Nápověda Doporučujeme:

Vývozní limit filé z Norska 2021

Norské království zavádí od 1.1.2021 nové vývozní kvóty na filé. Zároveň se ruší kvóty roku 2018. Každý turista rybařící v registrovaném kempu si smí odvést 18kg rybího filé. Tuto kvótu může uplatnit na 2x vstup do Norska. Pokud přijede potřetí, tak už nesmí vyvést žádné filé ani rybí produkty. Rybářská trofej v podobě celé zmrzlé ryby, byla zrušena. Registrovaný kemp musí vystavit potvrzení o vývozu ryb pro případnou kontrolu na hranicích. Bez tohoto dokladu, nebude vývozní kvóta uznána, celý úlovek může být zabaven a vyměřena pokuta. Turista vyvážející povolenou kvótu 18kg filé musí prokázat, že ji nalovil v registrovaném kempu.

12 komentářů

 1. Chodím do kempu ktorý odhlásil registráciu. Podľa predchádzajúceho predpisu Rybár mohol vyviezť 15kg bez potvrdenia. Ako sa to kvalifikuje podľa nového?

 2. Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli teda rozumim spravne…Kdyz jezdime na soukromou chatu a rybarime tam, nesmim si domu odvezt ani filet? Dekuji

 3. Ano, je to tak. Ze soukromé chaty bez registrace nesmíte vyvést ani filetu. Bohužel, norský stát se takto brání neplacení daní.

 4. A jeste se zeptam, jestli muze mit registraci i soukroma chata, nebo pouze kempy? Jestli se po tom mam popr. pidit u majitele, nebo to nemam zkouset vubec. Dekuji

 5. Terezo, tady je seznam registrovanych podnikatelu http://www.fiskeridir.no/Turistfiske/Registrering-av-turistfiskebedrift/Registrerte-turistfiskebedrifter
  a zde jsou podminky pro registraci http://www.fiskeridir.no/Turistfiske/Registrering-av-turistfiskebedrift
  je docela mozne, ze Vas pronajimatel tam je zaregistrovany.
  Dale bych chtela upozornit na to, ze vyvozni limit plati na ryby a rybi vyrobky. Tedy nejen file, ale i treba zavarena jatra a podobne spadaji do limitu . Podminkou pro vyvoz je nejen potvrzeni o pobytu v registrovanem podniku, ale take odevzdani hlaseni ulovku.

 6. Dobrý den, jaká je praxe s vývozem sladkovodních ryb? Počítají se sladkovodní ryby (pstruh) do kvóty 18 kg filet nebo ne? V případě že ne, musí se sladkovodní ryba převážet tak, aby bylo poznat o jakou rybu jde, npř. zamražená vcelku?
  Díky za odpověď, Petr.

 7. Hele dokazovat to budeš na celnici ty. Já to vozím vykuchané v celku a mám na to jinou barvu pytlíků. Pokud budeš mít kontrolu úlovků na celnici, tak to budou chtít vidět oddělené. Pstruzi se nezapočítavají do 18kg filé mořských ryb.

 8. Je možné dovézt ryby nad stanovený limit v případě proclení,a za jakých podmínek ?
  Díky Boban.

 9. Ryby se neproclívají na celnici. Musíš mít fakturu s sebou na množství, které budeš mít navíc. Fakturu seženeš od profesionálního rybáře, nebo v rybí továrně, kde ti ryby oficiálně prodají, kolik budeš chtít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Dyrsfjord » Září 2020

Soroya » Březen 2020

Maledivy » Únor 2020

Anketa

Těšíte se stále na rybolov v zahraničí?

(265)
(79)
(19)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...