Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vývozní limity 2019 – 2020

  • Toto téma obsahuje celkem 109 odpovědí. Do diskuze (43 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 8 měsíci a 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 110)
  • Autor
    Příspěvky
  • #312190
    Filip Travnicek
    Účastník
    (63 odpovědí)

    Tady se podívejte na norský průmyslový rybolov. Oni si to moře vyplení sami, jsou rybí továny na moři.

    #314209
    Sidonius1
    Účastník
    (50 odpovědí)

    Dobrý den pánové a dámy 🙂

    Zajímala by mě jedna věc. Jestli celníci při kontrole  např osobní auta, převažují ty klasické polystyrenové bedny, pokud souhlasí na počet lidí . Např. tři osoby v autě, tři bedny. Ptám se, protože nemáme uplně možnost neše bedny před odjezdem zvážit. Jde mi o to, jestli je ze strany celníků jakási “tolerance” jedna bedna=jedna osoba=OK.  Nebo striktně převažují?

    Moc děkuji  za odpovědi.

    #314214
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Dobrý den pánové a dámy 🙂 Zajímala by mě jedna věc. Jestli celníci při kontrole např osobní auta, převažují ty klasické polystyrenové bedny, pokud souhlasí na počet lidí . Např. tři osoby v autě, tři bedny. Ptám se, protože nemáme uplně možnost neše bedny před odjezdem zvážit. Jde mi o to, jestli je ze strany celníků jakási „tolerance“ jedna bedna=jedna osoba=OK. Nebo striktně převažují? Moc děkuji za odpovědi.

    Ahoj norci, nám na hranicich pri ceste zpet ze Soroya vážil každou bednu. A hlavně je bedna a bedna. Do te modre z Makra se pohodlně vejde cca 25-30 kg takže už to je moc. Ja davam do bedny, aby nebyla poloorazdna mrazici gel. Pro celnika nebo pripadnou kontrolu jsem udelal fotky, aby zbytecne ryby nerozbaoval, ale nevim zda by mu fotodokumentace stacila.

    #314218
    sabro
    Účastník
    (22 odpovědí)

    Ahoj, kup si rucni vahu, stoji par stovek. Pak ti staci nejaky provazek, kterym uchytis bednu a zvazis. Osobne bych prevoz bez jistoty, ze jsem v pohode neriskoval…urcite taky zalezi odkud jedes, asi budou polucajti k tobe pristupovat jinak, kdyz jedes treba z Soroya a jinak kdyz jedes z Harbaku, ale nic to na veci nemeni, pocit jistoty a klidu je pro me dulezitejsi nez par kilo navic…

    Jeste jedna vec co delame, vsechny ryby pri zpracovani stahujeme z kuze, vypada to lip, nemusis se trapit se skrabanim a verim, ze na 20kg tim usetris tak kilo a pul.

    Mrazici gely jsem jeste nepouzil, ale priste pouziju, urcite to dava smysl

     

     

    #314449
    spela
    Účastník
    (9 odpovědí)

    Ahojte,

    nemate nekdo zkusenosti s tim, ze s sebou berete do Norska stacene vino nebo slivu, bud v limitu anebo radne procleny, ale v podstate bez etikety? Jde me predevsim o vino, kdy muze byt brano v potaz, ze ma obsah alko do 15 anebo nad 15 procent coz je pak rozdil. Stejne tak by mohli pri pripadne kontrole namitat ze ma sliva vic jak 60 kdyz neni etiketa, coz je zakazano. Vozi s sebou snad alkomer? 🙂🙂

    Diiky.

    #314450
    snori
    Účastník
    (787 odpovědí)

    Ahojte, nemate nekdo zkusenosti s tim, ze s sebou berete do Norska stacene vino nebo slivu, bud v limitu anebo radne procleny, ale v podstate bez etikety? Jde me predevsim o vino, kdy muze byt brano v potaz, ze ma obsah alko do 15 anebo nad 15 procent coz je pak rozdil. Stejne tak by mohli pri pripadne kontrole namitat ze ma sliva vic jak 60 kdyz neni etiketa, coz je zakazano. Vozi s sebou snad alkomer? 🙂🙂 Diiky.

    Celníci mají alkoměr… a jinak vino stáčené vozíme a nikdy sme neměli problém, ale jaká je litera zákona to nevím. Dle mých zkušeností je nejduležitejší s kontrolou komunikovat a nebyt opilej nebo drzej, to moc celnici nemusí. 😀 😀

    #314477
    Sidonius1
    Účastník
    (50 odpovědí)
    #314485
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Jsem rád, že to tu konečně někdo nakousl. Tato informace je již dlouho diskutovaná. Má to více variant. V konečném důsledku to ale bude soumrak rybaření v Norsku jak ho známe.

    #314497
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Všetko speje k zániku 🙂
    Ak budeme Nórov štvať podobne, ako tento rok, tak sa nebude čomu diviť.
    Najtvrdšia varianta bude znamenať zmenu klientely aj počet turistov – rybárov.
    Je otázka, komu to prospeje….

    #315452
    Koci
    Účastník
    (3 odpovědí)

    Ten zakaz turistickeho rybolovu me taky hodne zajima.

    Nechapu ty malicherny duvody. Kolem pobrezi se jednou projede trauler a rybi populace je zdecimovana…To samy long line. Kterej zelenej bezmozek tohle zase vymyslel?

    Nemate nekdo nejake aktualni info?

