Nápověda Doporučujeme:

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Veiholmen 2018

Zvolené téma obsahuje celkem 66 odpovědí. Do diskuze (23 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  berny72 a poslední změna proběhla před 1 týden.

Prohlížíte 15 příspěvků - 31 z 45 (z 67 celkově)
  • Autor
     berny72 
    Účastník
    (145 odpovědí)
    byl(a) online před 6 dny

Ahoj kluci,

gratujuju k úlovkům, je to super, že se dá lovit i v takhle extrémních podmínkách.

Doufám, že nám bude taky přáno a dostaneme se příští týden na vodu.

Budeme mít i místo v autě, dnes mi to jeden kolega zrušil.

Kdyby měl tedy někdo zájem, může s námi v pátek vyrazit na Veiholmen !!!

berny72 
    Účastník
    (145 odpovědí)
    byl(a) online před 6 dny

Ještě bych se chtěl vrátit k údajnému hájení okouníků,

informace mi hledal kamarád Nor přímo na stránkách Norského rybářského institutu a žádnou takovou informaci nenašel.

Rád bych tedy požádal o upřesnění, kde je to možné dohledat.

Díky za info.

janka janka 
    Účastník
    (2101 odpovědí)
    byl(a) online před 4 dny

Ten kamarad nor i vsichni ostatni si to muze  docist zde: https://www.fiskeridir.no/Fritidsfiske/Fredete-arter

Okounik se nesmi chytat (s vyjimkou na „jukse“ – viz obrazek) 1.6.-31.8. od 62. rovnobezky nahoru. To je zhruba Maloy – pod Alesundem

Ted je chraneny halibut 20.12.-31.3. taky od 62. rovnobezky nahoru

a morsky das 20.12.-20.5.  od 64 rovnobezky nahoru (zhruba Linesoya)

Pokud tyto ryby v dobe hajeni chytite, neni to trestne, ale nemeli byste je cilene chytat.

berny72 
    Účastník
    (145 odpovědí)
    byl(a) online před 6 dny

Děkuji Janko za vyčerpávající informace. Okouník teď tedy hájený není. Chlapci na Veiholmenu mohou být v klidu 🙂

Bowhunter Bowhunter 
    Účastník
    (188 odpovědí)
    byl(a) online před 2 dny

Tak zimní výprava je pomalinku za námi .Opět hodnotím lokalitu na Veiholmenu jako místo kde neexistuje období kdy by se nedalo jet na ryby.
    Počasí hodnotím v tomto týdnu jako rozfoukané ale i tak nám dovolilo dostat se na hloubky a také vyzkoušet mělčiny.Jako nástrahu jsme vyzkoušeli ZOOMY Big Critter Craw napodobující obsah žaludku tresek obecných které po minulých zkušenostech byly plné krabů a blešivců atd .
    Tato strategie se celkem vydařila a přinesla ovoce v podobě krásných zlatých tresek obecných z chaluch.Na hloubkách jsme z obecňačkama moc štěstí neměli
    Po ujištění odborníků na Norsko že okouník v této době a této lokalitě NENÍ hájen jsme vyzkoušeli jejich lov na hloubkách .Byli jsme překvapeni jak jemné záběry od okouníků přicházely .Vzhledem k tomu že jsme na tento lov použili pouze manuální navijáky byly naše úlovky tvrdě vydřeny .Okouníci se začali objevovat od hloubek 200 m a níže .I poslední den byl korunován úspěchem v podobě krásných  „rudochů “ a semtam se pověsil žralok sleďový  .
    Vzhledem k tomu že jsme na zimní termín jeli jen z duvodu abstinenčních příznaků po rybařině tak odjíždíme maximálně spokojeni ale i tak  už ted zase spřádáme strategie na letní termín .
    Loučíme se Martin a Zdenek

• Tato odpověď byla upravena před 2 týdnů, 3 dny uživatelem Bowhunter Bowhunter.
     Piva 
    Účastník
    (538 odpovědí)
    byl(a) online před 3 hodiny

Super report a jsem rád, že je i v tuto dobu Veiholmen v plném proudu. Klidnou cestu domů borci.

