Ten z obchodu má super chuť, parádne mastný, keď ho udim, je suchý a vôbec nie je mastný. Skúsil som udit už 4 halikov, rôzne teploty, dĺžky, aj na studeno (ako mi poradila predavačka keď dom údeného halibuta kupoval,) a nikdy to nebolo ono. Možno je chýba vo velkosti, tie čo som pochytal boli menšie okolo 5 kg.

    No nevím kdes to chytal ale halík 5 kilo nemá v žádném případě lovnou míru. Tak bych to vúbec nepsal.

     

     

    #352882
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Boli časy keď limity neboli a áno, 85 cm halik má 5 alebo aj menej kilov znalče.

    #352883
    vendy
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Ahoj,

    dobrá je také opečená na pánvi s bramborem a červenou řepou nebo z ní dělám polévku:

    • filety makrely
    • mrkev, celer, petržel
    • cibule, šalotka, česnek
    • domácí rajčatové pyré
    • dijonská hořčice
    • brambory
    • rajčata
    • chilli paprička
    • petržel kudrnka
    • fenykl
    • šafrán
    • sůl
    • olej
    • bílý pepř
    • šlehačka

    Do hrnce na olej dáme pokrájenou mrkev, celer, petržel, cibuli, šalotku, česnek, chilli papričku, fenykl, hořčici a rajčatové pyré, brambory a vodu. Rajčata pokrájíme, přidáme zbytek fenyklu, kudrnku, filety makrely, bílý pepř, šafrán, smetanu, osolíme, opepříme a přidáme smetanu. Uvařenou polévku rozmixujeme a prolisujeme přes síto. Dochutíme pepřem, solí, chilli papričkou, zjemníme šlehačkou.

    #352889
    bolen
    Účastník
    (9 odpovědí)

    Zdravím, už jsem taky nějakou makrelu vyudil a za mě ,bych si dal makrelu od Lipenaka to je klasika. Nedovedu si představit uzení 5 hodin 80-90 stupňů nebo je před uzením kořenit čímkoliv. Za mě 24 hodin (podle velikosti) do slaného nálevu,nachat okapat a do vyhřáté udírny půl hodiny na 70-80stupnů a 4 hodiny 50 stupňů

    #353032
    smucek
    Účastník
    (1 odpovědí)

    Ahoj Harty, tak jak si vyudil a naložil makrely? Já jsem jenom udil. Smíchal sem vodu se solí v poměru jeden díl soli  a patnáct dílů vody. Makrely jsem tam ponořil ještě zmražené a na 24 hodin. Pak vyndal osušil a natřel rozdělaným kořením na ryby v oleji a trochou česneku. Do vyhřáté udírny na 75 stupňů jsem je vložil na tři hodiny. Po třech hodinách jsou krásně zlatavé, měkoučké a velice  chutné. Ahoj Jirka z Prahy

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 16. až 25. (celkem z 25)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...