Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3306
    kodl1
    Účastník
    (225 odpovědí)

    Zdravím.Sháním nějaké informace o lokalitě Most Sjostuer.Budu rád za jakékoliv informace.Vyrážíme v dubnu 2010.Děkuji za informace

    #6651
    vlado
    Člen
    (10 odpovědí)

    Bol som tam tento rok, v 2010 už mám zaplatené posledné dva týždne v apríli t.j. IV mesiac. Super ubytko priamo nad vodou, nerezové veľké člny, 60 motory, nádherné fjordy, blízko na more, výhoda je , že more je chránené pásom ďaľších ostrovov.Proste dobrá voľba

    #6659
    Pavol Beleš
    Účastník
    (71 odpovědí)

    Ahoj Vlado, ahoj Kodl1,

    bol som s Vladom (a ďalšími ľuďmi) v uvedenej lokalite. Bývali sme v Most Sjostuer a v Naustbekken Brygge (to je dom oproti Most Sjostuer cez fjord – cca 200 metrov ).

    Pokúsim sa Ti pridať k Vladovým info rmáciám ešte nejaké ďalšie:

    Najbližšie mesto je Kristiansund, po ceste asi 20 km, dosť otravná cesta, pretože je tam pomerne veľká premávka a nórske obmedzenia rýchlosti. Do mesta sa dostaneš aj loďou, je to cca 8 km po vode, parkovať s loďou sa dá priamo na námestí 🙂 Pozor na značky – v meste sa smie jazdiť loďou max 5 nm/h. Na námestí v Kristiansunde sú dva pre nás rybárov dôležité obchody – železiarstvo a Nautic shop. V oboch dostaneš kúpiť úplne všetko, čo na lov na mori potrebuješ, jediným problémom môže byť cena – niektoré veci kúpiš za rovnakú cenu ako v českých ale v pomere 1:1 k norským. Ale dostaneš tam aj pilkre (hlavne nižších gramáží, 45g, 60 g) za lepšie ceny ako v CZ alebo Nemecku.

    Najbližší obchod s potravinami je asi 4 km – dostaneš všetko potrebné okrem alkoholu. Majú dokonca 12° pivo (norské i zahraničné), ale cena je ukrutná. 12 plechoviek Heinekenu stálo 326 NOK – cca 1000 CZK. Cigarety stoja cca 60 NOK.

    Najbližsia benzínka je na vjazde do Kristiansundu – cca 14 km od Most.

    Niečo k rybám:

    Most Sjostuer je na konci malého fjordíku v ktorom s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete chytať. Najbližšie miesto vhodné na dobrý lov je cca 2 km od domu – ostrovčeky v ústí fjordíku. Na otvorené more je to cca 10 km = 15 minút loďou. Lode majú motory 50 HP – max rýchlosť sme dosahovali 42 km/h.

    Asi 5 km od Kristiansundu sú malé ostrovy – veľa tresiek obecných v hĺbkach 35 – 50 metrov nejazdite blízko k brehu – je tam veľa rastlín o ktoré budete trhať.

    Ak sa pri výjazde z Frei fjordu dáte doprave (smer Hitra) narazíte na maják označujúci vjazd do Kristiansundu od mora. CCa 1 km od majáku smerom na more je podmorská dolina s hĺbkou medzi 120 – 210 metrov – chytili sme tam ostrieže, langy a tresky.

    Najlepšie sme si ale zachytali vo fjorde – resp na spojnici 3 fjordov.

    2. mája (května) sme v trojici za 3 hodiny chytili 36 tresiek tmavých (spolu 28 metrov 154 kg , podobne na tom boli aj ostatné lode)), čo po očistení predstavovalo pre všetkých troch vývozný limit. Voda bola plná sleďov, za ktorými prišli delfíny. Nebolo sa treba presúvať za delfínmi a čajkami – ten húf sleďov mal niekoľko km štvorcových.

    V prípade, že sa Vám podarí také miesto nájsť a budú brať odporúčam chytať iba na 1 návnadu – aj na pilkroch sme mali jednoháky. Mám ešte jednu skúsenosť – chytal som na 100 g prívlačový prút, bežný naviják, 0,30 červený monofil a pilker napodobňujúci sleďa (150 g, biely so zeleným chrbtom). Mal som niekoľko násobne viac záberov ako kolegovia i v prípade výmeny pilkeru za rovnaký ako mali oni – je to spôsobené použitím silonu namiesto šnúry. To "Supermiesto" je medzi Gjemnes a Torvikbukt pri ostrove Bergsoya.

    Na mojevideo.sk máme video http://www.mojevideo.sk/video/3717/norsko_2009.html – úvodný obrázok videa je práve Most Sjstuer.

    Palo

    #6661
    treska50
    Člen
    (29 odpovědí)

    To Bells: Tuto lokalitu dobře znám, jezdím tam již dlouho. Můžeš mi prosím napsat souřadnice nebo zákres na mapě toho supermísta?. Kolem ostrova Bergsoya se motáme stále kolem dokola,tak by mě to docela zajímalo. Díky za odpověď.

    #6662
    kodl1
    Účastník
    (225 odpovědí)

    Prosím o to samé.Díky

    #6663
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Zde máte mapku, není to ale směrodatné, každý rok jsou hejna trošku jinde-dle počasí, větru, potravy, ale vždy se dají v této oblasti najít keleři hodně přes metr.

    #6664
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    přesně tak :)kluci,Petr má pravdu.

    #6670
    Pavol Beleš
    Účastník
    (71 odpovědí)

    Petr,

    ďakujem za obrázok, potvrdzujem, je to presne tam. Dokonca si sa trafil do toho nášho "loviska". Chcel som priložiť niekoľko fotografií, ake akosi sa mi to nepodarilo. Posielam odkaz na obrázky úlovkov na tomto mieste. http://bells.rajce.idnes.cz/norsko1/

    Na obrázku dan5 sú domy Most Sjostuer.

    Na obrázku dan3 je výsledok trojhodinového lovu v trojici.

    Posledný obrázok ukazuje vlastnoručne viazané krevety – muškárili sme s tým s veľkým úspechom, dajú sa použiť aj ako prívesy nad pilker.

    Zdravím Vás

    Palo

    #6673
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    To Bells, trefit jsem se musel, jezdím zde 3 x ročně tak o této oblasti vím celkem dost.Lovu zdar

    #6674
    Pavol Beleš
    Účastník
    (71 odpovědí)

    Petr,

    tiež by som tam chodil rád 3 x za rok. Ako to berie v tomto období?

    #6735
    stipko
    Účastník
    (984 odpovědí)

    To bells. Na aké číslo hákov viažeš tie krevety? Vypadajú dobre. Postup viazania bude asi podobný, ako u krivákov.

    #6751
    Pavol Beleš
    Účastník
    (71 odpovědí)

    viaže sa to rovnako ako kriváky a veľkosť hákov nechám na teba – tieto sú viazané na bežné kaprové háky, iné sme v Nórsku žiaľ narýchlo nemali

    #344856
    Evers
    Účastník
    (10 odpovědí)

    Zdravím, nemáte někdo aktuálnější info o téhle lokalitě. Jedeme sem přelom duben-květen 2023 🙂 Za každé rady budeme vděční díky

    #357231
    Miroslav
    Účastník
    (58 odpovědí)

    Zdravím,

     

    neměl by někdo nějaké aktuální informace z této lokality, popřípadě nějaký typ na lovná místa v této oblasti. Za jakoukoliv informaci budu vděčen.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...