Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Turistika v NORSKU Odpověď na: Turistika v NORSKU

#8292
Vlkous
Účastník
(484 odpovědí)

Taky jserm tam šel. Pro mě s celou rodinou to byl výlet na celý den. Nikam jsme nechvátali.

Necelé 4 km – mladší syn nachodil určitě jednou tolik, musel vyšplhat všude okolo – se dají ujít poměrně rychle, ale tenkrát jsme to šli směrem tam 4 hodiny. Bylo krásně a ty panoramata nešly odbýt jen tak letmo. Je to cesta necesta. Nikdo neočekávejte po celé trase pěšinu. Nešplhá se tam po skalách, ale různé příroní schody z kamne na kamen jsou tam téměř na každém desátém kroku.

Doporučuju sebou pití a něco na zakousnutí. Pro ty co mají závratě z výšek, tak to neni to pravé ořechové. Kdo má bolavé nohy – kolena, tak cesta zpět taky dá hodně zabrat. Nedoporučuju jít někdy navečer. Cesta neni mnohde nijak značená a neni problém z cesty navždy sejít. Jsou místa, kde je směr značený jen červnenýma šipkama ve tvaru T namalovanýma na kamenech a ty bych po tmě nerad hledal. Zábradlí, co si pamtuju, je pouze v jenom místě jinak nic podobného tam nehledejte. Na samotné kazatelně, která je téměř jako mírně prohnutá deska stolu o straně cca 40m – můj odhad – taky žádné zábradlí neni. Já měl štěstí na supr počasí a tak ten výhled jak do dálky, tak dolu, stál za to. Neskutečné. Kdo bude poblíž měl by tento výstup určitě uskutečnit.Nic podobného jsem já nezažil. Vždy vše bylo nějak organizované – zábradlí a cesty vyšlapané – tady to je příroda.

Jinak jsem si vždy říkal – tolik kopců a hor v okolí – to musím někdy někam vyšlápnout, vyšplhat. Je neskutečným zážitkem vyšplhat na nejbližší skálu u chaty a vše si prohlídnout ze shora a nafotit a natočit si to. I blbých 300 m stojí za to – jen opatrně.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(19)
(139)
(24)

Nahrávání ... Nahrávání ...