Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Severní Norsko – Lofoty, Tromso, Soroya, Havoya, NordKapp

  • Toto téma obsahuje celkem 483 odpovědí. Do diskuze (105 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 484)
  • Autor
    Příspěvky
  • #27936
    jan dokulil
    Účastník
    (25 odpovědí)

    o vánocích jsem viděl dokument lofoty vesterály krásná příroda,ale říkali že od roku 2005 je tam o 50%ryb méně než bývalo a na jaře že už tam tresky nepřipluvají a neví proč . je to pravda otazník.

    #27940
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Na Lofotech jsem byl od 1.4.2001 do 14.4.2001. Právě tam byly najeté.

    Od té doby jsem tam byl jen 2krát a to v létě takže nevím.

    #27941
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    #27946
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Na lofotech jsem byl letos předposlední týden v květnu,počasí super,tresek tam bylo habaděj,vlkouši,sem tam nějakej ten keler a jednoskvrnka,klucům se povedl i nějaký menší halibut. Pěkný rybolov i příroda ;-)Byl jsem kousiček u Leknes.

    #27973
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 rivelino: neviděl bych to tak pesimisticky, známej z Heningsvaeru hlásil vždy na potkání spousty úlovků tresek. Sice mi chybí možnost srovnání s historií před rokem 2005, zato můžu docela spolehlivě monitorovat aktuální stav, jen co dám dokupy loď 😉

    #27975
    františek lingr
    Účastník
    (8 odpovědí)

    Chochy tož jsem nevěděl že máš syna, hezkej:-D

    #42613
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Před 3 dny jsem byl požádán trojicí dánských rybářů o guiding na moři, dohodli jsme se na treskách, polacích a mnících bělolemých (ten poslední požadavek mě nejdřív překvapil, později spíš pobavil – ale byl myšlen vážně) Kluci jsou hlavně muškaři a lovci fotek – každý úlovek s pro ně novým druhem ryby způsobil obrovské nadšení. Téměř všechny ryby byly puštěny – brosmy a okouníky museli vzít, kromě toho se nedařilo po fotografování rozplavat jednoho polaka + vzali k jídlu 5 obecných okolo 60ti cm – to je vše co skončilo na jejich talíři za cca týdenní pobyt. Pro výjezd jsem doporučil počekat do večera na téměř nulový vítr. A takhle to dopadlo:

    #42614
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Andreas 9,5 Kg

    #42615
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Henrik – brosma, když ho tahal odedna nikdo tomu nevěnoval pozornost – malá ryba, když se přiblížil k lodi propuklo obrovské nadšení – to mě fakt potěšilo jak se dokázali radovat z brosmy – hold pro ně nový druh ryby. Později jsme se však dostali do fáze kdy “prosili” ať jim už na háčku brosmy nevisí 😀

    #42616
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Podobné nadšení jako z brosmy jsem u nich zaznamenal i u těchto miniokouníčků: Andreas

    #42617
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Morten

    #42619
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Morten 12Kg

    #42620
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    ta samá ryba ještě jednou

    #42622
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Ulovených tresek byla spousta, pod 10 Kg je pak už ani nefotili. Ráno jsme se přemístili do mělčích vod blíže k pobřeží a protože jsem neměl v zásobě moc polačích míst rozhodl jsem se pro ně na zakázku objevit nějaká nová, což sice žralo trochu času, ale nebylo kam spěchat. Když se mi pak jedno místo líbilo na mapě na GPS a po příjezdu i na echu vyzval jsem je k náhozu a udělal totéž – oni kopýtka relax, já zooma. První nához 4 pruty, z toho na 3 přišla ryba, tak jsme udělali společné foto: Andreas polak, Henrik krásná červená treska, mého zooma samozřejmě zbaštil polak.

    #42623
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Tahle treska se Henrikovi vážně povedla – její úlovek ho potěšil i přesto že si přál polaka, než jsme se vydali směrem k přístavu bylo chyceno celkem 6 polaků – všichni mají fotku se svým polakem, takže splněno.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 484)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Severní Norsko – Lofoty, Tromso, Soroya, Havoya, NordKapp

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...