Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 432 odpovědí. Do diskuze (57 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Harty a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 433)
  • Autor
    Příspěvky
  • #286436
    Sim
    Správce
    (11192 odpovědí)

    Pepo, krásný úovky a výborná edukace mládeže. Smekám a jsem rád, že se vám tak zadařilo.

    #286444
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Připojuji pár fotek z vyhlášení výsledků.Byly dvě kategorie a to o největší rybu,kterou vyhrál Kuba.A pak o krále rybářů,kdy si každý psal za den největší rybu a to se pak sečetlo,a tím se stal Mára.Dále pak byl pohár o největšího polakaa ten dostal Péťa zoomáček.V kategorii dětí nad 12 let každý dostal medaily a vítěz pohár za největší rybu.Medailí bylo dost,tak se dostalo na každého,dokonce i na dospěláky…..tímto  chci také poděkovat Solnymu za super nápad,protože děti soutěžili na plno a předávání cen si hodně užívaly.

    #286445
    kvlada
    Účastník
    (70 odpovědí)

    Ahoj,včera se opět zadařilo a tak jsme nachytali  ve fjordu 92 štikáčů,největší se zadařil Chárlimu  ze  Śumavy     101 cm, k tomu obecné 91 a 89,pár mníků,ve filetárně do 1 v noci.Dnes už jen pohodička a pár makrel,zítra odjezd domů.

    #286457
    Solny
    Účastník
    (677 odpovědí)

    Poděkování patří všem, byla tu super parta a hlavně si to užívaly dítka a o tom to bylo. Honzákovi díky za pohár a medaile. Už balime a jedeme domu…tak snad zase za rok

    #286462
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak všem a hlavně výhercům gratuluji k úlovkům a cenám a mám taky moc velkou radost, že se Vám nakonec zadařilo, neboť je to krásná lokalita a ryby tam jsou..

    Přeji klidnou a pohodovou cestu domů.

    #286463
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Do kempu Averoy Fishink posílám poděkování za pozdrav a za 10 dní vyrážím, abych si také ulovil pár štikáčů a už se moc těším. Milane, už si brus háčky, hned razíme.

    Kloboukatému gratuluji ke krásnému úlovku.

    #286489
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Poslední den se nám vydařil.Vyjeli jsme na dvě hodiny na moře.Ryby braly a kluci si pak zkusili řídit loď….samozřejmě velké nadšení… odpoledne jsme jeli na Atlanskou cestu a pak začali balit… kluci nám k večeři za odměnu udělali skvělé palačinky….no a ráno hurá směr Oslo a pak trajektem do Dánska a domů.

    #286669
    Milan-Spravce
    Účastník
    (255 odpovědí)

    Dnes bylo chyceno 83 ks, 75-110 cm a kdo na ně nejel prohloupil.

    #286670
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Masakr!!! Odjíždíme v sobotu, tak jen doufám, že tam ještě budou 😉

    Už se nemůžeme dočkat 🙂

    #286677
    Radek123
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Jak píše Salmon,nádherný ryby,je mi ctí jet s ním a Kulíkem v sobotu.Věřme jen ,že nám vyjde počasí.No,a hlavně, že Salmon chytne  něco zajímaveho ,aspon  salátoveho kelírka.

    #286678
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Pánové, salátových kelerů musíme chytit v prvních 2 dnech aspoň 10 až 12, abych mohl udělat salát, kdy ryby musí být aspoň 2 – 3 dny v soli a potom 3 dny v octu. 😀

    #286679
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Také mi je ctí jet s Vámi a dalšími kamarády. Už se těším na štikáče, makrely a polaky. Jen, aby vyšlo počasí a ostatní už je jen na nás. 😀

    Tak Petrův a Poseidonův Zdar.

    #286681
    Radek123
    Účastník
    (38 odpovědí)

    Kulíku,snad se nám to podaří.Ale věřím,že Adam nějakého salatníka chytí,on je šikula.Na salát se tedy těším,to je pochoutka.Dnes za 6.Hurá

    #286809
    Lukos
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Jsem zde na fóru nováčkem a jsem nováčkem co se chystá do Norska. Jedu na Averoy příští rok a chci získat co nejvíce informací. Co čtu o této lokalitě a asi největší odborník na ní je Kulík. Chci se ho proto zeptat jaká pruty a navijáky na pilkrování. Někde v předešlém příspěvku z června jsem od něj četl že chce půjčit  od správce prut na lehké pilkrování prut 300-400 gr. Chci se také věnovat pilkrování a zajímá mě co se používá za pruty na pilkrování těžké. Co se na ně dá chytat a jakou mají gramáž. Od lidí co jezdí do této lokality (střední Norsko) jsem se dozvěděl, že pruty 300-400 gr. jsou dostatečné na vše co se zde vyskytuje. Proto mě zajímá názor člověka, který má s touto lokalitou (a nejen s touto) bohaté zkušenosti. Kde je pravda? Také jsem slyšel, že se na přívlač používají ultralehké přívlačové pruty 3-12 gr. Je to možné Kulíku? Mám jim věřit? Co používáš ty?

    #286812
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nejprve bych chtěl konstatovat, že určitě nejsem žádný expert. Je dobře, že jedeš do Norska na ryby a než bych já a nebo jiní Ti mohli poradit, tak je nutné vědět zda jsi rybář a chodíš chytat ryby u nás doma a co chytáš nejraději a jakou technikou. Za další je asi vhodné, aby jsi se vyjádřil na jaké ryby  se chceš v Norsku zaměřit a jaký způsob lovu Ti je nemilejší. Pak Ti můžu já, ale i ostatní prozradit jaké vybavení používáme, ale i tak to bude silně individuální. Jinak se dá chytat na moři i na mušák.

    Mojí nejmilejší rybou v Norsku je polak a lovím jej vláčením na pruty 15-50 g, 40-120 g , navijáky mám Peny.

    Na lehčí pilkrování a chytání makrel nebo salátových kelerů používám prut 80 – 420 g a naviják Pen.

    Na těžší pilkrování a chytání na maso v hloubkách 80+ používám prut 1200 g a el. naviják WFT.

    Kamarád, který není rybář, ale chtěl jet se mnou do Norska na ryby, tak jsme mu vybraly prut 80 – 200 g a naviják Pen a na cívku dali šnůru a vybrali několik různých nástrah a návazců. On s touto výbavou při dokoupení nástrah už byl v Norsku 3x. Samozřejmě, že jde o vláčení a lehké pilkrování nebo chytání na maso cca do 60m. Chytá převážně polaky, dorše, menší kelery, makrely, ale občas i menší mníky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (celkem z 433)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(8)
(94)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...