Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Trajektem z Dánska do Osla

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 21)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3233
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Kdo máte zku?enosti s cestou z Dánského Frederikshavenu do Osla s trajektem od Stena Line? Hodně lidí mě od něj odrazuje a ?e lep?í je jet z Německa do ?védska. Jestli pro častěj?í kontroly celníků v Oslu, cenu trajektu nebo nezá?ivnou cestu přes Dánsko??? Jaký je vá? důvod, proč jet raději Německo-?védsko?

    #5926
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Já mám jen ty nejlep?í zku?enosti, dříve jsem jezdil přes Sasnitz – Treleborg a kdy? jsem dojel do Norska k Trondheimu tak jsem byl dva dny totálně mimo. Tam se jede sice přes den cca 10 hodin, ale má? svou kajutu se sprchou a klidně se vyspí? . Rozhodně doporučuji kajutu vnitřní – ne tu s okny na moře. Přes den je to docela ru?ivý element, aspoň pro mne. Zpět se jede přes noc cca 12 hodin a to je super, dá? si večeři, pivko umyje? se a jde? spát. V květnu kdy? jsme se vraceli , tak nás museli budit. Cena za zpáteční jízdenku do 300 eur komplet. Doporučuji.Aspoň já jsem potom fit a mů?u vyjet na ryby a i svě?í dorazím do Čech. Lubo?

    #5927
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Frederikshavn – Oslo je jednoznačně lep?í, a to i pokud jde o ?védský stoly ráno, v poledne i večer:- )) jedinou nevýhodu bych viděla v trase přes Německo, přes den – a to i v neděli – je vět?í riziko zácpy v Hamburku a kolem Hannoveru, rozhodně je lep?í volit A24 přes Berlín, ne? zůstat stát v pasti.

    #5928
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Taky to razím přes Berlín,je to trochu snad i rychlej?í. Co se týče kontrol v Oslu sice jsou, ale je?tě nás nijak důkladně nekontrolovaly, jen se ptaly kam a co jedeme do Norska dělat , a v?dy se spokojili s tím ?e jedeme na dovolenou na ryby a ?e máme alkohol dle limitu.Jen jednou nás nechali otevřít kufr, ale kdy? viděly tu hromadu věcí, tak nás nechaly.Asi nám ten limit nechtěly věřit.Sly?el jsem občas od kluků , ?e jim ukázaly na gará?,?e tam musely vyndávat věci do rentgenu, ale nám se nic podobného zatím nestalo. Člověk to taky nesmí přehánět , konec konců se snadno mů?e? setkat s kontrolou i na pozemních komunikacích a to i v Dánsku nebo Německu jako se to stalo nám, ale ty spí?e zajímají cigarety.

    #5929
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    No jel jsem tam jednou Oslo-Frederikshavn je to u? asi 10let byla to takzvaná loď opilců.Musím říct ?e to byl zá?itek na celej ?ivot.oo)Neřídil jsem.oo)))

    #5930
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Ako dlho potom trvá cesta dajme tomu do Trondheimu? Cesta cez ?védsko mi príde rýchlej?ia. ROSTOCK – GEDSER, H-H.

    #5933
    jindra
    Člen
    (66 odpovědí)

    Kdyby StenaLine jezdila směrem do Norska noční přejezdy, tak by to alespoň pro mě byla ideální varianta. Cesta přes Dánsko je sice nezá?ivná ale ?védsko na to není o moc líp. Mě vyhovuje, kdy? na prví zátah ujedu co nejvíc, orazím na trajektua pak u? mi zbývá krat?í úsek cesty(to Stipko – to Trondheimu cca 7hod).Jen?e Stena odjí?dí z Frederikshafenu ráno, do Osla dorazí? večer a co pak? Nástup na camp má? druhý den po obědě a ty kdy? pojede?, tak jsi někde v okolí Trondheimu nebo na Hitře okolo 3.hodiny ráno. To vidím jako vadu. Na druhou stranu Stena u? jde del?í čas cestou Lowcoast jízdenek, tak?e dělá? li booking s předstihem, dostane? se na dobrou cenu. Pro cestu zpět pou?ívám takřka bez vyjímky Trelleborg -Rostock. I kdy? jak pí?e Komboj sobotní trajekt – flamendrák z Osla stojí za to vyzkou?et, je to docela psina.

