Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec – volný pokec o všem možném Odpověď na: Pokec – volný pokec o všem možném

Jiran
Účastník
(1990 odpovědí)
byl(a) online před 6 roky

kim napsal:

V Letňanech při odpočívání u piva jsme několika norky zavedli diskusi o tom co kdo preferuje při lovu ryb na moři ve středním Norsku.

Z diskuse vyplývá asi následující:

1. Lokalita

2. Vybavení kempu – lodě apod.

3. Možnost lovit za nepříznivého počasí

4. Samozřejmě nástrahy

5. Způsob lovu

6. Doprava

Preference lokality – je dle mě a dalších diskutujících asi nejdůležitější kritérium. Vychází se nejvíce z informací ze stránek RN. Osobně mám za to, že je dobré volit takovou lokalitu, na které mohu lovit x druhů mořských ryb.

Co se týká vybavení kempu je asi pohodlné se orientovat tam, kde je jak se říká je vše po ruce. Dále pak to jak majitel inovuje – tedy kemp zvelebuje. K tomu samozřejmě patří kvalita poskytovaných služeb. V neposlední řadě jsou to lodě. Myslím, že již jsou pryč doby, kdy se začínalo k 5tikoňáky motory a malými loděmi. Preference bezpečného pobytu na moři.

Za velmi důležité považuji možnost lovit i za nepříznivého počasí. Mám na mysli případy, kdy jsou větry a jejich následkem nebezpečné vlny. Co je mi platná dobrá atraktivní lokalita, když se např. z týdenního pobytu dostanu na moře třeba jen 3 dny. Myslím, že ve středním Norsku jsou místa, kde je je možné „přečkat“ nepřízeň počasí někde mezi ostrůvky. Vím, že úlovky možná v takovém případě nebudou kapitální, ale je důležité, že si užívám lovu.

O nástrahách není třeba šířejí psát. Na RN je jim věnován obrovský prostor. Totéž platí i o způsobu lovu.

Doprava si zaslouží o něco větší pozornost. Upřednostňuji cestování s nějakou CK. Jiní zase vlastní dopravu. Jsem si vědom, že s CK budu několik let na jednom místě. Není však problém CK po několika zájezdech změnit. No nic alespoň na podruhé vím do čeho jdu. Pro mě je vhodné to, že nasednu do autobusu a tím okamžikem pro mě začíná zájezd – starosti má CK. Nedovedu posoudit co je časově a ekonomicky výhodné resp. jsem to nikdy neřešil.

Samozřejmě jsme se nedobrali jednoznačného názoru co kdo upřednostní.

Hezky a hlavně pravdivě jsi to Kime napsal.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Tanzanie » Listopad 2022

Vingsand » Červen 2022

Soroya » Duben 2022

Anketa

Jak hodnotíte rybolov v Norsku v roce 2022?

(5)
(20)
(3)
(5)

Nahrávání ... Nahrávání ...