Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vývozní limity 2019 – 2020

  • Toto téma obsahuje celkem 109 odpovědí. Do diskuze (43 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 8 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 110)
  • Autor
    Příspěvky
  • #315640
    polacekstavby@seznam.cz
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Chlapi,máte pocit že celé severní moře je Norské? Nemohou přece tvrdit-nikdo nemůže tvrdit,že je to jejich bohatství.Jarní vytírání skrej není Norské,ryby připlouvají z mezinárodních vod Bárensova moře ,nemohou mluvit o národním bohatství.Pokud se to stane,určitě se najde jiná země která po této příležitosti ráda skočí.Je to velký přínos ekonomiky pro každého kdo tuto šanci dostane.Petrův zdar a mnoho krásných zážitků při rybolovu.

    #315670
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Pro Jegrhanz. Píšeš: Nechápu ty co tady pořád pláčou a poukazují na jiné,konkrétně na Nory. Norové si své bohatství dokonale hlídají.

    No, budu s tebou silně polemizovat, hlavně o tom, že si své bohatství chrání. Opatření by měla platit pro všechny, ne? Dobře, chrání si svoje bohatství před cizáky, ale co před vlatními? Jde přece o ochranu ryb a udržitelnost rybolovu. Že by Noři svým rybolovem ve velkém neškodili a turisté je přiváděli na rybářský kolaps? Ne, máš pouze jednostranný pohled a to je málo. Možná tu jsou rybáři, kteří do Norska jezdí kolem dvaceti let a možná více. Já to nejsem, ale co mluvím s kluky, kteří jezdí do Norska mnoho let, tak říkají, že ryb ubývá. Možná je toto tvrzení k další diskuzi, ale každopádně ryb nepřibývá. A svádět tento stav na vývoz ryb sportovními rybáři je správné jen z malé části. Kdo viděl lovit průmyslově ryby, ten se jen nad tímto tvrzení pousměje. Píšeš, že by se sportovní rybáři neměli dívat jinam , ale neměli by se hlavně Noři také podívat na sebe? Vozím limity, byl jsem na Maledivech , odkud si doveze opravdu jen pár kilo masa. Píšu to proto, aby můj příspěvek nevyzněl, jako obhajoba masení ryb. A že nám do způsobu lovu Norů nic není? Je, a především v dnešní době, kdy ochrana přírody je celosvětovým problémem. Výsostní vody zemí nejsou ohraničeny sítěmi, ale jsou volné a proto je zde až celosvětový pohyb ryb. Není možné, aby jedny země svoje vody plundrovaly neuvědomělým rybolovem a žili na úkor zemí, kteří si vody chrání. Asi Noři se nemohou v rabování  srovnávat s Japonci či jinými zeměmi, kteří masakrují kytovce, žraloky , tuňáky a jiné ryby brutálním způsobem. Ale jsou vyjímky, kde je ochrana vod prvořadá, protože pochopili, že když ji budou chránit, tak lidé se zde budou stále vracet, protože se bude stále na co dívat a rybáři co chytat a vracet vodě. Ochrana však platí pro všechny, ne jen pro cizáky. A co dokáže průmyslový rybolov, tak k tomu nemáme od nás daleko. Baltské moře s minimem ryb.

    #315674
    Pavel
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Naprostý souhlas s Mekym.

    #315675
    vydra-cz
    Účastník
    (213 odpovědí)

    No já trochu odbočím podívejte se u nás na pstruhové vody není tady žádný průmyslový rybolov ale taky skoro žádný pstruh mimo těch vysazených na chvilku než jsou vydrancovaný o potočácích ani nemluvě.

    #315685
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Meky: člověče kdybys tam k té odpovědi neuvedl mé jméno,tak jsem si stoprocentně jistý, že je to adresováno někomu jinému. Četl jsi vůbec můj příspěvek? Kde se zmiňuji o tom,že turisté přivádějí Nory k rybářskému kolapsu? Vždyť já naopak píšu,že o 5 kg. vývozní limit navýšili…(-:   Pouze se zamýšlím nad tím,proč každý řeší to,co mu  řešit nepřísluší a do čeho mu nic není a navíc za situace, kdy jim Norové dokonce 5 kg.přidali. Jinak je tvůj příspěvek od začátku až do konce jeden velký blábol. Jasný důkaz toho,že o rybolovu a rybaření nevíš vůbec nic. Nebyl by pro mě problém tvé “argumenty” vyvrátit, ale považuji to zbytečnou ztrátu času. Je mi totiž úplně jedno, co si myslí v tomto směru absolutně bezvýznamný člověk, který na řešení tohoto problému nemá sebemenší vliv.

