Úvodní stránka › Fóra › Diskuze mořského rybolovu › Kam trojháček na vláčecím pilkru?
- Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel stipko a poslední změna proběhla před 12 roky a 9 měsíci.
-
AutorPříspěvky
-
#4268 24.2.2012 v 11:00
Zdravím všechny norky. Chci se vás zeptat kam umisťujete trojháček na vláčecím pilkru. Vetšina pilkříků ma jeden konec těžší a bývá to zpravidla hlava a když tam bude trojhák tak teoreticky bude dělat pilkr při padání a zvedání pohyb jako zuby pily, a potenciálnímu útočníkovi se bude zdát že předním ta divná rybka couvá, než když bude na opačné straně. To by spíš pohyb byl něco jako sinusovka. Myslíte si že to může mít vliv na počet záběrů?
#30890 24.2.2012 v 12:33Podobně jsem také tak uvažoval. Jestliže je trojhák umístěn (připevněn) na lehčím konci, častěji se při náhozu zamotává – tím myslím, až když padne do vody. Následně jej táhnu jako placku. Dávám háky proto na těžší konec.
#30891 24.2.2012 v 12:46Myslím, že na to celé sa pozeráš zo špatnej strany.
Pilker v prvom rade neláka na seba pozornosť ako ryba plávajúca dopredu alebo dozadu ale dráždi.
Trojhák dávam na spodnú časť a ak je veľký pilker tj. nad 500g poisťujem ho druhým trojhákom v strede alebo na vrchu (u obratlíka). V prípade olovených pilkrov je dobré, keď spodné očko pre krúžok nebol na špičke pilkra, ale bokom, aby sa neotepalo pri tlčení do dna.
Ty píšeš o vláčiacom pilkry, to znamená menšie váhy a v tom prípade určite dole. Ťažší koniec ďalej od obratlíka.
Pri pilkrovaní s malými pilkrami som mal 90% záberov pri padaní. Preto keď chytám kelerov nad veľkou jamou, pilker “letí” hore rýchlejšie ako padá dole. To sa ho snažím ešte pribrzďovať.
#30895 24.2.2012 v 14:21Už jsem to tu jednou psal, klasicky jsem navazoval pilkr tak, jak byl z krámu, těžší stranou (rozšířenou) dolů, i očko s trojhákem bylo logicky mimo konec, aby se neomlátilo o dno. Předloni nás vzali staří rybáři na Bakkanu k Melsteinu a po návratu jsme malounko popili a při té příležitosti nám řekli, že je lepší pilker otočit tím tenkým dolů. Když ryba vezme pilkr, při záseku jí vyjede z huby ta zesílená část, která jí hubu rozvírá a trojhák následně snáz proklouzne ven. Když je to naopak, tak za zúženou částí pilkru následuje široký trojhák, který se s větší pravděpodobností zasekne. Je to však věc názoru. Švédské pilkry také nevymyslel jen tak nějaký “pitomec”, ale něco na tom bude. Vláčecí pilkry tak fungujou.
#30981 25.2.2012 v 21:57Můj názor, i když to nemámn ověřené , ale chci to letos vyzkoušet.Pro spuštění pilkru je lepší, jeli háček na těžší straně pilkru. Myslím si, že to je vcelku logické. Není ale lepší opačný systém, kdy háček je na lehčí straně pilkru. Myslím si,že je přirozenější, aby při pilkrování byla vždy těžší strana pilkru blíže prutu. Totéž myslím platí i při přívlači. Pilkr má myslím přirozenější chod. Souhlas se Stepem a s němci.
#31198 28.2.2012 v 9:41Díky moc za vaše příspěvky. Já vetšinou měl taky trojhák na těžší straně a nijak sem to neřešil, nicméně určitě vyzkouším obě varianty a pak uvidíme.
#31199 28.2.2012 v 9:44A Ještě bych se Vás rád zeptal. Nevíte někdo co znamenají na mořské mapě ty barevné výseče ohraničené dlouhými čárami u každého majáku?
#31200 28.2.2012 v 10:03Tipnu si , když je vidět na majáku z moře zelena tak jsem
v bezpečných vodách, když je červená tak tam mohou být
skály atd.
Proto je kružnice majáku rozsekaná na různé díly.
#31203 28.2.2012 v 10:56Tie skaly na tú červenú vyzerajú, ale tá zelená mi nesedí.
Žltá označená W mi príde, že je vo výreze trasa – napr. prieliv alebo otvorené more – skrátka úsek bez prekážok.
Červená – R – tam sa nachádza nejaká prekážka – napr. skaly
Zelená – G – mi príde niečo ako na železniciah keď bliká návesti, choď ale opatrne. Niečo ako v nie moc veľkej vzdialenosti sa niečo nachádza.
Tiež len tipujem
Ale to patrí úplne do iného chlívku a nie sem.
-
AutorPříspěvky
Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
Úvodní stránka › Fóra › Diskuze mořského rybolovu › Kam trojháček na vláčecím pilkru?