Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Salmon a poslední změna proběhla před 14 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3362
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)

    chci se zeptat zda někdo neví kde bych sehnal podrobnou mapu skladby dna,na těch čtyřech servrech -Gislink,kystverket atd se mi to nepovedlo,mapy tam jsou teměř stejné a skladba dna tam sice je viz obrázek,ale je to děláno spíše náhodně,chtěl bych to aby když si najedu na určité místo které mám vytipované aby mi to na tomto místě ukázalo zda je tam písek,tráva atd

    #7582
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    asi nikde nenajdeš mapu kde by bylo zobrazeno složení “celého” dna

    #7585
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    mapu nikde nenajdeš,Petr1k má pravdu,ale možná by to šlo podle barevného echolotu,ten dělá barvu podle dna,myslím tím dno,červená,modrá bíla,podle toho de poznat jaké je dno.

    Je to funkce Whiteline/Typ dna

    tento systém dokáže rozeznat tvrdost dna (písek,bahno,skála)pokud je funkce zapnutá,zobrazuje se těsně pod dnem bílá linie,ta napomáhá určit tvrdost a typ dna.Tvrdé dno odráží dobře signál,tím sa ti zobrazí silná bílá linie pod ůrovní dna,pokud je dno bahno,linie bude tenká.

    #7599
    pirko
    Člen
    (70 odpovědí)

    Já si myslím, že skladba dna je na nic, když většinu ryb stejně nachytám ve sloupci.

     

    #7600
    mikulcak
    Účastník
    (375 odpovědí)

    Když jsem v lodi u echolotu tak dno celkem čtu a poznám kde je tráve a kde písek,jedná se mi o to že bych si vytipoval předem místa např,tráva-obecná,písek-halibut …Loni se mi to celkem dařilo,jakmile jsem zahlásil”tráva” tak většinou přišly záběry od obecných.U kelera nebo polaka je dno asi k ničemu,to má pirko pravdu.Někde jsem četl že jsou dva druhy tresek,myslím tím obecné,jedny migrují a jedny zustavají na místě kde se narodily.Ty první se většinou zdržují v hejnech a chytaj se ve sloupci a ty druhé se zdržují na místě,u dna a většinou v trávě a proto jsem si chtěl na mapu zaznačit místa s trávou.No nic,budu si to značit až budu na místě,už aby to bylo…

    #7601
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    pírko, pro někoho není skladba dna důležitá,možná pro tebe a ti co tahají ve sloupci, ale pro mě a všece ostatní, co klepou o dno je hodně důlležitá.Třeba mníci a vše co se schovává ve skalnatých  trhlinách, chaluhách atd. Každý druh ryby vyhledává  jinou skladbu dna a prostředí a podle toho ji hledám.

    #7609
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    To pírko: souhlasím s gruvearbeiderem. Já taky chytám rád mníky a ty na bahně jen těžko budu hledat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...