Nápověda Doporučujeme:

Madagaskar 2018

U severozápadního pobřeží Madagaskaru leží malebný romantický ostrůvek Nosy Be, známý také pod názvem Île Parfumée – tedy Ostrov vůní. Nosy Be je centrem výroby esence ylang-ylang, která se používá do mnoha parfémů. Kromě toho se na ostrově pěstuje také vanilka, hřebíček, skořice, káva, pepř, šafrán a cukrová třtina, takže si svou voňavou přezdívku rozhodně zaslouží. Tento rok jsme pěkně prozkoumali vnitrozemí i pobřežní vody kolem tohoto ostrova. Pojďte se s námi prohlédnout video, kde vše uvidíte na vlastní oči.

Nosy Be je v současnosti považován za rybářský ráj, nabízí totiž krásné pláže a fantastický mořský rybolov. Vnitrozemí ostrova je spíše hornaté, nejvyšším vrcholem je Mount Lokone (450 m n. m.), následuje Mount Passot dosahující výšky 329 metrů nad mořem. Odměnou za namáhavý výstup až na vrchol vám bude nádherný výhled nejen na Nosy Be, ale také nedaleké ostrůvky Radama a Mitsio. Kolem těchto původem sopečných vrcholů se rozkládá celkem jedenáct kráterových mělčin, které patří mezi největší popingové a jiggingové ráje na světě. Břehy i vody těchto podmořských hor ukrývají obrovské ryby, které si neumíte ani představit. Rybolov zde však není jednoduchý, protože velké ryby, kolem 50kg okamžitě míří do korálů, nebo vám háček useknou ostrými zuby.

 

Fotogalerie říjen 2018

 

Fotogalerie listopad 2018

2 komentářů

  1. čau chlapi, na Nosy Be jsem se byl potápět v roce 2010 a musím říct, že o slušnou rybu tam člověk skoro nezavadí. Je mi až smutno, když vidím, že co nesežrali domorodci, tak vychytáváme my, bílí. Takový kanic v metrové velikosti je skoro mimino, merlin a plachetník to samé… ale co vám budu říkat, sami to víte líp než já. Nic nezazlívám, ale chytání pro nás “trofejních” ryb, které jsou schopny dorůst několikanásobku ulovené velikosti je spíš prohrou rybáře. Ale předpokládám, že všechny ryby šly zpátky do vody 🙂

  2. Všechny velké ryby se pouští zpět. Konzumuje se pouze wahoo, dorado nebo tuňák. Marlin nebo plachetník je pro ně posvátná ryba a musí okamžitě zpět do vody. Nedivím se, že v okolí Nosy be, jsi velkou rybu neviděl, tady se jezdí na Castor Banks asi 80km na otevřené moře. Tam bys viděl všelico.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(49)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...