    #315500
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Neustále dokola. Vezeš nad limit, očekávej možnost problému. Spoléhat na toleranci je spíše naivní  než reálné. Prostě je to o štěstí při převozu, nebo o  smůle. Tomu se dá vyhnout-voz limit. Já mám na limity svůj názor, hlavně k výši rabování průmyslovým rybolovem. Zruší li možnost vývozu ryb, zruší si i ve velké míře rybářskou turistiku a ta si myslím, má větší význam a přínos, než “zachráněné ryby”.

    #315504
    Pavel
    Účastník
    (47 odpovědí)

    Meky má pravdu je to o štěstí. Norové jsou prostě jiní. Víte co by museli zavřít kempů co tam jezdí rybáři. To není vůbec zanedbatelné a taky to živí spousty norů. To co vyvezeme mi sportovní rybáři je zanedbatelné i když má někdo přes limit ač na druhou stranu zákony by se měli dodržovat, ale s tím se každý musí poprat sám. Já osobně doufám, že to vydrží.

    #315511
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Obávám se, že doufat, je jediné co zbývá.  Přípravy na další úřední úder jsou v plném proudu. Konec sezony je období kdy je potřeba vyhodnotit dosavadní opatření.  Tak nikdo ještě rozsah a směr nových vylepšení nezná. Zatím se nejvíce mluví o tom jak přenést odpovědnost, za množství ponechaných úlovků, na provozovatele kempů. V každém případě se obávám, že toto co nyní platí, jsou ty pověstné zlaté časy.

    #315541
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Nechápu ty co tady pořád pláčou a poukazují na jiné,konkrétně na Nory. Norové si své bohatství dokonale hlídají. Důkladně sledují množství a druhy ulovených ryb a podle toho každoročně upravují a přidělují kvóty. Díky této pečlivé práci mají ryb pořád dostatek a některých druhů dokonce ještě více. Není tedy nutné neustále poukazovat na ně, kolik a jakým způsobem vyloví oni ze svého. Nikomu do toho jak oni hospodaří, vůbec nic není. Raději vy pečlivě sledujte kolik ulovíte a ještě pečlivěji važte,abyste nekradli z cizího a nedělali ostudu těm poctivým,kteří si jezdí do Norska užít svého krásného koníčka a ne jen nahamtat maso. Pokud vím tak Norové nikomu neubrali a naopak 5 kg přidali. Proto naprosto nechápu to plakání. Když vám doma šéf v práci přidá k 15ti tisícům ještě pět,tak to také pláčete? Asi tedy ano. A ještě navíc ukazujete na jiné, že oni mají víc. Já naopak,jestli vůbec bude, úplný zákaz vývozu masa rád přivítám. Vrátí se sem opět to,co zde bylo na úplném začátku. Zůstanou jen opravdový rybáři u kterých je koníček na prvém místě a maso až úplně na posledním,lidé kteří si váží krásné přírody,moře a tvorů v něm žijícím,rádi si užijí rybaření,jídel z čerstvě připravených ryb a všeho, co krásného dovolená v Norsku nabízí. Věřím že jich zůstane hodně a sedět doma zůstanou jen ti,kteří ani pořádně,nebo vůbec ryby chytat neumí ,kterým tento krásný koníček vůbec nic neříká a jen sledují, kolik přibývá v mrazáku masa. Copak je 20 kg.čistých filet málo? Zajímalo by mě, kolik by si ten neustále plačící koupil ryb  u nás doma,kdyby tuto možnost neměl. Možná že ani jediné kilo a přitom je mu 20 kg  zadarmo z Norska málo…Díky těmto se už dávno neprobírají zážitky z rybaření a na prvé místo se protlačila nekonečná  diskuze o limitech,o tom, za jak dlouho se naplní bedny,návody jak máchat filé ve slaném roztoku a zbavit jej kůže a kostí aby se domů přivezlo o pár deka navíc. Směšné.. Odpadne snobárna,chamtivost a zlodějna. Už aby to bylo…..

    #315543
    Marin
    Účastník
    (51 odpovědí)

    Jegrhanz – máte (máš) v podstatě pravdu.  Jezdit tam a nesmět si odvézt domu vůbec nic, by se přežít dalo a podle mě by to taky dost lidí od cesty do Norska odradilo (odhaduji klidně 30% – možná 50%.) Já osobně bych tam jezdil dál, i když aspoň nějaký limit bych já osobně zachoval. Myslím, že to žádná katastrofa není, nechat si pár kilo ryb, když je člověk má rád, chce jíst zdravě a chce si je udělat na jídlo i doma. Přece jen rybařina jen a pouze 100% CHaP je taky tak trochu na palici postavená. Současných 20kg je velmi štědré a já jsem za to Norsku vděčný. Jak už se tady kdysi vtipně psalo, když přijedeš do Řecka, taky Ti nenechají natrhat zadarmo 20kg oliv 🙂

    Ale pozor, v příspěvku se píše, že Norové jednají i o úplném zákazu rybolovu pro zahraniční turisty. A to už by asi nasralo i Tebe předpokládám. Mě teda strašně moc. A hlavně norské provozovatele kempů.  To  by asi hodně Norů šlo o žebrotě. Klasická situace, když někdo podniká léta za nějakým podmínek, vybuduje kemp, nakoupí lodě a politici jim jedním rozhodnutím otočí život naruby. To snad nemůže projít ani v Norsku. Modlím se za to…. Marin

     

     

     

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 110)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vývozní limity 2019 – 2020

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...