Nápověda Doporučujeme:

Za rybami na Madagaskaru 1/2

Madagaskar, jeden z největších ostrovů na světě, leží v Indickém oceánu u východního pobřeží Afriky. Tento nádherný ostrov je známý svou ohromující přírodou a jedinečnou biodiverzitou, kterou ovlivňuje různorodé klima a počasí v různých částech ostrova. Pojďme se podívat na to, jak se mění počasí na Madagaskaru a co můžete očekávat při návštěvě tohoto úchvatného místa.

 

 

Naše základna je v Nosy Be

Nosy Be, což znamená velký ostrov v místním jazyce Malagasy, je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších ostrovů v Indickém oceánu. Tento tropický ráj se nachází přibližně 8 km od severozápadního pobřeží Madagaskaru a nabízí návštěvníkům úchvatné pláže, malebné krajiny, bohatý podmořský život a nezapomenutelný kulturní zážitek. Nosy Be je známý svou nádhernou přírodou a bohatým biodiverzitním ekosystémem. Ostrov je obklopen křišťálově čistými vodami Indického oceánu, což z něj činí ideální destinaci pro potápěče a milovníky vodních aktivit. Můžete objevovat úchvatné korálové útesy, pozorovat různé druhy ryb a dokonce se setkat s delfíny a želvami. Pokud jste milovníky přírody, nemůžete vynechat návštěvu Národního parku Lokobe. Tento chráněný park se nachází na severu Nosy Be a je domovem vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně lemura nosatého, který je endemickým druhem pro tuto oblast.

 

 

Pláže a vodní aktivity

Jednou z hlavních atrakcí Nosy Be jsou jeho pláže. Pláž Ambatoloaka je populárním místem pro koupání, opalování a vodní aktivity. Můžete si vychutnat křišťálově čistou vodu, bílý písek a palmové stromy. Pláž Madirokely je další oblíbenou destinací, která je známá svými úchvatnými západy slunce. Pro milovníky vodních sportů je Nosy Be ideálním místem k potápění, šnorchlování, windsurfingu a rybaření. Existuje mnoho potápěčských center, které nabízejí kurzy pro začátečníky i pokročilé potápěče.

 

 

Místo zážitků

Nosy Be není jen o krásné přírodě, ale také o bohaté kultuře a tradicích. Místní lidé jsou velmi přátelští a ochotní sdílet svou kulturu s návštěvníky. Můžete navštívit trhy a nakoupit místní suvenýry, jako jsou tradiční textilie, dřevěné sochy a kořeněné lahůdky. Jedním z vrcholů kulturního zážitku na Nosy Be je jeho noční život, tradičním tanečním vystoupení Malgašů nebo ochutnávce místní kuchyně. Madagaskar je známý svými exotickými pokrmy, a můžete si vychutnat rybí speciality, kari, vyhlášený je hovězí zebu steak nebo grilovaná kreveta.

 

 

 

Možnosti rybolovu

Madagaskar, ostrov v Indickém oceánu, je známý svou ohromující přírodou a bohatstvím biodiverzity. Jednou z nejpopulárnějších aktivit pro návštěvníky tohoto krásného místa je rybolov. Madagaskar nabízí nezapomenutelné zážitky pro rybáře všech úrovní a je jedním z nejlepších destinací pro rybolov na světě.

  1. Rybolov na otevřeném moři: Otevřené moře kolem Madagaskaru se rybymi doslova hemží a je domovem mnoha druhů ryb, včetně velkých dravců jako jsou tuňáci, kanicové, GT, wahoo, mečouni, a žraloci. Tyto vody jsou oblíbené pro tropický Big Game rybolov a lov trofejních ryb.
  2. Rybolov v mangrovových zátočinách: Mangrovy na Madagaskaru jsou útočištěm pro mnoho druhů ryb a dalších vodních živočichů. Rybáři mohou prozkoumávat tyto oblasti v kajacích nebo menších člunech a lovit ryby, jako jsou kranasy, barracudy, a bonita.
  3. Rybolov na útesech: Madagaskar má několik útesů, které jsou bohaté na korálové ryby a další druhy. Rybáři se mohou potápět a lovit harpunou pod vodou nebo rybařit z lodi.

 

 

Nejlepší doba na rybolov

Nejlepší doba pro rybolov na Madagaskaru závisí na vašich preferencích a cílech. Většina rybářů preferuje období sucha, které trvá od května do října, protože tehdy jsou mořské podmínky obvykle klidnější a viditelnost pod vodou je lepší. Nicméně, můžete rybařit po celý rok, přičemž každé období nabízí své jedinečné rybářské zážitky. Příště si povíme neco o nejpoužívanějších rybářských disciplínách a o nástrahách.

 

 

 

Autor a foto Michal Simčo

www.rybolovnorsko.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(6)
(82)
(12)

Nahrávání ... Nahrávání ...