Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Placení mýtného na silnicích/dálnicích v Norsku

  • Toto téma obsahuje celkem 73 odpovědí. Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 5 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 61. až 74. (celkem z 74)
  • Autor
    Příspěvky
  • #36368
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    treska008

    díky – omrknu to tam a doufám, že tam natankuju nebo zaplatím kartou

    #36426
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Vlkous napsal:

    Pafka

    Cituju dedu – Blansko,Praha,Dážďany,Berlin,Rostock,Gedser,Malmo,Udevala,pak po 172 až na přechod u Eda,Elverum,po 3 nahoru a klasika k Bennovi.

    Protože mě tahla trasa zajímala, tak jsem si nabrnknul mapu a zkoušel jsem dle rozpisu jet prstem po mapě. Vše v pohodě, ale na 172 jsem se ztratil a přechod u Eda jsem nenašel. Co já na mapě vidím, tak 172 končí v Arvika a to je k hranicím ještě daleko. Nejedzdí se tudy = po 172 pak po 177 a dále po 61 přes hranice a v Norsku pak po 2? Nebo jezdíte přes jiný přechod? Dál už je mi to jasný.

    Přesně tak jak píšeš a ještě si to zkracujeme za dědinou na mapě označenou jako Skarbol do leva myslím, že to je 178 objíždí jezero je to taková naše trojka, ale pěkná mezi lesy a kolem jezera a vyjedete asi 3km před Charlottenberkem, kde si na benzimce v pravo za kruháčem vždy orazíme.

    #36520
    Dušan
    Účastník
    (74 odpovědí)

    Porovnávam si tú trasu po 172 vo Švédsku /B/ s tou priamo na Oslo /A/.

    Kilometrovo rozdiel asi 10km ale tá B je podľa mapy o 2hodky pomalšia.

    Nebýva na tej trase A cez Oslo silnejší provoz, hlavne na hranici prípadne v okolí Osla. Pôjdeme tadiaľ v piatok večer, tak ak by sme sa tam mali zdržovať v kolónach, išiel by som asi po tej B trase.

    Prikladám mapku.

    #36523
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Na trase přes Oslo ti každopádně hrozí větší šance na celní kontrolu na švédsko-norských hranicích :-(:-(:-(

    #36524
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    to beboo: Ahoj, my jezdíme trasu A a je to výrazně rychlejší. Cesta B je dost kolem -lesy zatáčky a tak ,,,, ani kontrole se tam nevyhneš,,, kolegu tam chytli loni a hrozně se divili proč jede právě tam a trochu mu to dali sežrat, i když ho nakonec pustili i s tím vším co vezl za limonády 🙂 . Sna d jen 1*za 12let jsme u Osla chytli zácpu která téměř stála. Jinak je to vždy v pohodě i v pátek po 16hod (sice silný provoz ale plynulá cesta-konkrétně letos 13.4.)

    Jinak letos opět svedli dálnici za hranicí do celní zóny. Po té co nás odstavili se jen zeptali jestli nejedem pracovat a zase nás nechali jet.

    #36528
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Vidím to taky tak jako Holzby. Směrem tam jezdíme na Oslo, hranice přejíždíme po půl noci, v Oslu kolem druhé ráno tedy zácpa nehrozí. Je to rychlejší. Kontrolu můžeš chytnout kdekoliv. Zpět jsme předloni jeli přes Oslo ve čtyři odpoledne, to jsme si vyžrali zácpu, ale zdržení bylo asi hodinu. Loni jsme jeli z Osla trajektem a v šest večer to do přístavu jelo dobře. Letos plánuju před Oslem uhnout v Alně, jet přes Hellerud, Trasop, Ulsrud a tam najet zpět na E6. Je to nějaká širší silnice krajem Osla. Je to dlouhé 9 km a trvá to 15 minut. Pokud pojedeš přes Oslo po hlavních, bez zácpy je to 8 km a 12 minut. Velké “ALE” je nad oběma trasami.

    Zácpu chytit můžeš asi na obou.

    Odbočovat z E6 někde daleko před Oslem a zas někde dole se napojovat by znamenalo stejně chytit zpoždění jen tím, že pojedeš po delší a pomalejší trase. Nevím. Je to loterie, asi stejně pojedem skrz Oslo díky loňské zkušenosti.

