Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Bakkan Wahl 2012 Odpověď na: Bakkan Wahl 2012

janek.su
Člen
(176 odpovědí)

Tak já už píšu z procesu,

čtu tady o echolotech, tak napíšu naše črstvé poznatky. Celkem jsme měli 4 lodě, ale pouze na 2 lodích byla navigace, a z toho ta jedna nebyla k ničemu, dělala si co chtěla, jen prostětě ne to, co by měla. Benovi jsme to říkali, odnesl ji, ale žádné jiné neměl, zřejmě je sezona v plném proudu,a rozbít se něco může, a tak to trochu s tou elektronikou pokuhávalo.

Echolot jsme několikrát přestavovali, buď nám bral bubliny od vrtule, – to jsme museli jezdit doo hodně pomalu, zkoušeli jsme oba paprsky, nebo ukazoval ohromná hejna, i to jsme zkoušeli přestavět na velké symboly,- naše zkušenost-při ukazování velkých hejn jsme nandavali nové velké ostzé trojháky, a začaji jsme to pročesávat, – jsou to hejna sleďů, ale nekousali, jen se podsekávali.Tak možná, že Vám to tam trochu pomůže.

Jsem první den v práci, myšlenkama se stále vracím na Bakkan, a už přemýšlím o tom, kam vyrazím na podtim. Letos to bude s rybama asi složitějši.

Klucí od nás se domluvili minulý týden za Bakkanem s rybářem, vzal je ssebou , byli tam celý den, pěkně si to tam odpracovali, a výsledky se různili, co říkali, tak také ze sítě dlouhé 400 metrů vyndali 4 ryby. Z dalších to bylo i víc, ale dle slov toho domorodce ty ryby prostě chybí. Co viděli a nafotili, tak tam za ten den měli dva štikozubce, jednoho halibuta, něco kelerů cca 90 cm, doršů, 3 žraloky,- ty prý hned včetně platýzů házeli nazpět, nějaké mníky… Samozřejmně fotili, jak jen budu mít více času, tak sem dám nějaké fotky.

Ještě jeden můj poznatek, nezávisle na síle přílivu a odlivu,-i když jsme jej hodně využívali, se mi jevilo, že ryby byly aktivní brzo po ránu a potom v noci, přes den jsme něli trochu úspěch na velkých hloubkách na maso. Kdo bral brosmy, ten se mohl napakovat, Těch je tam spousta, ale mníků-lengů jsme měli okolo 10. kusech na osobu i více.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...