Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 2 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 18)
  • Autor
    Příspěvky
  • #263899
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Ahoj všem,  od 31.7.2016 se účastním jako vedoucí 10 denního rybářsko-výzkumného zájezdu na ostrov Averoy pořádaného Univerzitou Karlovou. Cílem výzkumu je studium a sběr parazitů, kteří tak moc trápí norské ryby a v posledních letech i nás sportovní rybáře. Kvalita masa jde neustále dolů a populace volně žijících ryb jsou parazity decimovány už v prvních letech života.

    Při plánování tohoto zájezdu jsem oslovil své dva kamarády, Michala Simča (Sim) a Honzu Kozáka (Honzak), kteří bez jakýkoliv výhrad okamžitě souhlasili, že výzkum podpoří. Jan Kozák zapůjčil zdarma UK cestovní dodávku pro devět vědců a ušetřil tak UK 15 000 Kč! Michal Simčo pro změnu zapůjčil rybářské vybavení v celkové hodnotě 56 000 Kč! Mohu s jistotou říci, že bez pomoci těchto dvou lidí by projekt zanikl. Jsem rád, že i v dnešní době jsou mezi námi lidé (rybáři), kterým není lhostejný osud ryb v Norsku a dobrovolně pomohou naší nejznámější univerzitě. Tímto jim patří mé velké DÍKY!!!

    Výsledky výzkumu bude UK srovnávat s univerzitami z jiných zemí. Krátký článek o parazitech mořských ryb se určitě dostane i sem na stránky rybolovnorsko.cz.

    Děkuji pánové,

    Láďa

    #263914
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    A hlavne napis, ze tam hlavne jedes, protoze ty parazity budou hledat a zkoumat slecny od 18 do 21 let 😉😀😀😀😀😀😀😀😀

    #263933
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    DAKUJETE …ako je to mozne  ze o PODOBNEJ akcii nevedia viacery ???mnoho  ludi si ,, mysli ze NORSKO je iba o ULOVKOCH.. rybarov  okolo MNA tiez trapia otazky ohladom  PARAZITOV..mozno aj my by sme prispeli……

    #263951
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Kdyz muzu rad pomuzu. 😉

    #263970
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Doufám, že nám také napíšeš pár řádek z badatelského pobytu. Těším se na reporty.

    #264030
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Doufám, že nám také napíšeš pár řádek z badatelského pobytu. Těším se na reporty.

    Pan Preparátor říkal,že nás bude zásobovat fotkami a reporty každý den. Může to být zajímavá expedice. Jsem zvědav co vše se v rybách vyskytuje.

    #264057
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    DAKUJETE …ako je to mozne ze o PODOBNEJ akcii nevedia viacery ???mnoho ludi si ,, mysli ze NORSKO je iba o ULOVKOCH.. rybarov okolo MNA tiez trapia otazky ohladom PARAZITOV..mozno aj my by sme prispeli……

     

    Ahoj, výskyt parazitu v Norsku, je přímo spjatý s chovem lososů a tak to není v této zemi oblíbené téma, dokonce mohu říct, že přehlížené. Při plánování expedice jsem oslovil pouze své nejbližší přátele u kterých jsem věděl, že rádi pomůžou dobré věci. Děkuji, vážím si nabídky pomoci, ale sám neví jak celý výlet dopadne a tak nemohu ručit za výsledky. Budu se snažit udělat pro výzkum maximum a určitě napíšu zde na stránky co nejvíce z celé akce. Díky, s pozdravem Láďa

    #264058
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Doufám, že nám také napíšeš pár řádek z badatelského pobytu. Těším se na reporty.

     

    Ahoj Sime, určitě napíšu. Vše od Tebe už dorazilo v pořádku ke mě. Ještě jednou Děkuju, hodně jsi tím pomohl, Láďa

    #264059
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    A hlavne napis, ze tam hlavne jedes, protoze ty parazity budou hledat a zkoumat slecny od 18 do 21 let 😉😀😀😀😀😀😀😀😀

     

    Tobě kamaráde, rád osobně nějakého pěkného parazita přivezu živého a něž odjedeš na tu Aljašku, hodím ti ho do trenek!!!!

    #264265
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Touto cestou bych chtel podekovat kamaradovi Jimmymu (Milanovi) za darek ve forme viz foto. Dekuji Jimmy a doufam, ze ji spolu nacneme na nejaky rybarsky spolecny vyprave treba na Smolu.

    #265034
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Ahoj všem, tak jsem zpět z rybářko – nerybářské dovolené na Averoya. Týden utekl jako voda a kus práce je za námi. Nasbírali jsme spousty parazitů mořských ryb, okoukli  halibutí farmy v okolí a i něco chytili. Chtěl bych poděkovat Jance, která nám pomáhala dát dohromady program a celé ubytování zařizovala. Díky. V nejbližší době dám zde na stránky krátký článek o parazitech mořských ryb, aby každý rybář měl alespoň základní informace o tomto problému. S pozdravem Láďa

    #265045
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Láďo, ty makrely jsou z volného moře? Nebo také z farmy?

    #265049
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Láďo, ty makrely jsou z volného moře? Nebo také z farmy?

     

    Makrely jsem nafotil zvenku klecí. Neveřil bych, kolik se točí okolo klecí ostatních druhů ryb. Makrely, tresky a polaci pomalu ve stejném množství jako halibuti zavření uvnitř. Určitě to ale neberte jako návod chytat v blízkosti klecí! Norové to hodně hlídají a dokonce mají u klecí ponorku, která prohlíží klec a blízské okolí, jestli se neděje něco co nemá.

    #265050
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    to Honzak – ,,ne,ne,ne, pane učiteli – ty švestičky jsou pouze pro Vás,,………. 😆 😆 😆

    Do dalšího rybolovu v Norsku je ještě daleko, to by se taky mohlo zkazit……Možná Vám to třeba příjde vhod s bratrem (pokud teda jede) zrovna na Bakkan – budete mít čím oslavit nějakého pěkného pollacka, kterých Vám přeju plnou loď…… 🙂

    #272970
    sandokan
    Účastník
    (169 odpovědí)

    Pane Preparátore, ten článek je fantastický, vyčerpávající. Já jsem si mnohdy myslel, že mám krásně zbarvenou tresku, s nádherným pigmentem, ale ouha, byli to paraziti.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 18)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...