    #36533
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Také by se dalo projet Oslem tunelem až k přístavu, tam jak jsem psal nám to odsejpalo a pak se napojit na E18 kolem pobřeží dolů a u Oppengardu zpět na E6. Nezná to někdo?

    #36580
    Dušan
    Účastník
    (74 odpovědí)

    Vďaka vám, takže skúsime to Oslo, colné limity chceme dodržať, chcel som zistiť, či tam niekto neostal dlho v zápche, u nás na SK je to už samozrejmosť, že v piatok poobede je to najhoršie.

    Ale keď vyrazíme v piatok okolo 6h z CZ /cca Lovosice/, trajekt Puttgarden atd. hore, tak v Osle nebudeme asi skôr ako o 20:00.

    Takže to už by tam malo byť ok.

    #302817
    Vaca
    Účastník
    (37 odpovědí)

    Jedu pristi rok poprvé svým autem, do teď jsem byl autobusem. Chtel bych se zeptat jak to je s mýtném, musim se zaregistrovat nebo ne. Co jsem se ptal tak prý nemusím prý to přijde poštou podle SPZ. Jedu dvakrát tak aby mě při druhé jízde nezanáší . Děkuji za odpověď

    #302836
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Jedu pristi rok poprvé svým autem, do teď jsem byl autobusem. Chtel bych se zeptat jak to je s mýtném, musim se zaregistrovat nebo ne. Co jsem se ptal tak prý nemusím prý to přijde poštou podle SPZ. Jedu dvakrát tak aby mě při druhé jízde nezanáší . Děkuji za odpověď

     

    Ahoj, když se registruješ, tak vidíš v podstatě ihned kde si kolik čeho zaplatil a nemusíš čekat až něco přijde. Musím teda přiznat, že letos to bylo poprvé co jsem jel bez registrace, ale jen z důvodů, že nám půjčovna dala jiné auto pár hodin před odjezdem a nějak jsem na to pak zapomněl, zatím nic nepřišlo, ale půjčovnu jsem o tom informoval.

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 4 měsíci uživatelem Candat - Rosťa.
    #302840
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    I když se registruje tak uvidí průjezdy až za více jak měsíc. Je to jen o tom, že máš registraci a klid . Jinak si myslím, že je povinnost platit na prvním možném místě po průjezdu.

    #302841
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Přijde to poštou ve výši projetého mýtného, žádné navýšení za neregistrování, bez jakékoliv pokuty.

    #302860
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    ted jsem resil 2 cesty pres registraci u EPC, email prisel cca 2a 1/2 mesice po cestě, jediné  co se mi nepodařilo, ikdyž mam platebni kartu zaregistrovanou u EPC, zaplatit ihned a musel sem delat dodatecnou platbu. Ale ma s tim i problem u placeni pres aplikaci KVOTEN APENT, kde musim pokazde kartu zadavat.

    cesta OSLO pristav Elverum a nazpět do OSLO pres E6 vysla na nejakych 896 Kc.  jednosmerna cesta Elverum OSLO pristav o 2 mesice drive vysla na 516 Kc ale nekontroloval sem presne poradi prujezdu, mozna nekde se nejaky usek neplatil tu dobu. nebo je vyjezd z mesta mozna levnejsi

    cesta po 172 prres Bengfors neni spatna ale je to docela uzka misty cesta, lepsi mi prijde jet na E45 na Trollhatan , Amal a pak na 175 pres Arviku na hranice u mesta Eda a dal na Kongsvinger a Elverum po E2

    cesta po 172 cca 420km a 5h26min, po E45/175 422km  5h33min ale podle mě mnohem lepsi cesta a nebo jet jeste vice na sever pres Torsby kde na hranici se zmeni jen bila cara na zlutou a znacka ze jste jiz v Norsku  a nikde nikdo.

     

    #302869
    janka
    Účastník
    (2439 odpovědí)

    Podivejte se sem: http://www.rybolov-cestovani-norsko.cz/Burza-dotazu.html

    V dolni casti stranky je vysvetleno, jak Autopass ted funguje.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 61. až 74. (celkem z 74)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Placení mýtného na silnicích/dálnicích v Norsku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(8)
(94)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...