Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Makrely v roce 2024

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel JuraS. a poslední změna proběhla před 1 dnem a 5 hodinami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #357839
    JuraS.
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Zdravím. Letošní jaro bylo spíš létem a v celé Evropě v přírodě udělalo změna a pro nás nepochopitelný guláš. Jsem právě na Setteru a výsledky mě nutí k této otázce. Přijel jsem sem na makrely které prý “jsou v září úplně všude”. Nemám důvod nevěřit těmto slovům ale to asi platí v normální rok. Btw. Který za posledních 10 let byl normální? My tady zažíváme to, že když narazíme na hejno tak je to školka makrel vhodná tak akorát do olejovek.. žádné hejna velkých makrel tu nejsou. Tedy jednou jsem na okraj takového narazili a během hodiny nachytal půl maltovvníku, ale to je všechno. Když chytit makrely tak ojedinělou. A ani velké tresky. Jo někde v dále na moři se něco chytá ale to je hodně daleko.

    Otázka tedy zní: kde v které. Lokalitě se během zářijových termínů nachytala makrely “levou zadní” prostě bez problémů bedna za dva výjezdy.

    Bylo to vůbec někde? Protože dva dny v autobuse s tímto výsledkem?

    #357840
    Milos 1227
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Stačí se podívat zde v diskusi třeba Bakkan Wahl 2024.

    #357842
    Lala
    Účastník
    (6 odpovědí)

    Flatanger kemp  Einvika super prostredi letecky a polopenze Pepino vyjde vzdy vstric za me top 👍

    #357855
    Solny
    Účastník
    (687 odpovědí)

    Včera jsem přijel ze Saltstraumenu a všude bylo makrel hodně a pěkných,dokonce nàm to skàkalo i na velké papriky ve sloupci. Před mĕsìcem na Smole se ale musely hledat, byly jen na pár místech….

    #357856
    JuraS.
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Upřesňuji svůj příspěvek. V Seteru se zatáhlo, začalo pršet, foukal studený vzduch a ….masakr, jatka..brodili jsme se i v krvi na lodi jak jsme nestačili ani házet makrely do bedny. Takže je to jen o počasí.

    #357857
    JuraS.
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Já spíš uvaažuji takto: kdyby byly makrely v Norsku v září i na jihu Norska, hned za hranicemi se Švédskem (De fakto skoro ještě Balt) pak proč jezdit ještě 1 a půl dne nahoru?

    #357877
    Milos 1227
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Asi jo, ale málokdo jezdí do Norska  jen kvůli makrelám.

    #357902
    JuraS.
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Zdravím e Setteru. my jsem sem jeli cíleně na makrely, já a kapitán. Třetí na lodi měl jsem tuto možnost termínu. Tak bral ryby co mi nechtěli  tresky co se chytli mimochodem. Obecně tresky velké tady nejsou jako minulý rok v červnu co jsem tady byl. To tady nebyla jediná makrela. Tresky mi už nechce, tak možná makrely. Škoda že se nedá chytnout prase nebo kráva. Příští rok chci cíleně na halíka

    #357910
    Pavel
    Účastník
    (51 odpovědí)

    Letošní makrely v Grefsnesvagenu Hitra byly fakt veliké.

    #357931
    JuraS.
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Jsem doma a můžu hodnotit. Nachytali se makrely de-fakto v jeden den kdy se zkazilo počasí, začalo pršet a foukal studený vzduch. Pak byly jatka, masakr. Takže to bylo jen o počasí. To teplo kdy jsem si připadal, že na mě fouká fén nutí ryby nebrat. Jo to globální oteplování je znát.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Makrely v roce 2024

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...