Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Už se Vám v Norsku stalo, že jste nechytili nic?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3280
    jirka
    Člen
    (65 odpovědí)

    U? se Vám v Norsku stalo, ?e jste nechytili nic? V jakém období? Bylo to ?patnou nástrahou? Fjord/Moře?

    #6456
    Glum
    Účastník
    (183 odpovědí)

    Zatím ne, děkuji za optání. Ne, teď vá?ně. Dřív jsme jezdili do fjordů kolem Aure a stávalo se tam, ?e ryba nebyla najetá a tak jsme několik dní paběrkovali a chytali jen malé lokální ryby. Potom v?ak najely ryby z oceánu a při?el den kvůli kterému jsme v?echno absolvovali.

    #6457
    Radek Mašinda
    Člen
    (41 odpovědí)

    Stalo se mi to loni v Tinglfjordu.První ryba polack 95 cm – paráda, jenom?e pak tři dny vubec nic.Bylo abnormální teplo a ryby prostě ne?ly.Pak mne , napadlo skusit mníky, na mistě které je popsano v knize,norsko fascinující rybolov.Mnici na rozdil od tresek byli při chuti a karta se obratila.

    #6458
    kosatka
    Účastník
    (69 odpovědí)

    Chcem pří?tí rok jet Finmark, stává se to i takto na severu, nebo je tam záruka, ?e je tam ryba v?dycky?

    #6465
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Kamarád, který jel se mnou na Bakkan byl překvapen mírou úlovků, proto?e před rokem byl s cestovkou na Hitra, kde jejich loď měla za celý pobyt chyceného jednoho mníka a jednu malou tresku. Na druhé straně se pěkně opalovali v kra?asích a koukali do kvetoucí zelené vody. Podle toho, co jsem je?tě sly?el, tak se se?lo několik problémů najednou : velmi teplé počasí prohřálo mělčí vodu a ta kvetla a ryby odjeli na hloubky. Tam za nimi nemohli, proto?e měli k dispozici lodě s 5 HP motory. Dále neměli dostatek informací o lovných místech, chybějící kvalitní echolot a nakonec i smůlu. Tak?e se opravdu dá NENACHYTAT ……. 🙁

    to kosatka : stát se to mů?e v?ude, pokud se na to pořádně nepřipravíte a budete lovit naslepo. Sice je malá pravděpodobnost, ?e na Finmarku by se nenachytalo, ale na Soroya jsme také za?ili půl dne skoro bez úlovků a dal?ím hledáním lovných míst jsme nakonec museli ty men?í pod 60 cm pou?tět 🙂 Je to prostě v tom, umět číst mořské dno, stále ho studovat a získávat poznatky o pohybu ryb. Také pamatuj na to, ?e místo, kde dopoledne nechytí? ani mřenku, odpoledne mů?e být rybími sádkami a naopak.

    #6468
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Taky si myslim ?e je malá pravděpodobnost nic nelapnout mě se to aspoň za 15 let Noření nestalo.Přesně jak pí?e Bobo naučit se číst dno a různé hrany.Pokud někdo jede do Noska s představou ?e skočí na loď zapne echolot a a? zapípá začne tahat metrovky tak potom věřim ?e mů?e shořet.Nicméně co jsem se já setkal s domorodcema poka?dé ochotně poraděj,uká?ou horká místa na mapach.Jak se říká u nás lína huba holé ne?těstí.o))Je?tě jeden poznatek je dobře se pohrabat v GPS na lodi bejvaj tam po Vepřounech označená horká místa.Tak asi tak. Norsku zdar.

    #6478
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    jeden znamy mi tvrdil, ze po tydnu pobytu v Norsku chytili v 8 lidech 5 ryb … myslim, ze nebyli v Norsku 🙂

    #6480
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Jasně, jsme za?ili dny, kdy jsme nechytili skoro nic a je úplně jedno kde chytá?. Stává se to jak ve stř. Norsku, tak i na Soroya. Vět?inou to bývá za jasných slunečných dní bez větru.

    #6487
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    na Soroya jsem dvakráte za sebou za?ili den, kdy byla klidná hladina a slunečno. Úlovky nic moc, ale několikrát se nám povedlo dostat se poblí? hejna sleďů, do kterých nají?děli keleři okolo 30 cm, tak?e jsme tasily přívlačáky se třemi návazci a u?ili jsme si perfektní rybačku jen tak pro radost. Tato hejna jsme na?li v?dy podle racků, kteří se shlukovali a za velkého křiku lovili sledě na povrchu. Skoro ka?dý den jsme za?ili, ?e okolo nás lovil delfín bělonosí odhadem ve stádu čítajíce několik desítek a? stovek kusů. Zpočátku jsme v?dy odjeli pryč, proto?e jsme si mysleli, ?e nebude nic brát, nebo? delfíni plavou dokola a nahánějí si potravu do středu, kam za ní pak vyjí?dějí. Po několika útěcích jsme zůstali na místě a zjistili jsme, ?e delfíni loví men?í ryby (které v té chvíli neberou), ale dole u dna pod nimi nají?dějí vět?í tresky a keleři, kteří naopak berou jako diví, tak?e to byly krásné úlovky okolo 80 – 100 cm.

    #6503
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Tak co pí?e Michal je ůplná pravda,jezdíme do stř.Norska,letos jasno,bez větru 4dny,ůlovky nic moc,no co je nic moc,?e.

    Potom změna počasí,ryby sme na?li a bylo to.Keleři metr a víc,obecné do 90cm.

    Pokud neberou,tak neberou aj v Norsku 🙂

    To říkám já,ka?dý má svůj názor.

    Záruka na rybách,není asi nikde.

    #6511
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Souhlasím se v?emi přízpěvky, vyhořet se dá v?ude. Kdo si myslí, ?e na Lofotech nebo na Soroye skáčou ryby na háček jako vsteklý, tak je na velkém omylu! I tady se stává, ?e se nemů?ete do ryb trefit. Chce to nepdléhat panice a ryby hledat. ?ádný rok nejsou ryby na stejných místech. Je to hlavně o úsudku a trochu o rybářském kum?tu. Dál zále?í na počasí, přílivu/odlivu a na směru mořských proudů.

    #6538
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Jezdím do Norska u? od roku 2000 a musím říct , ?e ryby jsem v?dy nachytal , ale někdy to fakt byla docela honička. Hlavně to fakt nechce propadat panice a ryby určitě někde najdete.Velký vliv na ryby má určitě počasí, kdy? je moc hezky tak ryby jsou alespoň podle mne ve vět?ích hloubkách a kdy? je trochu zata?eno tak jsou skoro u pobře?í nabo na vlekých zlomech.

    #6540
    Lesný J.
    Člen
    (13 odpovědí)

    Trochu Vás sklamu, ale ji? dvakrát jsme byli na jihu Norska (SOLVAG) ¨koncem srpna a za teploty 23 stupňů a absolutního bezvětří jsme měli za dvě hodiny okolo 75 makrel.

    #6541
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    To věřím,ale kolik ste měli tresek obecných,nebo nějaký jiný druh?

    Ono je dost rozdíl,jih,střed a sever Norska.

    Určitě dobrá chytačka.

    #6552
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ahoj ?roubek 282, já jezdím do Finmarku a věř mi , ?e tresek obecných tam denně chytně? víc ne? dost. Tento rok jsem pou?těl ryby od 80cm do 115-120 cm cca 80ks

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 16)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Už se Vám v Norsku stalo, že jste nechytili nic?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...