Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel dalibor a poslední změna proběhla před 14 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3403
    Milan Sojka
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Měl bych jet 19. dubna do Norska na ostrov Hitra (Grefsnesvagen). Už jsem na Hitře 2x byl, ale vždy v létě, tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s dubnovým lovem na Hitře. Zajímá mne hlavně jaké ryby se v tu dobu chytají a jakým způsobem a taky jak to tam v tu dobu vypadá s počasím, ať vím co si zabalit. Díky

    #8196
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (5 odpovědí)

    Byl jsem tam před rokem koncem dubna, počasí je tam skoro jako u nás, chytali jsme hlavně obecňačky, docela pěkné. Hlavně jsem chytal na malých hloubkách na přívlač na gumy světlé barvy. Na velkých hloubkách jsem moc nechytal, protože to tam nešlo. Letos jedu už 16.února. Doufám, že nachytáme velké ryby.

    #8203
    hlasunek
    Člen
    (72 odpovědí)

    Už aby ten duben byl.Jedem do bergfjordu (ROAN) 22.4.Kdyby jste někdo něco o této lakalitě věděl tak sem napiště Dík

    #8204
    rasto paska
    Účastník
    (108 odpovědí)

    Minuly rok sme boli zaciatkom  aprila (4.-15.) na Ostrove Garten nedaleko Hitry.Velmi zvlastny rok ryby este nevytrete , tresky obecne sa chytali najviac na hlbkach okolo 60- 80m, Kelery 90- 150m.Miene brali sporadicky, neprimali potravu a to sme boli na top miestach mojho kamarata Karola Ilesa, sprievodcu v tejto lokalite, ktory tam posobi celorocne uz niekolko rokov. Lumbov bolo dost vacsinou okolo 1m, halibut 90cm a 1m, raja 150 cm . Miene, Lumbov a raju sme chytili na hlbkach 320m. Naj ulovok Treska obecna 16kg , Raja 150cm . Pocasie v tejto lokalite v aprili patri medzi najstabilnejsie co sa aj potvrdilo.Kamarati co boli v tom istom termine na Hitre hlasili pekne ulovky Kelerov az v poslednom tyzdni pobytu, dovtedy vraj nic moc.

     

    #8295
    Josef Ďuriač
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Ahoj.Na Roan nemám dobré vzpomínky.Ale dík autu,odešel mi emg. ventil u turba.Byli jsme tam počátkem května 2006.Po výjezdu od kotviště,přímo naproti ja spousta malých ostrůvků-Přejíždíš přes hranu kde je hloubka cca 300m-tady sme čapali kelery do metru-potom u ostrůvků,hloubka 50-100m,přívlač-keleři,doršky,klucí pilkaři brosmy a mníci.Byli tam dojčlandi,ty tam dostali i pěkné halibuty!!Pak se nám osvědčil i velký záliv/ po výjezdu doleva a až dozadu/-jako směrem na Harbak.Tam u skal a hlavně asi vprostřed u majáku/ústí tam malá říčka/,přívlač a jenom keleři.Žádný trofejní kousky,ale zábava.Bacha, furt tam najížděly sviňuchy.Nemá cenu s nima soutěžit,jeď jinam.PEPINO

    #8402
    Milan Sojka
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Díky všem za rady, jen se mi nezdá, že by pouze 5 z návštěvníků těchto stránek bylo v dubnu v Norsku :-))

    #8403
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Zkus si projít staší stránky , najdeš tam vše potřebné.

    />před 438 dny

    Zdravim všechny chci se zeptat.Chystáme se příští rok do Norska na ostrov Vikna od 25.3-5.4 2009 a tak se chci zeptat jaké byvá počasí v tomto období a co ryby.Dle místních noru se kterýma jsme letos na podzim mluvili je rybařina super a nevyjíždí se nikam daleko vše se prý dá nachytat přímo ve fjordu.Pukud máte někdo skušenosti s takto brzkym termínem napište prosim.Největší obavy máme z počasí a cesty. Napsal ursus
    před 437 dny Ahoj. Mozna se mnou nebude nekdo souhlasit ale:

    My jsme letos byli poprvé take tak brzo(jeste o týden dříve) a stalo to za …….., místo – Bakkan wahl.
    Podle mě je to dost riskantní na počasí, může se stát že počasí budete mít super, ale my měli -vítr, sníh, mráz, ryby nežraly -prostě už nikdy. Já osobně takhle brzo už nikdy nejedu a budu volit raději polovinu dubna nebo září. Snad ti nekdo napise jiné pozitivní zkusenosti 🙂 .

