Nápověda Doporučujeme:

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Soroya 2018

Zvolené téma obsahuje celkem 510 odpovědí. Do diskuze (86 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Zbony a poslední změna proběhla před 5 měsíců, 2 týdnů.

Prohlížíte 15 příspěvků - 436 z 450 (z 511 celkově)
  • Autor
     Zbony 
    Účastník
    (272 odpovědí)
    byl(a) online před 26 minuty

V Hasviku radili silnicari, nekolik ulic v Hasviku dostalo novy zupanek, vcetne obchodu a benzinky kousek od hotelu

JAKABO JAKABO 
    Účastník
    (2779 odpovědí)
    byl(a) online před 4 hodiny

Ahoj Michal. Ostávaš na Soroyi po celý rok?  A pre zaujímavosť, aká je cena benzínu a nafty na novej pumpe v Hasviku?

Zbony 
    Účastník
    (272 odpovědí)

Ahoj JAKABO

Vloni sem byl celou zimu, letos poletim na Vanoce dom, ale od ledna sem zase zpet, trenovat pesky na zavody, zacatkem brezna/marce se kolem Alty jede nejprestiznejsi zavod psich sprezeni tady na severu Finnmarkslopet a Ornulf chce jet, tak mu pomuzu trenovat pejsky

Benzin 18.95, nafta 16 neco

Zbony 
    Účastník
    (272 odpovědí)

A na zitra hlaseny prvni poradny ficak

Sim Sim 
    Klíčník
    (9810 odpovědí)
    byl(a) online před 6 hodiny

Ne vždy se všechno povede. Tady skušenosti od kamaráda, kterému odešlo auto…

Jirka píše: „Horší věci nás ale ještě čekaly na cestě zpět. Kousek za Sundsvallem mi bouchla převodovka a zůstal jsem s šesti lidmi a naloženým přívěsem na silnici. Asistenční služba (pojištění TOP exclusive) úplná katastrofa. Po pěti hodinách čekání mi zjistili, že doplatek za odtah do Trelleborgu mě bude stát 2 tis. EUR. To bylo z jejich strany vše. Takže čtyři lidi jeli vlakem do Stockholmu a pak letecky domů. Já zůstal sám se ženou a podařilo se nám hodně krkolomnou pomalou jízdou dostat se do nejbližšího přístavu v Nynäshamenu k trajektu, který měl  jet podle řádu druhý den večer. Tedy noc v hotelu a ráno jsme vyrazili koupit lístky na trajekt (spol. Polferies). Tady nás čekalo další překvapení. Přepážky zavřené a asi po hodině pátrání jsme zjistili, že zmíněný trajekt vůbec nejede, až za dva dny. Zbylo jediné, vydat se do Trelleborgu a doufat, že se převodovka nerozsype úplně. Abych to zkrátil – nakonec jsme to zvládli a dokonce dojeli na dvojku a trojku až domů. Už bych to nikdy zažít nechtěl. Tolik stručně z naší výpravy.“

Petr Vozenilek Petr Vozenilek 
    Účastník
    (15 odpovědí)
    byl(a) online před 14 dny

Tak vypadají silnice kolem Kautokeino, dejte si bacha, kdo tam teď jedete.

Zbony 
    Účastník
    (272 odpovědí)

U nas to vidime zatim takhle, jen z dalky, ale uz se to blizi

meky 
    Účastník
    (220 odpovědí)
    byl(a) online před 14 hodiny

K článku Sim-ne vždy se vše povede. Nepojízdné auto je černou vidinou všech norkařů co jezdí autem. Přiznám se, že i mým. Nechci ani domýšlet důsledky nepojízdnosti auta v oblasti polárního kruhu, ale stačí kdekoliv po cestě po severských zemí. Osobně, nikdy bych tam nejel s autem s najetými 300 000km a více či autem starým. Ta situace musí být hrozným psychickým i fyzickým traumatem. Měl jsem možnost jet s autem půjčeným od kamaráda, ale právě z těchto důvodů jsem to odmítl. Raději půjčuji auto od Nakiho a mám klid na duši. Za zhruba 4000kč na osobu ten klid stojí.

Sim Sim 
    Klíčník
    (9810 odpovědí)

Hledáme 3 lidy na doplnění týmu na Soroya 1.3.-11.3.2019 Kdo chce zažít podobné dobrodružství, jako je níže ve videu, hlaste se u mě 776 845 524.

Zbony 
    Účastník
    (272 odpovědí)

Dnes jsme se rozloucili s poslednimi hosty sezony, a ted uz pomalu zazimujeme a budeme se venovat pres zimu hlavne pejskum.

Vecer sme zavrsili luxusnim steakem z jelena, takze sem se samozrejme prezral jak prase a jdu odpocivat 😀

Apnea Apnea 
    Účastník
    (106 odpovědí)
    byl(a) online před 1 den

Díky za fotky, Michale. A přihoď občas i  nějáké zimní, nerybářské. Bude se mně po Hasfjordu stýskat, když teď vím, že se tam minimálně 2 roky nepodívám. Ale asi nevydržím a přijedu v červnu z Vaaganu aspoň zpovzdálí omrknout, jak to na mé „soroyské domovské“ základně vypadá. Ať přežijete všichni severskou zimu ve zdraví !

Zbony 
    Účastník
    (272 odpovědí)

Apnea

urcite budes vitan, muzes prijet, nebo priplout 😀

Dnes Hasvik navstivilo nejake vojenske plavidlo, zaplulo do pristavu, otocilo se a zase pryc, nevim co to bylo za manevry 🙂

Jinak je okolo 5 stupnu, zima uz se blizi

Apnea Apnea 
    Účastník
    (106 odpovědí)
    byl(a) online před 1 den

Hmmm, docela zajímavý. Sice to úplně třída Zumwalt není, ale určitě nějákej docela moderní stroj. Vzpomínám, jak Ornulf vyprávěl že někde v průlivu mezi Soroyou a kontinentem najednou echolot na pár desítek vteřin úplně oslepl – patrně přímo pod ním obrovská ponorka. Oblast je prostě významná nejen pro rybáře, ale i pro vojáky. Škoda, že už se nedá jezdit k Sorvaeru na výlet za potopeným Murmanskem 🙂

Libor. 
    Účastník
    (10 odpovědí)

Ta loďka je Skjold.

Zbony 
    Účastník
    (272 odpovědí)

dekuji za info k plavidlu, ja nemam nejmensi tuseni co to bylo, ale kdyz sem to zacal fotit a v tu ranu se to zaclo na miste otacet (kanonem ke mne) tak mi na chvilku zamrznul usmev 😀

Prohlížíte 15 příspěvků - 436 z 450 (z 511 celkově)

Téma ‘Soroya 2018’ je pro vkládání nových příspěvků uzavřené.

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Soroya 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » Listopad 2018

Madagaskar » Říjen 2018

Soroya » Březen 2018

Anketa