    #315686
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Tak to tu nějak čtu a přidám taky malinko,

    nevím jak to vychází Vám všem, ale garantuji Vám, že žádný NOR v životě neprodá 1kg ryb nikomu dráž, než vyjde 1kg nám co si to tam jedeme chytit. Tak to prostě ekonomicky je. 🙂 Jinak Norové jsou blázni ve schvalování zákonů, ale zakázat sportovní rybolov s minimálním vývozem ulovených ryb, to si myslím, že neprojde. Vždyť jen investice do kempů a do lodí jsou obrovské a všechno by to přišlo vniveč. Nehledě na přínos turistických rybářů…. nejsou to malé peníze (jídlo, palivo, ubytování, spotřební zboží, poplatky), zaměstnává to spoustu lidí a spoustu lidí to živí. Neumím si představit, že někdo pojede na Soroyu si jen tak zachytat, rybu si dát k večeři a vše ostatní pustit. Myslím si, že toto by platilo max do středního Norska, výš by už  nikdo nejel.

    Uvidíme co přinese čas…

    #315692
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Kvůli diskutujícím,kteří píší mimo mísu a spíše nesmyslně řeší to,do čeho jim vůbec nic není, se stává otázka limitů chaotická a je třeba jí vrátit tam ,kde vlastně začala. Kdyby lidé nekradli a respektovali norské zákony,nemuselo by se nic řešit. Každý by si odvezl svých 20 kilo čistého masa,byla by spokojenost na obou stranách a vše by běželo i nadále ke spokojenosti návštěvníků ,tak i hostitelů. Bohužel kvůli nezodpovědným chamtivcům je vše jinak.Toto vše je tedy pouze reakce Norů na nestoudné rozkrádání. Nic víc. Takže problém vznikl především na naší straně a na naší straně je i vina. Sem tedy, do vlastních řad , směrujte vy, kteří se nasíráte do svého velkorysého hostitele svůj pláč. Namísto toho,abyste ocenili to,že si můžete ZADARMO odvézt 4x víc ryb než je průměrná spotřeba na jednoho Čecha, řešíte věci do kterých vám nic není a typicky Česky pláčete,cítíte se ublížení a prstíčkem ukazujete na jiné.

     

    #315711
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Nikde jsem nezpochybnil nutnost limitů, protože není normální odvážet z Norska mražáky ryb o hmotnosti několika metráků. Plácání jegrhanz o své nadřazenosti v chápání situace vývozů a poníženosti ostatních, protože na to nemají vliv, je názorem rybáře lepšočlověka. Pane jegrhanz, diskuze je právě o tom, že každý tu může vyslovit svůj názor, ale jsme si nějak rovni. Samozřejmě tu neovlivníme řešení problému ze strany Norska, to jsme opravdu bezvýznamní lidé, ale včetně vás. Do Norska jezdí mnoho poctivých rybářů, kterým ale průmyslový rybolov není lhostejný, což ve vašich názorech nějak opomíjíte. Podle vás jsou Češi jen ublížené plačky, které nemají právo na vlastní názor. Průmyslový lov je celosvětový problém, což vašemu chápání nějak uniká. Je hezké, že si mohu dovézt z Norska 20kg ryb, ale to není důvod, nemít na věc vlastní názor širšího rozhledu. Neříkejte lidem do kterých věcí jim je a není. Opravdu vy ne.