    Tak?e závěr – babo raď, v?e má svoje pro i proti. Snad nejhor?í varianta je Rostock Gedser, to u? si človek neodpočine vůbec.

    #5934
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To má? pravdu ?e to psina je nebo aspoň byla,ale mu?í? řidiče zamknout do kajuty. o))Letos na Nordkapp jsem absolvoval Gdaňsk-Ninesham je super ?e vodáchne?,ale ta cesta přez Polsko to je utrpeníí no hnus.Končim s autem u? jen letět.Loni Koppangen s Norvegia air a luxus ve 14:00 nástup Praha-Oslo tam hoďka a Oslo -Tromso.Přistáli jsme kolem 19h.Prostě pecka.

    #5938
    jindra
    Člen
    (66 odpovědí)

    Stačí, kdy? řidiči sebere? peníze a je to, zadarmo mu nic nenalejou!

    Pokud jde o létání s Norwegian je to fakt super, já s nima lítám v sezóně Praha – Trondheim ka?dej měsíc, let trvá 2,20 hod. pak u? jen dvě hoďky autem a jsem u nás na campu. Kdybych to měl jezdit autem, tak se asi zblázním, nehledě na to, ?e letenky objednávám na začátku roku a ceny se pohybují od 400Nok, co? je v zásadě za hubičku. Zlatý éro!

    #5940
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    to Stipko: chci jet s rodinou, kdy u? cesta bude součást dovolené:-) Tak?e na rychlosti mi nezále?í. Myslím, ?e dětem by se ten trajekt od Stena Line mohl líbit a po cestě na trajektu by byl čas na odpočinek.

    #5941
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    je pravda ?e ti Norové pijí jak nezřízení, ale výhoda je ?e má? svou kajutu. Na těch krat?ích trajektech si ani neorazí?, nato? se vyspí?.

    Já jel ten Sasnitz – Treleborg a tam zas bylo spousty opilých mladých Poláků, asi se vracely z práce ve Skandinávií. Byla to taky hrůza,dělaly neskutečný hluk,hrály automaty a v?ude se válely lahve a plechovky od alkoholu. Nehledě na to , ?e kdy? ses u? někde na chvilku lehl, tak o tebe zakopávaly.Děs. Já u? jezdím jen Frederikshavn – Oslo.

    Také bych uvítal kdyby Stena jezdila do Osla přes den – to by nemělo chybu.

    #5945
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    To Salmon: Rodin s dětmi s námi jelo spousta, v restauraci nabízejí výhodnou rodinnou cenu – pro tři děti – koutek s jídlem jenom pro děti. Cesta zpátky na noc nemá chybu, jak pí?e Jindra, je trochu hor?í cesta tam, kdy se jede přes den a v kajutě mů?e? spát jen do čtyř, pak se musí kajuta opustit, proto?e je uklízejí na noční zpáteční jízdu:- (

    #5949
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Jezdili jsme s ditetem odjakziva. Jak se pise nahore – pro deti (a i pro nas) je to na lodi odpocinek. Svedske stoly – mnaaam 🙂 Bazen – parada … cesta pak utece cobydup.

    Po prejezdu do Osla nocleh nekde za mestem a na druhy den pohodova jizda za vylety dal.

    V poslednich letech jsme davali prednost zpatecni ceste Oslo-Kiel. Letos Kiel- Oslo-Kiel. Je to sice dlouhe, ale pohodlne. Clovek prijede domu po dovolene relativne fit. 🙂 Cena pro 4 osoby a auto ca 500 EUR

    Dalsi alternativa by byla od Stena Line Kiel – Göteborg -Kiel – odjezd 19.00 prijezd 9.00 na druhy den. Takze oba smery taky pres noc. Cena pro 4 osoby a auto necelych 500 EUR.

    #5950
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To je svatá pravda eero je soper a nehledě na to ?e pro mě je problém s dovolenou a letadlem ?etřim cca 4 dny co? je super a kdy? si s tim pohraje? tak se daj letenky sehnat fakt za super peníze.A po leto?ní zku?enosti s Polskem u? fakt nikdy.Zdálo se mi o tom je?tě 10 dní.

    #5951
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    To Komboj – popi? a rozepi? se nám tady o cestě do Norska přes Polsko.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 21)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Trajektem z Dánska do Osla

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(16)

Nahrávání ... Nahrávání ...