Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jirka a poslední změna proběhla před 14 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3271
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Zradila vás někdy GPS při cestě do Norska? Jsou dobře zpracované mapy ?védska a Norska?

    #6366
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    My dycky jedem podle GPS a dycky nás dovedla dobře,ale cestu u? známe.Jednou nás dovedla místo do přístavu,tak někomu do dvora,minula se o jednu odbočku,to sme se vraceli domů.

    #6367
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Zále?í čo pou?íva?. Mám v telefone TomTom ver. 7.45 s mapou WesternEurope z minulého roku, a zatiaľ sa mi nestalo, ?e by sa niekde cestou netrafila. V Norsku jazdíme dos? poznávačiek aj po okreskách a ?iadny problém.

    Mám v zálohe e?te podrobné mapy ?kaninávie, ale tie som e?te nerozchodil a ani nebola potreba.

    U iných navigácií neviem, ale predpokladám, ?e západná Europa je zmapovaná podrobnej?ie ako Východ, tak by to malo fungova? vo v?etkých systémoch.

    #6383
    storm
    Účastník
    (104 odpovědí)

    Koupil jsem star?ího garmina 276 z druhé ruky. Naviguje nás tam i zpět. Cesty jsou tam v?echny, někdy se v?ak stává, ?e na nově vybudovachých úsecích hlásí, ?e se pohybujeme mimo cestu. Problémové místa jsou kolem Osla, kde vybudovali a je?tě budují nové úseky dálnic a za Stockholmem, kde je asi 60km nové dálnice. Doufám, ?e garmin brzy tyto úseky aktualizuje. Na moři funguje na 100%

    #6386
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    to storm : Garmin dělá aktualizace tak asi 4 x do roka ale ty se musí? přihlásit, zaplatit poplatek a pak to jde stáhnout. Nevím přesně jaký tý poplatky jsou, ale já platil kolem asi 2.000.- u? nevím a měl by být tento napořád, moc se v těchto věcech nevyznám , tak jsem si do?el do Garminu v Praze pod Nuselák a tam mi to zaktualizovali , teď u? bych snad neměl nic při dal?ích aktualizacích platit – nevím. snad !

    Je?tě po ty aktualizaci si nech vymazat kompletně pamět z navigace, já jel znovu do Norska po aktualizaci v Dubnu a u? v Hamburku se mi navigace zasekávala, byl jsem nasr…., celou cestu, proto?e mi nebyla na nic. Pořád vypínat a zapínat a to třeba i po 2 – 3 kilometrech. tak jsem ji vypnul a jel dle paměti.Pak ji vyčistily a teď je to v pohodě.

    #6446
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Vá?ení, navigace je jen program, který je nutné po zadání cíle zkontrolovat, zda trasa vyhovuje va?im po?adavkům.Mám Tom Toma, ale zkou?el jsem i jiné programy, nakonec Vás vět?inou dovedou kam potřebujete, ale někdy Vám v polovině cesty zahlásí dojeli jste do místa určení. Zále?í na tom jak kvalitní byly dodány mapové podklady. Např. v Norsku kolem Aure kdy? jsem zadal Aukan tak mě to vedlo kolem moře proto?e číslo silnice je stejné pro celý okruh, ale to je na del?í diskusi. Dal?í problém s navigací je, kdy? si zadáte bod zájmu jako průjezd a je tam objí?ďka, nebo trasu částečně znáte a jedete vedlej?í cestou, minete-li bod zájmu, navigace Vás bude vracet zpět, i kdy? budete pokračovat po správně zvolené cestě dál.Je nutné zru?it trasu a zadat ji znovu, ale to jsou drobnosti, které se dají rychle vyře?it.Důle?ité je, ?e Vás navigace v případě náhodného zabloudění ( přejetí sjezdu z dálnice)je schopna vyvést na správnou silnici!

    Nechci tady moc prudit, ale stalo se mě, ?e se vybil GPS přijímač(mám externí)před Berlínem ve 2hod ráno a ne? jsem ho připojil k nabíječce , tak jsme byli uprostřed Berlína. Navigace nás spolehlivě vyvedla ven a je?tě jsme u?etřili asi 20km a prohídli si osvětlenou historickou část. Prostě s navigací je sranda.

    #6452
    jirka
    Člen
    (65 odpovědí)

    Na moře bych bez navigace u? nevyplul. Mám v ?ivé paměti, jak jsme tápali mezi stovkami ostrůvků a hledali cestu do přístavu. Pozor, pobře?í vypadá z dálky velmi podobně a za soumraku se tě?ko hledá cesta zpátky, obzvlá?? kdy? jste tam poprvé!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...