    #315712
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    meky: a já jsem nikde nezpochybnil důležitost tvého žití a nad nikoho se nepovyšuji. Jediný problém je v tom, že nedokážeš pochopit význam toho,co jsem napsal. Napsal jsem toto: Je mi totiž úplně jedno, co si myslí v tomto směru absolutně bezvýznamný člověk, který na řešení tohoto problému nemá sebemenší vliv.” O tvé bezvýznamnosti v TOMTO SMĚRU (myšleno ke tvorbě norských zákonů) není pochyb. Nebo si vážně myslíš,že máš na norský námořní institut, parlament a jejich práci nějaký osobní vliv? Tak mě tady prosím neurážej a nemíchej jablka s hruškami,protože v diskuzi řešíme konkrétní situaci v rámci jednoho státu, která nastala díky chamtivosti mnoha lidí a ne celosvětový ekologický problém. Jestli si tedy chceš se mnou dopisovat,přečti si můj poslední příspěvek, piš srozumitelně a pokud možno k věci.

    #315713
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Tak raději ještě jednou.

    Meky: a já jsem nikde nezpochybnil důležitost tvého žití a nad nikoho se nepovyšuji.Jediný problém je v tom,že nedokážeš pochopit význam toho,co jsem napsal.Napsal jsem toto:”Je mi totiž úplně jedno co si myslí v tomto směru absolutně bezvýznamný člověk,který na řešení tohoto problému nemá sebemenší vliv. O tvé bezvýznamnosti v TOMTO SMĚRU (myšleno ke tvorbě norských zákonů) není pochyb. Nebo si vážně myslíš,že máš na Norský námořní institut,parlament a jejich práci nějaký osobní vliv? Tak mě tady prosím neurážej a nemíchej jablka s hruškami, protože v diskuzi řešíme konkrétní situaci v rámci jednoho státu. která nastala díky chamtivosti mnoha lidí a ne celosvětový ekologický problém.Jestli si tedy chceš se mnou dopisovat,přečti si můj poslední příspěvek ze 30.9.19. v 19,08, piš srozumitelně a hlavně k věci.

    #315714
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    pro jegrhanz- myslím, že sám nevíte o čem píšete a už se do toho zamotáváte. Máte silný problém se čtením a chápáním cizích příspěvku, protože jinak by jste nepsal neustále dokola o věci bezvýznamnosti našich názorů, ikdyž jsem o tom jasně psal. Myslím, že je správné spojovat limity s průmyslovým rybolovem, hlavně když vy  používáte spojení -Norové si chrání. Na to jsem právě reagoval. Váš poslední příspěvek mě jen utvrdil, že s někým je to marné, marné , marné……

    #315720
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Meky: k prispevku z 30.9.

    Omezeni, narizeni, limity  a i pokuty maji samozrejme i Norove. Jak profesionalni, tak i sportovni a rekreacni rybari. A meli je daleko driv, nez zahranicni turiste.   Nejvice se o tom vsem dozvite primo na strankach http://www.fiskeridir.no  I o mezinarodnich umluvach o prumyslovem rybolovu v norskych a mezinarodnich vodach.

     

    #315722
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    O limitech těžby mořských ryb v Norsku vím.(přesné kóty neznám). Děkuji za odkaz. Jde o to, zda jsou dodržovány a kontrolovány. Věřme , že ano. Je však alespoň morální průmyslový rybolov skrejí? Ať si každý udělá úsudek nad těžbou ryb, které jsou soustředěny ve velkých hejnech a připraveny na tření.To je typické masakrování ryb. Proti tomu postavme fakt, o kterém ne všichni rybáři vědí a to, že i mořské ryby mají stanovenou nejmenší délku pro ponechání. V Česku se ryby v době tření hájí a v Norsku je to hlavní doba lovu.

    #315724
    Leos Kozel
    Účastník
    (17 odpovědí)

    Meky to jsi napsal moc dobře. “V Česku se ryby v době tření hájí a v Norsku je to hlavní doba lovu.

     

    #315733
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    O moralce prumysloveho rybolovu a rybolovu vubec doporucuju zalozit nove vlakno a neodvadet pozornost od tematu tohoto vlakna.

    Znovu doporucuju zacist se do stranek fiskeridir.no, rozsirite si obzory a dozvite se i vice o predpisech, jejich dodrzovani a kontrolach ve vsech oblastech rybolovu.  Mozna budete prekvapeni.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 110)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vývozní limity 2019 – 2020

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...