Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci? Odpověď na: Neschází vám Polaci?

#105359
Harty
Účastník
(1247 odpovědí)

bocman napsal:

Kolegové,měl bych takový dotaz hlavně na Hartyho.Při lovu polaků používám převážně gumy,a chtěl bych taky vyzkoušet při lovu pilkříky.Proto bych chtěl poprosit Hartyho,jestli by nenapsal něco o tomto způsobu lovu.Samozřejmě mě zajímají zkušenosti ostatních.Předem děkuji.

To aby jsi zkusil vláčení z pilkříky,ti nic nebrání ,jenom se do toho pustit.Nemám nic proti gumám a já je používá taky.Ale jsou situace nebo podmínky ,kdy použití pilk.je jednoduší a účelnější.Například při větších vlnách,silném větru a větších hloubkách.A to platí i třeba při lovu ze břehu a špatného počasí.Čím více druhů nástrah máš,tím více můžeš být úspěšnější.Každý má své oblíbené nástrahy,ale za sebe můžu říct ,že největší polaky mám na pilkřík a pár už jsem jich chytil.A způsob lovu? Tak těch je taky několik.Klidně jej můžeš nechat pohupovat jen tak ve sloupci,nebo jej práskneš co nejdál a necháš padnout na dno a poté ihned začneš navíjet.Já to dělám tak ,že navíjím stejnou rychlostí(střední otáčky) prut vlasec- praví úhel a nesekám.Je jasné že s gumou je to pohodlnější a ne tak namáhavé,ale za tu práci je odměna v podobě polaka XL.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...