Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel frisbee a poslední změna proběhla před 7 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Příspěvky
  • #64887
    frisbee
    Člen
    (39 odpovědí)

    A hned přidám první dotaz 😀

    Dají se sehnat samostatně ty podlouhlé červené hlavičky a v jakých gramážích???

    #64888
    Aubi
    Účastník
    (98 odpovědí)

    frisbee napsal: A hned přidám první dotaz

    Dají se sehnat samostatně ty podlouhlé červené hlavičky a v jakých gramážích???

    Koukni sem

    http://betisbaits.eu/jigove-hlavicky

    #64895
    Hyse
    Účastník
    (578 odpovědí)

    Testoval jsem Brusch hog a ty jsem osazoval na Torpedo 50 a 65g a fungovaly velice spolehlive. Na Black Sapphire sli polaci a na Pumpkin spice obecne ale byly chvile, kdy to brali i polaci. Jinak MAG II v barve Black Sapphire na jigu 28g nebo 22 g (dle hloubky)je ted a tady na Blomsoy NO 1!!

    Na obrazku Brusch hog, Black Sapphire na 50g torpedo

    #4727
    frisbee
    Člen
    (39 odpovědí)

    Ahoj!

    Myslím, že tato nástraha si zaslouží samostatný chlíveček 😉

    Posílejte sem vaše úlovky a informace o této nástraze. Co vy na to?

    #100809
    loko
    Člen
    (47 odpovědí)

    Nechtěl by se tu nějaký zkušený zoomák rozepsat o spávném vedení nástrahy a jaké vedení je dobré třeba na obecňačky a jaké na polaky atd…?? 😉

    #100810
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    loko napsal:

    Nechtěl by se tu nějaký zkušený zoomák rozepsat o spávném vedení nástrahy a jaké vedení je dobré třeba na obecňačky a jaké na polaky atd…??

    Čím méně ZOOMa vedeš, čím méně se snažíš jeho chod jakkoliv ovlivnit, tím více máš úspěchů. Chvíli mi trvalo než jsem na to přišel a byla to tak trochu náhoda, ale již jsem si to mnohokráte ověřil.

    #100816
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Dotaz. Jaké háčky používáš?

    #100824
    Tomáš Medřický
    Účastník
    (4 odpovědí)

    Tyto nástrahy pracují skvěle, na hitře se mi osvědčily v tmavších barvách ale nejvíce Ol´Monster, Green – Pumpkin s torpedem 28g.

    #100832
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    To Loko:

    …kopíruju nějaké zprávy z našeho dřívějšího výletu….viz:

    https://www.rybolovnorsko.cz/forum/index.php?sekce=vypis-tematu&id=1256&str=36

    …”OK, tak se pokusím to nějak popsat. Už po minulém výletě jsme s odstupem doby konstatovali, že bez červů ani ránu.

    Tento rok se to jenom potvrdilo. Když jsme tady začínali, však to víte jak to je první dny, honem chytat, za každého počasí a větru. My jsme jeli, myslím třeba za 7-8m/s, našli jsme mělká místa vedle ostrůvků, kde echolot ukazoval ryby. Trošku rizikovější hrany nebo tráva, ale jinak 5-20m hloubky max, rychlý drift, to stačí jenom pustil pod loď a nechat odplavat, ocásek se vrtí bez potřeby nějakých trhavých pohybů či navíjení. Záběr se projevil lehkých drbáním do špičky, nechat chvilku a buď zaseknout, nebo se špička ohne a je tam…trochu mi to připomínalo můj oblíbený feeder . Tady na těch místech to bylo míra max 60cm,ale na začátek a na nához!?

    Začal jsem s prutem do 90g, ale poslední 3dny, kdy už máme nachytáno, používám 40g prut a tam je to cítit a vidět ještě líp. Na obecňáky je ideální spustit na dno, klepnout o dno a nahoru, dvakrát otočit kličkou nechat odstát a zase nahoru, když se drbnutí nedostaví , povolím zase na dno a znova.

    Samozřejmě nahazováni či spouštění dle driftu.

    Na polacky se snažím vláčet tj.klasicky nahodit a ve sloupci navíjet, spíš bez nějakého cukání anebo minimálního, jenom držím a pozoruju špičku… dvě otočky a zase držím…

    Nevím, jestli je to zdejší lokalitou, ale okolo ostrova Vega je val ostrůvku chránící před otevřeným mořem. Trápili jsme se maximálně v tom prvním počasí (v tom uzavřeném prostoru), ale jak to šlo vyjet na volné moře… a tam jsme našli JAKÉKOLI kopce s hloubkou 5-40m max, to co snese 40 nebo 60g jighlavička (aby spadla na dno), dle driftu lepší je lehčí ať to vlaje….

    Tento rok jsme(jak si možná někdo přečetl) vytunili jigové hlavičky v různých barvách, tvar torpedo(asi naše nejoblíbenější), ale jinak klasika kulaté, zdá se mi nejlépe červené…

    Barvy červů (jak jsem psal), budou nejspíš lokální či denní specialitou, na polacky bych doporučil spíše tmavé, modré či jejich kombinace. Kolega odjížděl s tím, že chce po minulém roku jenom ty s tím širokým ocasem(myslím, že to je Gtail), ale odjíždí s tím, že je to asi jinak….”

    #100833
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    #100834
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    #100836
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Hoope, moc hezké a pravdivé čtení, není skoro co dodat.;-)

    #100837
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    lada napsal:

    Dotaz. Jaké háčky používáš?

    Háčky (jigové hlavy) používám stejné jako jsou na fotografii od Hoopa. Gramáže podle potřeby, resp. podle síly driftu. 😀

    #101314
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)

Téma ‚ZOOM a vše kolem’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...