Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Výměna bankovek v Norsku v r. 2018

  • Toto téma obsahuje celkem 26 odpovědí. Do diskuze (19 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel rybarik a poslední změna proběhla před 5 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 27)
  • Autor
    Příspěvky
  • #289584
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Nedokážu najít diskuzi o výměně bankovek příští rok. Dokáže někdo poradit? Předem díky.

    #289586
    milan9682
    Účastník
    (21 odpovědí)
    #289587
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Milane díky. Nenapadlo mě hledat na norském vyslanectví. Byl jsem myšlenkově vázán jen na tuto diskuzi.

    #289595
    Vendys
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Zdravím, to budu muset vyměnit 100 a 200 bankovky do Osla ? Děkuji za odpověď

    #289602
    Sniza
    Účastník
    (31 odpovědí)

    Již jsem kupoval NOK na rok 2018 a…..poslali mi měnu, která bude platit jen do května! Navíc norci to prý mají tak, že v květnu staré končí a v červnu již s nimi nezaplatíte. Paní v bance tedy poslala moje staré NOK zpět se žádostí, aby poslali ty nové. Poslali je. Tudíž je potřeba při žádosti zdůraznit, že chcete ty nové. Jedete-li někdy v průběhu června 2018 nebo dýl, stačí požádat začátkem června. Takto mě informovala paní za přepážkou v bance.

    #289658
    ajca1
    Účastník
    (13 odpovědí)

    ve které bance měníš

    #289715
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Ahoj. Taky řeším výměnu bankovek. Sami směnárnici si s Noky moc nevědí  rady. Oficiálně nevím o platnosti 500 Nok skoro nic, ale většinou se hovoří o platnosti do roku 2019. Menší bankovky do dubna 2018. Důkazem je, že tyto bankovky už dostanete ve směnárně nové, 500 staré. Já to řešil selským rozumem. Zašel jsem do směnárny s pěknou mladou dívkou a požádal o výměnu. Řek jsem jí, že jezdím do Norska na ryby a že bych to už s použitím starých nestihl. Poměrně ochotně mi 100 a 200Nok vyměnili , ale 500 neměli. Říkala, že někdy prodávají i staré menší hodnoty. Myslím si, že je to cesta, ale zavčas. Po novém roce už by možná tak ochotni nebyli, protože prodávat bankovky s platností několik týdnů by nebylo solidní.

    #289716
    Vendys
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Ale pokud mám ještě staré 100 a 200 bankovky, tak kde je vyměním ?

    #289717
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    vendys- psal jsem, ve směnárně, ty bankovky jsou stále platné!  Nevím, proč nyní někteří řešíte nějaké banky’

    #289727
    Vendys
    Účastník
    (41 odpovědí)

    OK super Díky za info. V.

    #290427
    Ivan
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Já jsem chtěl vyměnit 100 a 200 NOK v Brně. Obešel jsem 6 směnáren a nikde jsem nepochodil. Nemáme, neměníme, nikdo vám to nevymění…Tak jsem šel do banky, v první taky nic, ve druhé mně řekli, že jedině vrátit a koupit nové. Už jsem neměl náladu na další obchůzky, tak jsem se ztrátou prodal a příští rok musím koupit nové. Hlava mně to nebere.

    #290453
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Mně to taky hlava nebere. Platební kartu ovšem v Norsku berou všude a proto nechápu, proč kupovat nové a podstupovat další “boj”.  Navíc kurz při platbě kartou je velmi výhodný.

    #290456
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Ivan

    priste vemte bonbonieru a pani strasne nestastne vysvetlete, ze mate bankovky, jejichz platnost pristi rok konci, ale vy se tam dostanete az po uzaverce platnosti. A jestli by byla tak strasne hodna, laskava a mila a bankovky vam za ty novejsi smenila, pokud ma, nebo vam nejak pomohla, protoze ona je ta vase posledni zachrana …  Kurna, chlapi, to vam musim radit, jak na zenske???? 🙂 Pusu, bonbonieru nebo kytku …!  Kdyz tam bude ve smenarne chlap, s pusou to radeji nezkousejte! Pro jistotu mejte krabicku cigaret nebo neco jako lahvinku po ruce. Vyberte si vetsi smenarny, kde norske koruny bezne maji, ne ty, kde je musi objednavat! Vymenit vam bankovky za nove neni jejich povinnost.

    A na prodej mate jeste cas, az kurz zase stoupne!

    #290458
    JirkaZ.
    Účastník
    (36 odpovědí)

    Kdo by s výměnou měl problém, můžu vyměnit, ale pouze Olomouc, posílat poštou je riziko a poštovné také něco stojí. Nebo třeba na srazu ve Spálově, jestli bude…

    #290462
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Jakou máte zkušenost s koupí NOKů a kurzem? Kdy to je nejvýhodnější, když odjíždíme v červenci do Norska?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 27)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Výměna bankovek v Norsku v r. 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...