Nápověda Doporučujeme:

Video: Lov halibutů

Uvidíte podrobný návod, jak postupovat, když chcete ulovit halibuta. Reportáž jsme natáčeli v letním období u pobřeží ostrova Soroya. Předvedeme různé způsoby lovu. Jako nástrahu jsme používali montáž s masem a nebo osvědčené gumové ryby Roybait a Daiwa Duckfin. Halibuty jsme hledali na písečných deskách od 15m do 40m v ústí fjordů a kolem břehů. Video zachycuje jednodenní výpravu na halibuty, na vodě jsme strávili nekonečných 15 hodin. Počasí bylo velmi proměnlivé střídaly se dešťové přeháňky s úplným bezvětřím. Za tuto dobu se nám podařilo ulovit tři pěkné halibuty od 9kg do 27kg. Lovná místa, vybavení a rybolovnou techniku s vámi rád proberu v komentářích pod článkem.

 

 

Rozpis použitého vybavení

 

18 komentářů

 1. Kdyby jsme na lodi měli Karolinu, určitě by nám to šlo lépe, nejen paběrkovat. 100% bezva video, rybařině je třeba se neustále učit jak tu rybu přelstít, a to je na tom to lákavé a krásné.

 2. čau , lovil som v Norsku .ale že by ryby nekladly odpor, ani kmitali ocasom,to Mi nejde do hlavy,, Gaula to je ono super ,,

 3. Máš pravdu. Je to velký problem natočit to celé real time. Náš hlavní partner Big Fish Adventure měl hlavní podmínku, aby v záběrech z ryb necrčela krev a a aby jsme nějakým surovým způsobem negafovali. Je jasné, že když vytáhneš halibuta do lodi spustí se strašný kravál. Mlátí ocasem do lodi, skáče a většinou si poraní žábra a hned teče krev. Takže jsme museli počkat, až se ryba uklidní, umyje se od krve, natočí se a udělá se pěkná fotka. Jakého máš největšího lososa na Gaule. To je zatím můj sen, ulovit v Norsku lososa.

 4. Michale,znám všechna Tvoje videa,ne vždy se jako každému z nás vše povede,ale tohle je TOP,normální rybářská pohoda a vše s tím spojené.Díky.

 5. Pěkně natočené video, ale podle mě hlavni partner nehlavni partner chybi tam právě to drama ze zdolávání a následného vyloveni. Už se těším na video z lovu pstruhů. Mohu se zeptat kdy bude uveřejněno??

 6. Michale, chci se zeptat. Viděl jsem, že chytáte na kelery a na gumy. Jaká nástrahy byla úspěšnější?

  1. Tento test jsem si udělal poprvé v životě. Před tím mě bylo zdechlo nachytat si kelery. Byly místa, kde to na přirozené ryby bralo více. Ale když začal silný proud, nešlo kelery udržet při dně a museli jsme nasadit gumové ryby. Je dobré si vzít do lodi oboje a vyzkoušet, co se bude ten den hodit.

 7. Michale, díky, to snad nemá chybu. Lepší jsem neviděl. To patří do poezie. Klaním se.

 8. Jinak děkuji všem, kdo napsal nějakou reakci. Je to pro mě velice důležitá odezva, kterou potřebuji, abych pro Vás mohl točit další, lepší videa! Pište dál 🙂

 9. chapem,Dakujem za vysvetlenie..
  aj na tom s Gaula je vsetko nove a TOP….a hodne sa podoba videam /NRK/ zo zaciatku sezony .
  NAJ lososa/64cm/ mam od SELVA posledna dedina pred trajektom VALSET zfjordu…
  Kedze som rybar amater ,pracujem na dve smeny,dovolenku mam kratku,moc casu na konicky MI nezostava,venujem sa morskemu rybolovu, jazera,ono je to jednoduchsie,,

 10. Moc pěkný video. Je vidět, že jste oba rybáři tělem a duší. Všiml jsem si, jak se bez řeči doplňujete ve vylovování ryb. Tak to má u parťáků na lodi být. Doufám, že takových videí uděláš víc. Líbí se mi, že tentokrát ukazuješ i malé ryby, kterými se člověk musí probrat, než se dostane na ty větší. Má podle tebe vliv na braní halibutů počasí?

 11. Myslím si, že počasí má velký vliv na braní halibutů. Nikdy jsem neudělal záběr, když bylo hnusně, pršelo, foukal vítr. Ale vždy za slunečného počasí s větrem 3-5m/s. V tomto videu je to jasně vidět, za jakého počasí berou pěkní halibuti.

 12. Sezóna ve Finnmarku začíná už v březnu kolem 20.3. Po tření tresek se zase stáhnou na hlubší vodu. Hlavní cílený lov začne, jak se voda prohřeje a halibuti vyplují na mělké písečné desky 15-40m, což bývá červenec, srpen, září.

 13. Krásná atmosféra s kočkou na lodi, v dobrém závidím. Já mám v lodi kuřáka a alkoholika. Holt každý strůjcem svého štěstí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(48)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...