Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tuning nástrah a montáží

  • Toto téma obsahuje celkem 38 odpovědí. Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel sandokan a poslední změna proběhla před 4 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 39)
  • Autor
    Příspěvky
  • #13112
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    mirecek napsal:

    Překvapilo mě, že na dost velké ryby dávají malé jidheady. Je to účel, aby se nástraha vznášela ve sloupci? Ještě jeden dotaz. Tady ten halibut je uloven na tresku obecnou. Podle mě nemá míru a není ani moc vhodná jako nástražní ryba, keler nebo sleď je určitě lepší.

    Pokud si ulovíš jednu podměrečnou rybu jako nástražní, tak tě nikdo řešit nebude. Míry jsou stanoveny pro rybáře, kteří dovedou ulovit z podměrečných kelerů celý limit – 15kg filet.

    #13142
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    Zajímavá montáž ozdobená fluo hadičkou a korálkem.

    #13281
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    to SIM: Michale, můžeš mi prosím napsat, jak velký trolingový riper nebo vláčecí ryba je vhodná pro MegaJigi o váhách 80 – 200g? Moc díky

    #13283
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    Ahoj:

    Na 80g se dává 15cm.

    Na 200g funguje 22cm

    #14313
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Na netu jsem objevil zajímavé vylepšení trojháčků, nevíte na co se to používá?

    #14314
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    #18019
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Nevím kam tenhle svůj příspěvek správně zařadit, ale myslím si, že k tématu to určitě bude. Včera v noci jsem přepnul televizi na rybářský kanál PV-TV a právě ukazovali lov na živou i mrtvou rybku a také na MegaJigy někde v jižních mořích. Co ale na tom bylo nejzajímavější, tak to, že způsob lovu byl identický jako lov sumce s vábničkou. Tzn echolot, nástraha pouze spuštěná do určité hloubky a druhý člověk na lodi klasicky “pukal” vábničkou. Ryby měli tak 1m+, druhy nevím a té jejich maďarské nebo rumunské hatmatilce fakt není rozumět. Nezkoušel jste to někdo v Norsku? Pokud to fungovalo na jihu, tak na severu by mohlo také. Já si vábničku určitě vezmu a zkusím se rozspomenout, na výpravy na Ebro. Pokud by měl někdo zkušenosti, nebo chuť to zkusit, ať se s námi podělí.

    #18020
    kraken
    Člen
    (37 odpovědí)

    Ten přidanej obratlík je už na fotu na zadní straně originál balení megajigheadů od Balzeru a opravdu je ta nástraha chytlavější zejména pokud háček umístím na spodní stranu nástrahy, potom je ale lepší tam přidat obratlíky dva nebo kus drátěného návazce podle velikosti nástrahy.

    #75346
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Jak tuníte velké gumy vy? Myslím, že na halibuty je dobré ten trojhák přidat. Touto páskou to myslím není ideální. Kdysi tady někdo psal, že to dělá kancelářskou svorkou, jak?

    #75386
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Tímto způsobem přijdeš o nástrahu. V případě, že ti zabere na zadní trojhák i menší ryba, tak je velmi pravděpodobné, že ocas nástrahy to nepřežije.

    #75419
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to Zdeneko: To je mi jasný, toto není moje práce, to jsem našel na netu. Právě proto se ptám jestli to někdo umí vyřešit elegantněji;-)

    #75421
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Stačí malá gumička která při záběru praskne.:-)

    #75424
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Pokusil jsem se to přikreslit do předchozího obrázku. Ze sponky nebo lépe z měděného drátu průřez 1,5 udělat očko, nožičky očka šikmo zaštípnout na délku asi 12 mm pro snadnější zapíchnutí do gumy, Je to stejné jako u roybaitu, kde je u zadního trojháčku kolíček. Při záběru to pak z gumy vyjede. Podle uchycení lanka, to můžeš zapíchnout z vrchu i ze spodu.

    #75426
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ahoj , není nic jednodušího než si koupit or.přídavný háček na gumu a přesně to sedí a je to rychlé při výměně gum. Honzak

    #75427
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Mám to a už bych neměnil

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 39)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tuning nástrah a montáží

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...