honzak honzak 
    Účastník
    (2400 odpovědí)
    byl(a) online před 17 hodiny

Ten kamarad nor i vsichni ostatni si to muze docist zde: https://www.fiskeridir.no/Fritidsfiske/Fredete-arter Okounik se nesmi chytat (s vyjimkou na „jukse“ – viz obrazek) 1.6.-31.8. od 62. rovnobezky nahoru. To je zhruba Maloy – pod Alesundem Ted je chraneny halibut 20.12.-31.3. taky od 62. rovnobezky nahoru a morsky das 20.12.-20.5. od 64 rovnobezky nahoru (zhruba Linesoya) Pokud tyto ryby v dobe hajeni chytite, neni to trestne, ale nemeli byste je cilene chytat.

Jani neni to obracene, ze se nesmi lovit od 1.9 do 1.6 ???

janka janka 
    Účastník
    (2101 odpovědí)
    byl(a) online před 4 dny

hmmmmm .. kdo umi norsky??

Nord for 62°N er det forbudt å fiske uer, med unntak av fiske med jukse fra og med 1. juni til og med 31. august.

Kdyz to tak rikas… , podle ceskeho pravopisu by tam mela byt carka navic  …  ja se radsi zeptam 🙂

Ale Bowhunter o kousek vys psal, ze ho „odbornici na Norsko“ ujistili… tak mozna ti odbornici budou vedet vic  …

Hombre75 
    Účastník
    (230 odpovědí)
    byl(a) online před 3 dny

Dnes jsem to zjišťoval u místních rybářů (jsem v Norsku 🙂 ) a všichni mi potvrdili, že se lovit smí. Omezení se týká pouze velkých rybářských lodí.

D

berny72 
    Účastník
    (145 odpovědí)
    byl(a) online před 6 dny

Pokud ho nyní vykupují ve Fishfabrik ve Veiholmenu od profi rybářů, což mi potvrdil dnes Thomas Adler(dlouholetý zaměstnanec podniku) tak opravdu hájený není. tečka,konec! 🙂

cenda 
    Účastník
    (173 odpovědí)
    byl(a) online před 5 hodiny
     ZAPA 
    Účastník
    (241 odpovědí)
    byl(a) online před 17 dny

Já osobně se přikláním k tomu, že správně je „zákaz cíleného lovu platí od 1.9 do 31.5.“ Je to podle mě i logické. Tato ryba je živorodá. Doba páření je od října do listopadu a tře se v dubnu až červnu.  Z toho lze odvodit kdy je efektivní její hájení a proč je tak dlouhé.

janka janka 
    Účastník
    (2101 odpovědí)
    byl(a) online před 4 dny

Tak informace primo od pramene :

Hi

This rule means that you can fish redfish (uer) with any type of hook the whole year. In the period from 1. June to 31. August it is forbidden to catch redfish with all gear except handheld hooks.

vennlig hilsen/regards
    Olav Lekve
    kommunikasjonsstaben i Fiskeridirektoratet
    the communication office, Directorate of fisheries
    Tlf.: +47 55 23 80 00 / <span style=“font-size: medium;“>+47 800 30 179 </span>
    E-post / Email:
    postmottak@fiskeridir.no

http://www.fiskeridir.no

Toto pravidlo znamená, že můžete okounika (uer) lovit s jakýmkoli hákem po celý rok.V období od 1. června do 31. srpna je zakázáno lovit okouniky se všemi lovnými zařízeními, s výjimkou ručních háčků.

jirka66 jirka66 
    Účastník
    (281 odpovědí)
    byl(a) online před 2 dny

Děkujeme paní Janko, konečně slovo chlapa 🙂

honzak honzak 
    Účastník
    (2400 odpovědí)
    byl(a) online před 17 hodiny

Tak to jsem z toho jelen. Kazdy rika neco jineho.

Prohlížíte 15 příspěvků - 31 z 45 (z 67 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Veiholmen 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Maledivy » Únor 2018

Madagaskar » Listopad 2017

Soroya » Září 2017

Anketa