Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 510 odpovědí. Do diskuze (86 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Zbony a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 511)
  • Autor
    Příspěvky
  • #291522
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Kolik stojí v Hasfjordu litr benzínu? \Můžeme si k pumpě jezdit sami?

    #291524
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Bandasky s benzínom sme mali pripravené.To bolo u Ornulfa perfektné.Prišiel si z mora po mnohých hodinách, potom filetovanie, navariť nejaké jedlo a oddych. Cena benzínu bola ako na pumpe. Veľká spokojnosť.Odovzdali sme na konci lode s prázdnymi nádržami,spočítal koľko sme spálili a zaplatili sme.

    Na pravo vedľa Rasťa Kurinca.

    #291527
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Já, v téhle souvislosti, rád vyprávím, jak jsme si takhle popíjeli kafe na terase Hasfjordu I. ,  najednou přijelo auto, vystoupila Jill-Evlyn (Ornulfova žena) a jala se vyndavat  kanystry z kufru. Než jsme se vzpamatovali, měla jich venku asi 6. Potom do každé ruky jeden popadla a chystala se s nimi sestoupit po lávce na molo. Byl zrovna maximální odliv, takže lávka připomínala spíše severní stěnu Eigeru. To už jsme se vzpamatovali a vyrazili k ní, aby se  “slabá” žena nedřela. Na naší nabídku, ať to hned pustí, že kanystry odneseme sami se jenom usmála, přeměřila si mě trochu s despektem – časy, kdy asi bylo i trochu na těle poznat, že jsem zvedal v mrtvém tahu cca 200 kg jsou patrně už fuč – a že tedy máme odnést ty zbývající. Ona s nimi seběhla po kluzkém dřevu svižně jak s kamzík a my, bez možnosti jistit se o zábradlí, krok-sun-krok patami hledajíce pomoc příčných latí, natlučeních na prkna lávky, funěli jak Sentinel. Takže poučení z této bajky :  lemtej si svoje kafe a nes…r se do věcí, které zvládne zocelená norská žena lépe, než středoevropskej chlap 🙂

    #291528
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Benzin vozime z Brejvikbotn cca 25km z Hasfjordu a na benzince je cena benzin 17Nok, nafta 15Nok.

    Hostum prodavame za stejnou cenu bez zisku.

    Kdo chce, muze si do Brejvikbotn jezdit tankovat sam 😉

    Kazdy startuje s 10 kanystry po 25litrech, kdyz zacnou dochazet, dovezeme nove, co nespotrebujete se jednoduse vrati.

    Nevim jake byly zvyklosti drive, ale dnes dostanete lod s plnou nadrzi a vracite s plnou nadrzi. Doplneni na konci muzeme provest my a vzdy si potvrdime objem vyuziteho benzinu, ktery s vami Ornulf vyuctuje.

    #291529
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Já, v téhle souvislosti, rád vyprávím, jak jsme si takhle popíjeli kafe na terase Hasfjordu I. , najednou přijelo auto, vystoupila Jill-Evlyn (Ornulfova žena) a jala se vyndavat kanystry z kufru. Než jsme se vzpamatovali, měla jich venku asi 6. Potom do každé ruky jeden popadla a chystala se s nimi sestoupit po lávce na molo. Byl zrovna maximální odliv, takže lávka připomínala spíše severní stěnu Eigeru. To už jsme se vzpamatovali a vyrazili k ní, aby se „slabá“ žena nedřela. Na naší nabídku, ať to hned pustí, že kanystry odneseme sami se jenom usmála, přeměřila si mě trochu s despektem – časy, kdy asi bylo i trochu na těle poznat, že jsem zvedal v mrtvém tahu cca 200 kg jsou patrně už fuč – a že tedy máme odnést ty zbývající. Ona s nimi seběhla po kluzkém dřevu svižně jak s kamzík a my, bez možnosti jistit se o zábradlí, krok-sun-krok patami hledajíce pomoc příčných latí, natlučeních na prkna lávky, funěli jak Sentinel. Takže poučení z této bajky : lemtej si svoje kafe a nes…r se do věcí, které zvládne zocelená norská žena lépe, než středoevropskej chlap 🙂

    Prave sem prelozil a vypravel tohle story Jill a s Ornulfem se smali skoro k slzam 😀

    Je to tak, sou zvykli celej zivot tvrde makat v extremnich podminkach a nikdy se nevzdavaj, ja sem tu na to cumel jak jitrnice, a pro ne je to normalni 😀

    Neboj, tenhle pocit tu mam docela casto …

    Mam te pozdravovat od Jill 🙂

    #291536
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Nedavno se tu mluvilo o ledu, tak prinasim aktualni foto z Hasfjordu.

    #291537
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    😀   Já už se na severu po těch letech taky nedivím (skoro) ničemu. Pokud nám tu mezitím nezavřou hranice, tak bychom se měli s Jill a Ornulfem pozdravit 10.6. osobně 😉

    #291571
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Led v Hasfjordu kazdym dnem zesiluje

    #291578
    Apnea
    Účastník
    (131 odpovědí)

    Led v Hasfjordu kazdym dnem zesiluje

    Pěkně přituhuje. Hned bych posílal stížnost do Mexika ke správci dálkového vytápění ! Možná by měli na Soroy ubytovatelé zvážit nákup alespoň několika lodí Kvaerno Isbryter, pro tyhle případy 🙂  No, snad  poválečné kůly pod Hasfjordem I. ještě chvíli vydrží ….

    #291579
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    V Hasviku to zase keasne foukalo.

    Lode sou ve Vaaganu na pevnine a postupne se udrzuji.

    Big Fish Adventure uz se tesi na jaro 🙂

    #291581
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Mám jen takový dotaz? Ty 2  velké kvaerna co jsou vidět v přístavu jsou už ty nové co údajně Ahmed objednal nebo jsou to ty co tam byli už loňskou sezónu ?

    #291608
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Radyn, uprimne … nemam nejmensi tuseni 😀

    #291619
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Práva severské zima.  Těšení už je u mě  na nejvyšším stupni.

    To Radyn : K těm současným dvěma velkým kvaernum 21feet,  co jsme jezdili v září,  mají přijít další dvě někdy v únoru.

     

    #291633
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Co to na tom molu Ornulf postavil? To tam loni na jaře ještě nebylo.

    #291646
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Ornulf tam postavil nový grilovací domeček.  Už se těším,  jak ho letos vyzkouším.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 511)

Téma ‚Soroya 2018’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...