    Závěr: podle mě je to vyšší riziko, ale když to vyjde asi to stojí zato Napsal Jirca
    před 437 dny plne souhlasim s Ursusem, byli jsme tam spolu Napsal pepa
    před 437 dny Taky souhlas. Byl jsem na Bakkanu od 5.4.2008 (viz příspěvek z tohoto data) a vrátil jsem se k osvědčenému termínu květen-červen do středního Norska. Napsal ZM
    před 437 dny Doporučuju článek Sima,Březnový rybolov v Norsku,kde píše,že březnové počasí je lepší než dubnové…Já jsem byl nejdříve 17.března,počasí bylo nepříznivé,slunečno,mínus 9,30cm sněhu,ale pod proudy jsme si zachytali (Aure).Jezdíme začátkem dubna a počasí s deštěm,kroupami,sněhem,větrem,občas slunečno nám připadá- že už jinak ani nemůže být . Napsal keegan
    před 437 dny Tak koukám podle dosavadních příspěvku že se máme na co těšit.Toho čeho se nejvíce bojíme je počasí a jak čtu tak si užíjem.Možná že ještě posunem termín na začátek dubna.Totiž kemp kam jezdíme neni až tak moc krytý takže když opravdu fouká tak tam neni moc míst na chytání.Dále mě zajíma jak je to s přívlačí v tomto období. Napsal Pilous
    před 437 dny Zdravím,
    byli jsme dva roky po sobě na Bakkanu u Benna ve stejném termínu (posun o 1 den) a to vždy poslední týden v březnu. Loni 6 dní bezvětří a jasno, takže jsme chytali přes poledne jen v mikině, voda 6 stupňů a ryb hafo. Letos si to můžete přečíst v sekci Aktuální informace … Je tam i foto. Platí to co psal Sim: moře (a počasí) je pokaždé jiné a člověk do Norska nejezdí jako do sámošky. Ono to k tomu tak nějak patří (alespoň si pak připadáme jako správný chlapi a doma na nás můžou obdivně koukat 😀 ). Příští rok jedeme zas, tak uvidíme, ke které variantě se to přikloní. Napsal R.Kapsa
    před 436 dny Opakovaně jezdíme na ryby do Norska cca 300km nad Trodhaim poslední týden v březnu. Počasí je vždy pěkné. Ryb rozhodně dost. Letos bylo dost sněhu, přes noc mráz nebo nachumelilo, ale přes den bylo slunečno. Horší ovšem byla cesta vnitrozemím zvl. cestou tam, kdy bylo sněhu až hanba. Silný vítr a sněhová metelice začala už při vylodění v Helsingoborgu.Prostě Skandinávie jak má být. Příští rok termín opět měnit nebudeme. Jednou jsem byl v jižním Norsku právě v oblasti kolem Stavengeru v květnu a stálo to za starou byčkoru. Zařekl jsem se že na jih a v lětě už nikdy ani nepáchnu. Napsal Sim
    před 436 dny Zažil jsem 5 nádherných březnů ve střed. Norsku. Letos na jaře to poprvé nevyšlo. Káždý den sněhová vánice, silný vítr – drsná rybyřina a ryb bylo málo. Při dovolené v Norsku musíte mít štěstí na počasí. Sníh, vítr, kroupy můžou přijít i v květnu. Příští rok jedu do Norska v únoru a vůbec se toho nebojím, bu» to vyjde nebo ne.
    To keegan: Termín neměň v březnu bývá opravdu dobrý rybolov i počasí. Jednou to riskni a třeba budeš mile překvapen. Napsal ursus
    před 436 dny [quote=Sim”>Jednou to riskni a třeba budeš mile překvapen.[/quote”>
    To je právě to Michale o čem mluvím. Někdo (třeba já) jezdí do Norska jen jednou ročně, proto se snažím minimalizovat špatné počasí a to i za předpokladu menších ryb. Do Norska jezdím každý rok v září a mohu konstatovat, že počasí bylo vždy celkem super. Když foukal vítr tak příští den byl v pohodě. Také asi záleži na lokalitě. U Benna je to dost odkryté. 😀

    Tím, ale nechci říct, že je březen špatný, jen si nejsem jistý jestli nejsou míň rizikovejší měsíce.

    To, co bude mezi těmito identifikátory bude tučné.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...