Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 510 odpovědí. Do diskuze (86 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Zbony a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 436. až 450. (celkem z 511)
  • Autor
    Příspěvky
  • #301319
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    V Hasviku radili silnicari, nekolik ulic v Hasviku dostalo novy zupanek, vcetne obchodu a benzinky kousek od hotelu

    #301327
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Ahoj Michal. Ostávaš na Soroyi po celý rok?  A pre zaujímavosť, aká je cena benzínu a nafty na novej pumpe v Hasviku?

    #301333
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Ahoj JAKABO

    Vloni sem byl celou zimu, letos poletim na Vanoce dom, ale od ledna sem zase zpet, trenovat pesky na zavody, zacatkem brezna/marce se kolem Alty jede nejprestiznejsi zavod psich sprezeni tady na severu Finnmarkslopet a Ornulf chce jet, tak mu pomuzu trenovat pejsky

    Benzin 18.95, nafta 16 neco

    #301335
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    A na zitra hlaseny prvni poradny ficak

    #301360
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Ne vždy se všechno povede. Tady skušenosti od kamaráda, kterému odešlo auto…

    Jirka píše: “Horší věci nás ale ještě čekaly na cestě zpět. Kousek za Sundsvallem mi bouchla převodovka a zůstal jsem s šesti lidmi a naloženým přívěsem na silnici. Asistenční služba (pojištění TOP exclusive) úplná katastrofa. Po pěti hodinách čekání mi zjistili, že doplatek za odtah do Trelleborgu mě bude stát 2 tis. EUR. To bylo z jejich strany vše. Takže čtyři lidi jeli vlakem do Stockholmu a pak letecky domů. Já zůstal sám se ženou a podařilo se nám hodně krkolomnou pomalou jízdou dostat se do nejbližšího přístavu v Nynäshamenu k trajektu, který měl  jet podle řádu druhý den večer. Tedy noc v hotelu a ráno jsme vyrazili koupit lístky na trajekt (spol. Polferies). Tady nás čekalo další překvapení. Přepážky zavřené a asi po hodině pátrání jsme zjistili, že zmíněný trajekt vůbec nejede, až za dva dny. Zbylo jediné, vydat se do Trelleborgu a doufat, že se převodovka nerozsype úplně. Abych to zkrátil – nakonec jsme to zvládli a dokonce dojeli na dvojku a trojku až domů. Už bych to nikdy zažít nechtěl. Tolik stručně z naší výpravy.”

    #301369
    Petr Vozenilek
    Účastník
    (20 odpovědí)

    Tak vypadají silnice kolem Kautokeino, dejte si bacha, kdo tam teď jedete.

    #301486
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    U nas to vidime zatim takhle, jen z dalky, ale uz se to blizi

    #301697
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    K článku Sim-ne vždy se vše povede. Nepojízdné auto je černou vidinou všech norkařů co jezdí autem. Přiznám se, že i mým. Nechci ani domýšlet důsledky nepojízdnosti auta v oblasti polárního kruhu, ale stačí kdekoliv po cestě po severských zemí. Osobně, nikdy bych tam nejel s autem s najetými 300 000km a více či autem starým. Ta situace musí být hrozným psychickým i fyzickým traumatem. Měl jsem možnost jet s autem půjčeným od kamaráda, ale právě z těchto důvodů jsem to odmítl. Raději půjčuji auto od Nakiho a mám klid na duši. Za zhruba 4000kč na osobu ten klid stojí.

    #301716
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Hledáme 3 lidy na doplnění týmu na Soroya 1.3.-11.3.2019 Kdo chce zažít podobné dobrodružství, jako je níže ve videu, hlaste se u mě 776 845 524.

    #301759
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Dnes jsme se rozloucili s poslednimi hosty sezony, a ted uz pomalu zazimujeme a budeme se venovat pres zimu hlavne pejskum.

    Vecer sme zavrsili luxusnim steakem z jelena, takze sem se samozrejme prezral jak prase a jdu odpocivat 😀

    #301760
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Díky za fotky, Michale. A přihoď občas i  nějáké zimní, nerybářské. Bude se mně po Hasfjordu stýskat, když teď vím, že se tam minimálně 2 roky nepodívám. Ale asi nevydržím a přijedu v červnu z Vaaganu aspoň zpovzdálí omrknout, jak to na mé “soroyské domovské” základně vypadá. Ať přežijete všichni severskou zimu ve zdraví !

    #301781
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Apnea

    urcite budes vitan, muzes prijet, nebo priplout 😀

    Dnes Hasvik navstivilo nejake vojenske plavidlo, zaplulo do pristavu, otocilo se a zase pryc, nevim co to bylo za manevry 🙂

    Jinak je okolo 5 stupnu, zima uz se blizi

    #301784
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Hmmm, docela zajímavý. Sice to úplně třída Zumwalt není, ale určitě nějákej docela moderní stroj. Vzpomínám, jak Ornulf vyprávěl že někde v průlivu mezi Soroyou a kontinentem najednou echolot na pár desítek vteřin úplně oslepl – patrně přímo pod ním obrovská ponorka. Oblast je prostě významná nejen pro rybáře, ale i pro vojáky. Škoda, že už se nedá jezdit k Sorvaeru na výlet za potopeným Murmanskem 🙂

    #301786
    Libor.
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Ta loďka je Skjold.

    #301788
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    dekuji za info k plavidlu, ja nemam nejmensi tuseni co to bylo, ale kdyz sem to zacal fotit a v tu ranu se to zaclo na miste otacet (kanonem ke mne) tak mi na chvilku zamrznul usmev 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 436. až 450. (celkem z 511)

Téma ‚Soroya 2018’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...