Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 40 odpovědí. Do diskuze (23 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Bery. a poslední změna proběhla před 1 rokem a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 31. až 41. (celkem z 41)
  • Autor
    Příspěvky
  • #295580
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Mám Daiwy Ninja nebo Penn Slamery, ale nikdy jsem tam žádnou gumovou nebo silonovou podložku neměl.

     

    Budu to stejně převíjet na jinou cívku tak to více přitáhnu ať si to více sedne.

    Díky za komentáře……

    #295596
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Otci jsem teď navinul nuvou pletenku a dopadlo to takto…..nevíte co s tím?

    #295599
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Jak to navíjíš? Připadá mi, že to není vůbec utažené.

    #295600
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Otci jsem teď navinul nuvou pletenku a dopadlo to takto…..nevíte co s tím?

    jaky to je prumer pletenky??

    #295614
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Měl jsi naviják na prutu? Nedával jsi pozor a šňůru jsi neměl na rolničce, ale pod rolnou.

    #295624
    KUL
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Už jsen se dopátral kde byla chyba. Ja používam Daiwy a tam dám cívku na osičku a dotáhnu, ale Penn jsem navíjel poprvé a u toho typu navijáku je na konci osičky zaražka do ktere musí zapadnou civka, která ma pro to udělané vybrání. Tím mi civka nedosedla o cca 1mm a dopadlo to jak to dopadlo…..😇

    #346798
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (5 odpovědí)

    Hezké ráno. mám dotaz  …kolik se cca vejde pletenky wft strong 0,12 mm na cívku kapacity 235m/0,23?

    Děkuji

    #346805
    marus
    Účastník
    (5 odpovědí)

    Asi 130 až 150m hrubý odhad.

    #346807
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Hezké ráno. mám dotaz  …kolik se cca vejde pletenky wft strong 0,12 mm na cívku kapacity 235m/0,23? Děkuji</p>

    Ahoj, no ja si myslím že Ti tam vojde aj 3oom. WFT sú šnúry trochu hrubšie, ako deklaruje výrobca. Osobne ich aj napriek tomuto handicapu používam veľmi rád hlavne pri morskom rybolove, lebo sú to spoľahlivé trvalky. Asi by som tam nedával plnú cievku v kuse, ale navinul by som 150m 0,12 a do plna dovinul podkladom. Následne 2x pretoč cez väčšie navijáky a naviň na pôvodný. Trochu práce, ale máš to na nekonečno pripravené na výmenu 150 m 0,12 stky. Je to pracovná dĺžka dostatočná pre prívlač a keď urveš, alebo opotrebuješ kritickú časť, proste stačí vymeniť pracovných 150m a nemusíš meniť celú cievku.

    #346810
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (5 odpovědí)

    Děkuji …tak to musím ještě přehodnotit. Když jsem zadal do kalkulačky návinu cívku, na kterou se vejde 235 metrů silonu tloušťky 0,23 mm, vyšlo mi přes 800 metrů tloušťky 0,12 mm. Návin silonu a pletenky se asi nedá srovnávat.

    A jak je to s křížovým navíjením? Je to pro pletenku lepší? Když jsem kdysi jako kluk dostal Tapa, to byla změna. Někde jsem četl, že např. některé Slammery (360?) nerovnoměrně navíjí.

    #346837
    Bery.
    Účastník
    (33 odpovědí)

    Děkuji …tak to musím ještě přehodnotit. Když jsem zadal do kalkulačky návinu cívku, na kterou se vejde 235 metrů silonu tloušťky 0,23 mm, vyšlo mi přes 800 metrů tloušťky 0,12 mm. Návin silonu a pletenky se asi nedá srovnávat. A jak je to s křížovým navíjením? Je to pro pletenku lepší? Když jsem kdysi jako kluk dostal Tapa, to byla změna. Někde jsem četl, že např. některé Slammery (360?) nerovnoměrně navíjí.

     

    Ta kalkulačka jde použít pouze na porovnání vlasce a vlasce. Pokud by si chtěl použít výpočet šňůry tak by to možná šlo kdyby výrobce navijáku napsal i kapacitu Šňůry (braid) . Ale u šňůry zase může být problém s reálným průměrem a realitou, takže by to bylo více orientační než je tomu u vlasce.

     

    Jinak mám podobný odhad jako výše Marus, odhaduji že tam dáš tak 150m

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 31. až 41. (celkem z 41)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...