Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 741 odpovědí. Do diskuze (82 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 4 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 742)
  • Autor
    Příspěvky
  • #306244
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Tvl Zbony ty fotis cim dal lepe , koukam to nocni foceni uz mas vzchytany jak to mas nastaveny ( cas, clonu ) a asi stativ co

    Ahoj

    Dekuju, snazim se, proto fotim kde co, abych si to vyzkousel, ale zdaleka si nejsem jistej, jaky nastaveni pouzit, jen pomalu dostavam predstavu. Ale stejne vetsinou fotim snimek klidne ve 3-5 variantach.

    Na HDR (slozeni dohromady nekolika snimku ze stejneho mista s jinym nastavenim) si zatim netroufnu, ale casem zkusim

    V noci jedine se stativem, kvuli dlouhemu casu snimku, ale i ve dne obcas pouzivam trojnoheho pomocnika

    Z ruky si troufnu na 1/160, co je delsi, uz mam bobky 😀

    Foto z okna z ruky, oprene o parapet

    #306260
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Bilal a jeho kamarádi se včera vydali na obhlídku fjordů za Hasvikem s nadějí, že zkusí ulovit nějakého halibuta. Po 4 hodinách lovu se během půl hodinky povedli 4ks o délkách 153,133, 130 a 122cm. Jako nástraha byl použit system s kelerem od Westinu anti-twist rig http://www.topfishing.eu/halibut-anti-twist/

     

    #306264
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Na ten systém si dáš nakonec buď trojhák nebo jednohák? Nebo je trojhák na konci a jednohák někde před ním?

    #306271
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Dnes bylo pošmourno, tak sem nic zajímavého nefotil, ale když jsem jel z Hasviku, tak jsem v dáli viděl nějakou podezřele nezvyklou, velkou loď. Tak sem zkusil foto-test s teleobjektivem.

    Pro srovnání zasílám pár snímků

    červená: rybářská loď 1 – široký záběr / 2 – maximální přiblížení, které dovolí objektiv / 3 – max. přiblížení + ořez v PC

    žlutá: vojenská loď (ta podezřelá) 1 – široký záběr / 2 – maximální přiblížení, které dovolí objektiv / 3 – max. přiblížení + ořez v PC aby byl co nejbližší detail

    Byly použity 2 objektivy ( 1 se širokým záběrem a 1 s tele-zoomem)

    Při ořezu už se hodně ztrácí kvalita, ale stále jde rozeznat nápis na lodi

    Všechny fotky byly trochu zesvětleny, protože bylo hodně zataženo, aby byly vůbec čitelné

    ______________________________________________________________

    Občas zaslechnu, že se lepšim, že se fotky líbí a tak. Samozřejmě je to příjemné slyšet a děkuju (klidně pokračujte 😀 😀 😀 )

    Ale musím uznat že za mým zlepšováním a chutí do focení stojí také náš společný kamarád Apnea, se kterým už delší dobu komunikuju a je mi otevřenou pokladnou zkušeností a rad.

    Dobrého fotografa nedělá drahá technika, ale zkušenosti …. které zatim nemam, takže sem moc rád za podporu.

    Děkuju

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 1 měsícem uživatelem Zbony.
    • Odpověď byla upravena před 5 roky uživatelem Duke.
    #306274
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Jo a obchod COOP v Hasviku OBSADILY KUŘATA 😀

    Norkove si hodne potrpi na Velikonoce, tak uz se asi chystaj

    #306290
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Dnes bylo pošmourno, tak jsem nic zajímavého nefotil, ale když jsem jel z Hasviku, tak jsem v dáli viděl podezřele nezvyklou, velkou loď. Tak sem zkusil foto-test s teleobjektivem

    Pro srovnání zasílam pár snímků

    červená: rybářská loď 1 – široký záběr / 2 – maximální přiblížení, které dovolí objektiv / 3 – max. přiblížení + ořez v PC

    žlutá: vojenská loď (ta podezřelá) 1 – široký záběr / 2 – maximální přiblížení / 3 – max. přiblížení + ořez v PC

    Byly použity dva objektivy ( jeden širokoúhlý a druhý se zoomem )

    Při ořezu se už hodně vytrácí kvalita a je vidět zrnitost, ale vzhledem k té vzdálenosti je to zajímavé, u vojenské lodi jde zřetelně přečíst nápis na boku.

    Všechny fotky byly trochu zesvětleny, protože bylo hodně zataženo a na tu vzdálenost se světlo trochu vytrácí.

