Nápověda Doporučujeme:

Island

Informace a pobyt vám zajistí Michal Simčo mobil 00420 776 845 524 nebo email rybolovnorsko@gmail.com

 

Nabízíme rybolov na Islandu s českou průvodkyní, která na Islandu vlastní dům i loď, a bude se o vás celý pobyt starat. Rybolov se dá kombinovat i s poznávacími výlety, protože Island nabízí bezpočet přírodních krás, které stojí za to vidět.  Pobyt funguje tak, že přiletíte do Keflavík International airport, zde na vás bude čekat auto z půjčovny a vy se přepravíte do přístavu Ólafsvík, což je asi 3-4 hodiny cesty. Tam na vás bude čekat naše delegátka Tina, která vás ubytuje ve svém domě a bude se o vás celý pobyt starat a rybařit s vámi. Zároveň vám doporučí zajímavé turistické cíle pro vaše výlety. Tento rybolov je vhodný pro 4osoby.

Dům a loď

Bydlet budete v přístavu Ólafsvík v domě majitelky lodě Jaroslav, která nabízí komfortní rybolov pro 4 osoby. Na lodi je chemické WC a krytá kabina, takže můžete vydat i na delší rybářské výpravy. Rybolov stojí na den pro 4 osoby 21.900,-kč. Na místě jsou k zapůjčení pilkrovací pruty i navijáky. Nocleh v domku pro 4osoby stojí 7200,-kč/noc. K dispozici máte obývák, koupelnu, kuchyň s jídelním koutem a 2x ložnici.

 

Tipy na výlety

Ólafsvík je malé městečko na Islandu na severní straně poloostrova Snæfellsnes. Na jednom místě v 17. a 18. století se obchodní plavidla plavily mezi Ólafsvíkem a Dánskem a vesnice byla jedním z větších obchodních přístavů na Islandu. Ólafsvík se stal oficiálním obchodním místem schváleným dánským králem a dánskými úřady v roce 1687. Nachází se v blízkosti západního konce poloostrova Snæfellsnes, na severním pobřeží poloostrova. Je na trase 54 mezi Grundarfjörður a Hellissandur. Na 23 stupňů 42 minut na západě je to nejzápadnější osídlení své velikosti v Evropě. Olafsvik má velký rybářský přístav, který je ideální pro sledování živého života seamánů. Starý sklad, který byl postaven v roce 1844, je nyní chráněn a obsahuje muzeum s exponáty zobrazujícími pracovní metody z dávných dob. Na konci Baejargilské soutěsky je krásný vodopád Baejarfoss. Národní park Snaefellsjokull s úžasnou přírodou je v blízkosti. Je zde také velmi pěkný bazén a teplýma výřivkama a malé golfové hřiště. Administrativně je to v západní oblasti a je správním centrem obce Snæfellsbær, která zahrnuje také dvě malé vesnice Rif a Hellissandur. Vzdálenost z Reykjavik City Centre: 195 km.

 

Kirkjufell (26km z Ólafsviku) je nejfotografovanější horou na Islandu! Kirkjufell (463m) je nádherně tvarovaná a symetrická volně stojící hora. Jeho název, který znamená “Kostelní hora”, se pravděpodobně dostal kvůli jeho tvaru, připomínající kostelní věž. Stojí vedle Kirkjufellsfoss, dostanete nádherný výhled z hory a perfektní záběr pro vaši fotografii. Snæfellsjökull, centrum Země! (37km z Ólafsvíku) Ledovec Snæfellsjökull je 1446m nad mořem. Ledovec je aktivní sopka, která byla vybudována během několika posledních 800 000 let. Mnoho lidí věří, že ledovec je jedním ze sedmi hlavních energetických center země a jeho mystika si všimli mnozí. Ledovec hraje velkou roli jako centrum Země v románu Journey to the Earth Center (1864) od Julesa Verna. Snæfellsjökull je součástí Národního parku Snæfellsjökull, který byl založen 28. června 2001. Cílem tohoto parku je chránit a chránit oblasti; jedinečnou krajinu, domácí rostliny a živočišný život, stejně jako důležité historické památky. Současně je cílem parku umožnit návštěvníkům snadnější přístup, stejně jako lepší příležitost seznámit se s oblastí. Breiðafjörður s úžasnou přírodou a nespočetnými ostrovy Breiðafjörður má kolem 3000 ostrovů, ostrovů a Skerries. Jedním z nich je Flatey, ostrov, který opravdu stojí za návštěvu. K dispozici je několik geotermálních lokalit a krásné čedičové sloupy. Breiðafjörður obsahuje asi polovinu Islandu Intertidal oblasti a příliv může být až šest metrů. Tam je asi 50 chovných druhů ptáků včetně Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) , Racek šedý (Larushyperboreus) , Orel mořský (Haliaeetus albicilla) , Kajka mořská (Somateria mollissima) , Black Guillemot or tystie (Cepphus grylle) a Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicarius).

 

Ostrov Flatey – západní Island. Trajekt Baldur denně překračuje záliv Breidafjördur mezi Stykkisholmur na poloostrově Snæfellsnes aBrjanslækur na severu. Trajekt na trajektu výrazně zkracuje trasu mezi západním Islandem a oblastí západních fjordů. Dává vám možnost zažít plovoucí restauraci. Saxholl, 20km z Ólafsvíku, je kráter, který lze snadno vylézt. K dispozici je nádherný výhled na oblast od vrcholu. Můžete vidět kráter, Eldborg, na ceste z Rezkjavíku, jinak 89km z Ólafsvíku, můžete se k němu vydat, což bude trvat asi 2 hodiny.Projděte si krátkou jízdu k útesům z malých vesnic Arnastapi a Hellnar, 46km z Ólafsviku. Pohoří Ptáci jsou fantastické přírodní útvary a můžete opravdu cítit, jak drsné může být moře na severu. Vatnshellir Cave,35km z Ólafsvíku – toto může být vaše další dobrodružství. Průvodce vám ukáže cestu do středu země. Vstup do jeskyně je na úpatí ledovce. Jeskyně je asi 200 metrů dlouhá a 35 metrů pod hladinou. Stačí si s sebou přinést kvalitní boty a sako. Během léta jsou prohlídky s průvodcem nabízeny od 10:00 do 18:00. Během zimy jsou nabízeny 2 prohlídky denně. Všichni hosté budou vybaveni baterkami a přilbami.

 

Informace a pobyt vám zajistí Michal Simčo mobil 00420 776 845 524 nebo email rybolovnorsko@gmail.com

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Dyrsfjord » Září 2020

Soroya » Březen 2020

Maledivy » Únor 2020

Anketa

Jaký bude mořský rybolov v 2021?

(69)
(67)
(28)
(31)

Nahrávání ... Nahrávání ...