Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zakaz lovu zraloku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 47)
  • Autor
    Příspěvky
  • #21027
    coolio
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Ked zabijes prasa alebo hovadzie tiez si z toho zoberies len svieckovu?

    #21039
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 coolio

    taky z prasete sníš kopýtka ? Nebo z krávy vemínko ?

    #21094
    Martin
    Účastník
    (70 odpovědí)

    To coolio: Není to pravda,žraloci se normálně konzumují,prodávají se i v obchodech,třeba žraločí steak.My je chytli loni,ostrouny a máčky a byly výborný.Jinak,pokud jsou už hájený,tak je příště samozřejmě pustíme hned po vyfocení.

    #21111
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …jsem lehce skeptický k nějakému zákazu lovu ostrounů, dnes 26.května jsem byl na Dolmoyi ve výkupu ryb pro polystyrénové bedny a jedna loď (místní profíci) zrovna vykládala úlovek mimo jiné skoro čtyři plné bedny metrových ostrounů….Tak teď Janko raď..:)

    #21152
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Honzo, co ja uz muzu radit! Jeste skoro dodnes, tedy jak dlouho po vyhlaseni limitu vyvozu ryb z Norska, mi lidi neveri.

    Jeste minimalne rok po vyhlaseni i nekteri Nori tvrdili, ze to neni pravda …

    Co ja s tim – zakaz je vyhlasen na oficialnich strankach. Neznalost zakona neomlouva ..

    Ja jen informuju a at si kazdy dela podle sveho ..

    Ty norsky asi umis, tak si to precti a rozdavej moudrosti dal.

    #21156
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …jen mně ve výkupu překvapilo že jim vykupovali ryby které jsou oficiálně na zakázané listině úlovků, nic víc nic míň..

    #21157
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Rybari maji vzdycky nejake to procento jako nechtene chycene ryby. Tak to asi brali tak.

    Pokud je nechtene chyti a je to mozne, musi je zase pustit, pokud uz ryby nejsou schopne zivota, muzou si je nechat a tedy i odevzdat do vykupu. To plati i u te minimalni miry ryb.

    Takze si to vysvetluju asi tim …

    #21230
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Já jsem letos “vyslal” manželku do Norska s rybáři na týdenní dovolenou. Není rybářka a ani se tedy rybolovu nevěnovala. V Norsku nebyla poprvé,ale chtěla poznat Norsko podle svého pohledu a ne z programu pobytových zájezdů. Zjistila totéž,co už i jsem zjistil při mých,naopak rybářských, výletech. Norové jsou rovněž z masa a kostí jako my a chléb je i tam na severu o dvou kůrkách. A rovněž nejsou svatí, jak je nám nezřídka předkládáno. Na svých pěších výpravách objevila nejednu černou skládku v lesích lišících se od našich skládek pouze etiketami a nápisy v norštině. A úlovky “náhodných” ostrounů budou asi ze stejné kategorie. Ruku na srdce,paní Janko,nedělejte z Norů svaté. Jako všichni ostatní využívají a zneužívají všech možností, které jim zákon umožňuje.

    plukas

    #21232
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Ja z nikoho svate nedelam, jen se snazim odpovedet a vysvetlit, proc je asi mozne vykoupit i zakazany druh ryb. Ale to se muzete take sam docist na mych odkazech.

    Jinak mate pravdu, Norove jsou lide jako jini, na skyvu si taky musi vydelat. Maji sva specifika jako kazdy jiny narod.

    O skladkach by to bylo na delsi dobu a co se tyce dodrzovani predpisu, dovoluji si presto tvrdit, ze jsou na tom rozhodne lip nez Cesi. 🙂

    Ale to je opet jine tema.

    #45593
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Zmena zakazu lovu zraloku.

    K zakazu lovu zraloka velikeho,ostrouna obecneho a zraloka sledoveho pribyl jeste zralok hedvabny zralok hedvabny

    Zakon o zakazu

    #45598
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Jako “potápač” se zákazem lovu všech druhů žraloků (nejen v Norsku)souhlasím, jsou to úchvatná stvoření – žralok patří na video nebo fotku a ne do mražáku 🙂 🙂

    V Norsku je dost jiných a chutnějších ryb, tak proč je nenechat v klidu žít 🙂 🙂

    Já bych klidně přitvrdil i ve vztahu ke všem trofejním rybám v době tření – taky bych povoloval jenom zadokumentovat a pustit. Nejlepší maso mají stejně tresky kolem metru, tak proč zabíjet za každou cenu ty velké matiční 🙁 🙁

    #45600
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Pafka napsal: Jako “potápač” se zákazem lovu všech druhů žraloků (nejen v Norsku)souhlasím, jsou to úchvatná stvoření – žralok patří na video nebo fotku a ne do mražáku

    V Norsku je dost jiných a chutnějších ryb, tak proč je nenechat v klidu žít

    Já bych klidně přitvrdil i ve vztahu ke všem trofejním rybám v době tření – taky bych povoloval jenom zadokumentovat a pustit. Nejlepší maso mají stejně tresky kolem metru, tak proč zabíjet za každou cenu ty velké matiční

    Já jsem stejnýho názoru, :-)jako ty ale:nejchutnější jsou tresky okolo 80cm(pevnější maso) a matečný kusy(velké)pouštět!! Avšak když je taková treska vytažena elektrikou(rychle)z vel.hloubky no nevim,:-|8-O A žraloky samo že pouštět!!

    #45601
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    To je jasný, že ryby vytažený rychle z velkých hloubek nemá cenu většinou pouštět, ale když je možnost, aby přežila, měla by to být samozřejmost. 🙂 🙂

    #45611
    chocho
    Účastník
    (143 odpovědí)

    No a opět se dostáváme k tomu jestli elektrika je to nejlepší

    co v Norsku používat. Nic proti tomu ale je to ještě sportovní

    rybolov. Určitě nám to dává větší šanci prochytávat větší

    hloubky, ale ryby vypumpované elektrikou nemají velkou šanci

    přežít. Karel

    #45637
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Já myslím, že s elektrikou není problém, záleží pouze na rybáři, jak rychle rybu vytáhne z hloubky na hladinu a zda ji dá šanci během cesty nahoru vyrovnávat tlaky. Když ji budeš rvát bez zastávky manuálem, taky většinou nebude mít šanci přežít 🙁

    Takže elektriky bych nezatracoval, je to pouze věc, která usnadňuje rybaření, ale vše ostatní je jen na rybářích 🙂 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 47)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zakaz lovu zraloku

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...