    _________________________________________________

    Občas zaslechnu, že se lepšim, že se fotky líbí a tak. Samozřejmě je to příjemné slyšet a děkuju ( klidně pokračujte 😀 😀 😀 )

    Ale musim uznat, že za mým zlepšováním a chutí do focení stojí také náš společný kamarád Apnea, se kterým jsem už delší dobu v kontaktu a je mi otevřenou pokladnou zkušeností a rad.

    Dobrého fotografa nedělá drahá technika, ale zkušenosti …. které zatím nemám, takže sem moc rád za podporu.

    Děkuju

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 1 měsícem uživatelem Zbony.
    #306307
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    Chlapi, nevíte jak je to s tímto systémem – http://www.topfishing.eu/halibut-anti-twist/

    Na konec dáš buď ten trojhák nebo ten jednohák? Nebo trojhák na konci a jednohák někde před ním? Tyto systémy nejsou tak drahý jak od Savage gear tak by do toho možná šel.

    #306308
    Milan Čechovský
    Účastník
    (146 odpovědí)

    Chlapi, nevíte jak je to s tímto systémem – http://www.topfishing.eu/halibut-anti-twist/ Na konec dáš buď ten trojhák nebo ten jednohák? Nebo trojhák na konci a jednohák někde před ním? Tyto systémy nejsou tak drahý jak od Savage gear tak by do toho možná šel.

    Jednoháček jsem napichoval kelerovi přes tlamu a trojhák jsem zabodl někde u zadní ploutve.

    #306316
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    První zdařilý pokus vyfotit měsíc ( zdaleka to neni ono, ale ujde to)

    • Odpověď byla upravena před 5 roky a 1 měsícem uživatelem Zbony.
    #306320
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    A nebylo by lepší na těch systémech na halibuty průběžný olovo?

    #306324
    Horak
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Myslíš, jako používal Michal tady?

    #306354
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Tvl Zbony ty fotis cim dal lepe , koukam to nocni foceni uz mas vzchytany jak to mas nastaveny ( cas, clonu ) a asi stativ co

    Ahoj Dekuju, snazim se, proto fotim kde co, abych si to vyzkousel, ale zdaleka si nejsem jistej, jaky nastaveni pouzit, jen pomalu dostavam predstavu. Ale stejne vetsinou fotim snimek klidne ve 3-5 variantach. Na HDR (slozeni dohromady nekolika snimku ze stejneho mista s jinym nastavenim) si zatim netroufnu, ale casem zkusim V noci jedine se stativem, kvuli dlouhemu casu snimku, ale i ve dne obcas pouzivam trojnoheho pomocnika Z ruky si troufnu na 1/160, co je delsi, uz mam bobky 😀 Foto z okna z ruky, oprene o parapet

     

    Chválím Marfiuse, že chválí Michala, protože jen chválený fotograf má motivaci posílat další fotky 🙂 A na ty se těší i ta mlčící většina, jestli se nepletu. Login : pro fotografy.     A když už jsem tady přihlášenej, tak podotýkám, že je takové stoleté pravidlo ohledně schopnosti vyfotit snímek “z ruky (rozumněj  – bez stativu). Nejdelší čas by měl být “jedna lomeno ohnisková vzdálenost objektivu”. Pozor na přepočet u těl s crop faktorem !!! Bohužel, protože celej svět se spíše snaží člověka nas..t, je toto pravidlo pravdivé spíše v oblasti krátkých ohnisek, než u těch dlouhých, kde je mnohem více potřeba. Jinými slovy : u širokáče s ohniskem 20 mm udrží i parkinsonik celkem snadno 1/20 sec. Kdežto u teleobjektivu 400 mm (až na ten nejlepší od Canonu za cca 350.000,- Kč Michal našetří 🙂   ) je 1/400 většinou moc dlouhý čas (a výsledkem přiměřeně třaslavým rukám máznutý snímek). Proto se u dlouhých tele…  ta světelnost platí skoro doslova zlatem.  Logout.

    #306355
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    za 5 dnu odlet na Maledivy – posledni turnus – sice tam budu tocit film ale pokusim se zaslat taky nejake hezke fotky , jinak fotky ze zimniho norska sou neskutecne krasny na jejich zaklade jedu pristi rok v breznu pro nakou tu omrzlinku

    #306356
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to Horak: Ano, tak nějak.

    #306383
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    To Vydra: Ty průběžný olova jsem používal, než přišly na trh hotové montáže, které jsou daleko lepší na horizontální drift a nezvedají se tolik do slouce jako průběžné olovo. Také system s dvěma háčky mě přijde lepší, než jeden velký jednohák. Dál je to výborné i na opatrné ryby, které při záběru necítí v tlamě odpor olova. Toto se bude těžko překonávat.

    Velké tresky stále obléhají šelf a dokonce se mezi nimi povedl halibut na švédský pilkr.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 742)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...