Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu BAKKAN WAHL 2010 Odpověď na: BAKKAN WAHL 2010

#10608
Daniel Křenek
Člen
(31 odpovědí)

Některé sonary určitě zčásti v pořádku nejsou. Na naší lodi č.9 je ok, ale na lodi kolegů, kteří mají č.5, je evidentně něco špatně, protože teplota vody zde opravdu není 18°C a více, jak běžně ukazuje a podobně hlásí i hloubky. Sonda je přitom čistá a rovně. Jen pro srovnání, nám ukazuje teploty kolem 5°C.

Včerejší odpolední vítr byl 13 m/s, takže vrtule místních větrníků (větrných elektráren) kmitaly jak o život a my nestíhali elektřinu spotřebovat 🙂 Zřejmě kvůli počasí pak večer vypadávala i wifi. Další předpověď až do pátku příliš pozitivní není, tak uvidíme, zatím je to na ryby slabé a jak to vypadá, poslední slušný den byl před naším příjezdem.

Pokud jde o přívlač, slušné to bylo v sobotu v sobotu, kdy ještě nějaké ryby byly. Nechytal jsem sice velké ryby, ale chytl jsem jich na modrobílého 40g norského vláčecího pilkříka asi 15, z toho 10 při večerním hodinovém vláčení kousek před přístavištěm. Kromě tresek jsem i 1 štítník.

A ještě přidám naší zkušenost s celníkem. Zvolili jsme trasu s trajektem Frederikshavn – Oslo a na výjezdu z trajektu si nás celník zastavil a ptal se, kam jedeme, na jak dlouho a poté kolik máme piva a cigaret. O jiný alkohol se nezajímal. Přiznal jsem mu nejdřív 30 piv (jeli jsme ve 4) a když se mě zeptal, zda jsem si jistý a bude to pravda, když nás nechá vyložit auto, přiznal jsem mu 35 piv. Přidal jsem k tomu, že nemáme téměř žádné cigarety, protože jsme 3 nekuřáci a na to se mě zeptal ještě 2x, jestli jsem si jist těmi 35 pivy a znovu nadhodil možnost vyložení auta. Když jsem ho ujistil, že to tak nějak sedí, nechal nás odjet. Kdybych ale tvrdil, že máme jen povolených 24, jsem si jistý, že by nás kontrola neminula.

A ještě jedna poznámka, všude je plno sítí, ve fjordu se kvůli nim včera prakticky nedalo chytat a jedna profi rybářská loď nám kousek od majáku schválně projela tak blízko kolem lodi, že kdybychom jí rychle neotočili proti vlnám, určitě jsme nabrali přes bok. Byl to evidentní naschvál, protože v plavební dráze jsme nebyli a loď pak pokračovala dál.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(1)
(0)
(16)
(2)

Nahrávání ... Nahrávání ...