Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2011 Odpověď na: Aktuální informace z Norska 2011

Rozna
Člen
(59 odpovědí)

Vydra napsal:

Nějaká aktuální info ze středního Norska? More og Romsdal nebo Sogn and Fjordane? Jedeme za 13 dnů. Jak to tam jde?

Zdravím vás,

včera jsme se vrátili z ostrova Rottoya (Aure). Byli jsem tam od 9.-14.4.Počasí po příjezdu nebylo nic moc. Poprchávalo a stále bylo pod mrakem, foukal vítr o rychlosti 6-8 m/s To se odrazilo i v braní ryb.

Podle echolotu je v Trondheimsleia najeto poměrně dost ryb, ale nám se nepodařilo je přelstít nějakou nástrahou. Zkoušeli jsme od malých gum až po velké s hlavičkou 80g, dál páternostery různých barev, pilkery až do 500g a stále skoro žádný záběr. Ve středu se udělalo trochu lépe a bylo to znát na úlovcích. Chytali jsme Dorše okolo 70-80cm. A jeden kolega dostal přesně metrového kelera.

Ve čtvrtek bylo opravdu krásně . Celý den sluníčko. Vyrazili jsem k ostrovu Jossoya a Steinholmen. Tam jsme narazili na obrovské hejno kelerů pod nimiž lovili tresky. Během hodiny jsme nachytali kelery okolo 50-70 cm a pár tresek. Největší měla 85 cm.

Celkem jsme vezli to odpoledne ve třech 40 ks ryb. A spoustu malých jsem pouštěli. To byla opravdu výborná rybačka. Bohužel se nám to poštěstilo jen jeden den odpoledne. Ale tak už to v tomto období ve středním Norsku chodí.

V pátek jsme tam chtěli vyrazit znovu, ale foukal vítr (dle předpovědi okolo 10m/s) a už jsme se tam přes vlny těžko dostávali. Loď se nedala udržet na místě. Přesto se ještě podařilo kamarádovi chytit halíka 98 cm a nám ostatním opět pár tresek okolo 60-70 cm.

Evidentně tady platila rovnice, čím více sluníčka, tím lepší braní.

Nicméně je otázka, jestli to, že to hůř bralo nebylo způsobeno tím, že do fjordu zajížděly lovit sviňuchy a kosatky.

Tak držím palce a potom dejte vědět, jak jste dopadli vy.

Dave

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(17)
(130)
(22)

Nahrávání ... Nahrávání ...