Nápověda Doporučujeme:

Představujeme nové ubytko Soroya – Sorvaer

Sorvaer patří bez pochyby mezi naše nejlepší místa pro lov velkých ryb. Dlouho jsme usilovali o ubytování pro rybáře v této nejodlehlejší vesnici Finnmarku, která je nejvíce ponořena do severního Atlantiku. Pozemky na prodej zde nejsou téměř žádné a přístup k moři s molem, je absolutně nemožný. Nikdo vám zde nic neprodá. Nám se to podařilo a tak můžeme rybářům nabídout toto fantastické místo, které je vlastně už uprostřed otevřeného moře. Vzdálenost dobrých míst pro rybolov je jen 2-5km. Tento dům je vhodný pro 4-5 rybářů, kteří nechtějí trávit cestou 48h z ČR. Sednou na letadlo a se dvěma přestupy doletí do Hasviku, kde jim připravíme auto, nebo jim poskytneme jen transfer cca 45km do Sorvaeru. Sezóna zde trvá od března do konce září. Loví se zde matečné tresky obecné až 150cm, halibuti, mořské kočky, tresky tmavé i jednoskvrnné, platýsi, mníci a v létě velcí okouni. Ke komfortnímu rybolovu patří také pohodlná loď Kvaerno 740 s motorem Yamaha 200HP, echolotem/GPS Garmin.

 

 

Způsoby lovu

Loví se zde na otevřeném moři v hloubkách 50–130 metrů, záleží jen na vaší fyzické kondici. Na tresku obecnou je určitě nejlepší brzké jaro březen – květen. Bude to hlavně o pilkrování na reefu, cca 10min jízdy z kempu. Jako nástraha zde je nejlepší švédský nerezový pilkr 500-700g, osazený návazcem dvěma paprikami. Tuto lokalitu bych doporučil rybářům, kteří preferují rybolov daleko od lidí na osamoceném místě. Nejde o žádný velký rybářský kemp, ale pouze o jeden dům přímo u moře, které poskytnou komfortní ubytování pro 4-5 lovců ve čtyřech ložnicích. S postupujícím létem a oteplující se vodou příchází na řadu velmi oblíbená mořská přívlač s nenáročným chytáním, které zvládnou i děti. Hlavní cílenou rybou bude treska obecná i tmavá a také v pozdním létě makrela a hlavně halibut.  Chytání na podmořských horách a zlomech v hloubkách 10–35m pří nasazení jigových hlaviček 60g a vice, i v hloubkách 40–60m. Po nahození nechám spadnout na dno a prochytávam sloupec 1–5m nade dnem. V zásadě stačí nechat pracovat drift (unášení lodi vlivem větru,mořským proudem, přílivem nebo odlivem).

 

 

Ubytování

Dům má úžasný výhled na moře a nachází se pouhých 15 metrů od moře. Je to 100 metrů chůze od přístavu a 300 metrů od místního obchodu s potravinami. Nemovitost prošla celkovou rekonstrukcí v roce 2023. Dům je prostorný s 120 m2 a 50 m2 sklepem. Má 4 ložnice a celkem 8 lůžek. Obývací pokoj je útulný a moderní, s okny na celou výšku. Velká a pohodlná kuchyně je vybavena veškerým potřebným kuchyňským vybavením. V domě je koupelna a samostatné druhé WC, velký vstupní prostor pro převlékání a sušárna v suterénu. Mezi další vybavení patří myčka, pračka, mrazicí zařízení na ryby, WIFI a TV. Cena pronájmu domu a lodi za týden pobytu je 46.000,- NOK

 

 

Přístav, filetárna, loď

Kværnø 740 HT velká rybářská loď s 200 HP Yamaha. Spolu s domem si můžete pronajmout člun Kværnø 740 HT (vhodný až pro 5 osob), rok výroby člunu – 2022. Ocelový člun 25 stop s pevnou střechou a příďovou tryskou je speciálně navržen pro hlubinný rybolov s držáky na pruty a bezpečným uložením boxů na ryby. Má přívěsný motor Yamaha o výkonu 200HP a pevnou nádrž na benzin o objemu 300 litrů pro mimořádně dlouhé cesty na moři. Mezi další funkce patří Echolot, mapový plotr Garmin a VHF rádio. S lodí jsou dodávány záchranné vesty v různých velikostech.

 

 

Nabídka pronájmu vozidla Mercedes Benz 8 míst 4×4

 

 

 

Registrovaný kemp s možností vývozu 18kg filet na osobu

Informace a pobyt vám zajistí Michal Simčo mobil 00420 776 845 524 nebo email rybolovnorsko@gmail.com

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(1)
(0)
(16)
(2)

Nahrávání ... Nahrávání ...