Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Mosty v Dánsku Odpověď na: Mosty v Dánsku

#8408
Bohuslav Poles
Účastník
(190 odpovědí)

Členskými státy Schengenského prostoru v současné době jsou následující země EU – Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko a Švédsko. Mimo Evropskou unii jsou to pak Island a Norsko.

Státy země EU plně přijmuly úmluvu o příhraničním odbavování v Schangenském prostoru, kdežto Island a Norsko přijmuly úmluvu jen částečně. Z toho plyne následující : mezi zeměmi EU, které přistoupily k Schangenské úmluvě se dnem vstupu do Schangenského prostoru ruší veškerá opatření na hranicích státu (lidově řečeno, na hranicích se nesmí kontrolovat a odbavovat), kromě akcí týkajících se národní bezpečnosti. Toto ovšem neplatí na státy mimo EU, která sice přijmuly část Schangenské úmluvy (můžeme třeba cestovat pouze na občanku), ale mohou i nadále provádět kontroly na hranicích.

Tím se vysvětluje i to, že na cestě z ČR až na hranice s Norskem jsme v EU a tudíž na hranicích (mostech) nemohou být problémy. Silniční kontroly ze strany celníků a policie však mohou být pár kilometrů před a za hranicemi, to není porušení úmluvy.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...