Nápověda Doporučujeme:

Video: Hektor na Maledivách

Letos v lednu se mi podařilo vycestovat za rybami na Maledivy. Nemám s rybolovem v tropech moc zkušeností, tak jsem byl velmi rád, že se k nám připojil Dedo 145 a Michal Kubíček, kteří nás do tajů rybolovu v teplých mořích, tak nějak vpravili.

 

Vzal jsem si s sebou jen silné vláčecí pruty, které jsme používali na popping a noční rybolov. Vybavení na trolling má Michal na lodi, takže není potřeba s sebou tahat velké a těžké multiplikátory. Na lodi vše fungovalo skvěle. Hned pom příletu na nás čekal průvodce Dedo na letišti a pomohl nám se dostat na Safari loď.

hektor_na_maledivach_2017_1

 

Na lodi již nás očekával Michal Kubíček, který měl vše připraveno na troling, takže okamžitě po nalodění jsme vyrazili vstříc dobrodružství v maledivských atolech. První den jsme byli hodně unaveni z cesty, takže jsme postupně všichni odpadli a nabrali sílu na noční rybolov.

hektor_na_maledivach_2017_2

 

Během plavby se povedlo ulovit první Wahoo na trolling, které posádka okamžitě připravila k večeři. Řeknu Vám, není větší pochoutka než čerstvě ulovená ryba z moře, rovnou do kuchyně a potom na talíř. Po večeři začal výborný noční rybolov, plný adrenalinových soubojů s velkými rybami. Z vyprávění jsem měl informace o dlouhých nočních soubojích, trvajícím i několik hodin.

hektor_na_maledivach_2017_3

 

Moc jsem tomu však nevěřil, ale brzy jsem to poznal na vlastní kůži. Když zabere velký žralok nebo rejnok, tak je to práce pro dva až tři rybáře, kteří se na souboji podílí a střídají se. S nástrahami je to velmi jednoduché, chytá se na rybičky, které v noci plavou kolem lodi. Potom vám stačí už jen olůvko a velký jednoháček. O tom, že v noci berou opravdu velké ryby svědčí první zlomený prut a prohraný souboj.

hektor_na_maledivach_2017_4

 

Ráno nás přivítal nádherný den plný slunce a nádherně zbarveného moře. Tolik barev vody má snad opravdu jen moře kolem maledivských atolů. Hned po snídani jsem vyrazil s Dedo na malou loďku prozkoumat šelf. Po pár seznamovacích náhozech, přišel prudký záběr a já vím, že mám na prutě další splněný sen. Je to obrovský kranas, Maledivci nazývaný GT. Užívám si to teplo, šumění moře a kvílející brzdu navijáku. Záběr, ten moment překvapení, to se nedá s jinou rybou srovnat. Přál bych to zažít každému rybáři.

hektor_na_maledivach_2017_5

 

Nejsem žádný spisovatel, proto se nebudu dále rozepisovat. Máme připraveno několik videí, které budeme postupně zveřejňovat. Mě osobně se rybolov na Maledivách velmi líbil a určitě se sem ještě vrátím, protože Indický oceán ukrývá nejedno překvapení. Pokud budete mít nějaké dotazy, rád je zodpovím v diskuzi pod článkem.

hektor_na_maledivach_2017_6

 

Fotogalerie

 

Autor: Tomáš Poul

Foto: autor

4 komentářů

  1. Tome, moc pěkná práce. Škoda, že jste tam, neměli toho rejžu, když se ulovili ti Marlini. Bude vůbec nějaké video z lovu mečounů?

    1. Díky Draku! 🙂 To teda jo… taky jsem na to myslel a rikal si, ze je skoda, ze sme u toho nebyli, páč to by byly fotky jako dělo i skvělý video, no joo, ale to jsou ty ryby potvory, to člověk nenaplanuje 🙂 🙂 tak trebas priste,…. S Rejžou se znam vic jak 10.let a nikdy me nenapadlo, že by ho to mohlo bavit. Co je super, že ho to chytlo a zacne s nami jezdit celkem pravidelne, takze urcite bude na co koukat a co poslouchat 🙂 letos to bude jeste zajimavy 🙂 Čus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(49)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...