Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pilkorovací prut WFT Z Line

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 61. až 69. (celkem z 69)
  • Autor
    Příspěvky
  • #102728
    Roman Topolčany
    Člen
    (3 odpovědí)

    ahojte všetci…som začínajuci rybár(cca 1 rok v norsku – Bodo)…mám udicu WFT z line..2,4m…200-600g…a zhánam k naviják (alebo multiplikator) a kedže sa v tolkých značkách strácam potrebujem radu od odbornika…chytávam prevažne z brehu v hlbších vodách …len malokedy z lode….rozpočeť na naviják do 180 euro…rád by som niečo kvalitné spolahlivé a odolne na norske podmienky …je pre mna vhodný aj multiplikator kedže chytám prevažne z brehu? alebo radšej zvoliť naviják?…mám šnúru wft strong 0,22mm…dakujem za akukovlek pomoc pri vybere..=):-P

    #102729
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Ten prut není vhodný pro chytání za břehu. Prodej ho a kup si s navijákem i prut.

    #102730
    Roman Topolčany
    Člen
    (3 odpovědí)

    a zo serie wtf 68 north..??aký prút by bol TOP na lov z brehu?

    #102732
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    No Z line to asi nebude ono, 🙂 když WFT tak bych volil třeba asi toto WFT MC JIgger LTC flex 2.75m 40-180g a nebo klidně i měkčí, a nebo toto WFT CHARISMA PILK Power Lady 2,7m/50-190g, to bych asi volil já ze břehu , ale pokud chceš inline prut tam moc na výběr není kromě Z line jsou snad ( nebo byly ) Daiwa inline , ale co se týče odhozu do dálky, tak to tu bylo v minulých diskuzích probíráno, že to není nic moc ( Kliknis by ti mohl dát referenci – mám dojem , že mu jeden loni v březnu odešel na Averoy ).

    Podívej se zde na e shop, , tam jsou i vhodné navijáky na přívlač ze břehu – třeba tento Daiwa naviják Lexa 4000 a nebo zde velmi preferovaný – Penn Slammer 360 ( ten mě ale moc neoslovil )

    Zkus kontaktovat Michala , on ti určitě něco doporučí, záleží jaký ryby chceš chytat, ale pokud jen ze břehu, tak ten Z-Line je na to opravdu nic moc ( spíš nic než moc) Ten tak na kapitání tresky a nebo Halibuty, ale tyto se běžně u břehů moc nevyskytují ( leda by jsi měl TOP místo )

    Hodně štěstí při výběru a snad jsem pomohl.

    #102736
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Haribo napsal:

    a zo serie wtf 68 north..??aký prút by bol TOP na lov z brehu?

    Na chytání ze břehu není potřeba tvrdší prut, než 20-60g. Já používám

    15-40g. Samozřejmě záleží na tom, jaké ryby budeš chytat. Ze břehu se dají očekávat nejčastěji polaci, nebo obecňačky a na ty je popsaná gramáž dostačující.Ze břehu by měl být prut delší, než při chytání z lodi tzn. 2,7-3 metry, možno i delší. Univerzální míra je 2,7 m. Nástrahy budeš používat pravděpodobně do 30 gramů, protože jinak by jsi to trhal, proto je zbytečné používat těžší pruty. Daleko lépe si vychutnáš souboj s rybou.

    Od WFT snad Charisma 20-120g, 2,7 m.

    Já už dlouhá léta plánuji tento: MIVARDI AVANTGARDE SPINN 2,7M 20-60G

    K tomu si kup Penn Slammer 360 a máš vystaráno dohromady za 4200,- Kč.

    Slammer je držák za dobrou cenu, na který se můžeš spolehnout.

    #102760
    Roman Topolčany
    Člen
    (3 odpovědí)

    dakujem páni..no tu v okolí Bodo mám velmi dobré miesta,hlavne jedno kde skala klesá kolmo dole asi 50 m…tresky tu chytím v pohode 70 cm…a halibuta som už dvakrát stratil kedže som mal slabé naradie predtým..myslím že so šnurou a dobrým prutom už tento problém nebude..=) preto sa snažím zvoliť niečo aj na vačšie ryby kedže občas sa poštastí aj z brehu trofejná ryba..a takisto planujem tento rok začať občas aj na lodi kedže mam kusok od domu Saltstraumen… hladám nejaký kompromis…dakujem za všetky rady!!

    #102767
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Koukni na WFT International Ocean Fighter, patří mezi nejvyšší třídu. Jen zvolit odpovídající gramáž, pak se s ním dá chytat ze břehu i lodě. Máme je celá parta a jsou vynikající.Nasadit na něj Penn Slammer a je to dokonalé. Jen malá poznámka, jsou jemnější než udávaná gramáž. Třeba se Ti budou líbit. Vynikající je již zmiňovaná Charisma, ale nechtěl jsem na moře korek. Z-line je pilkrovaci prut, na břeh určitě ne.

    #102777
    Petr Dalík
    Člen
    (151 odpovědí)

    To Navarchus : V jaké gramáži máte ty “oušn fajtry”? Já si ho před pár lety vyhlídnul jako hlavní přívlačák na moře. Částečně taky proto, že mně trochu lezly krkem všudypřítomné chvalozpěvy na Charismy (a nejlépe osazené Slammerem). Copak není spousta jiných kvalitních prutů (a navijáků)?!? Snad nebudu taková ovce,jako všichni kolem 🙂

    Pak jsem si vzal v Letňanech třímetrového fightera 100-400 do ruky a úplně mě zděsil pocitem měkkosti. Jako kdybych “házel vlnu” po laně. Tak jsem tedy, trochu nerad, popadnul do pazourů tu Charismu 50-190 ….. sklopil uši a už ji vlastním taky. Samozřejmě nakonec i se Slammerem 360 :-D:-D Uběhlo pár let a máme tuhle sestavu na lodi všichni.

    Asi to úplně náhoda není. Poměr cena/výkon je skutečně vynikající.

    Ale jinak – fandím všem, co nejdou s davem 😉

    #317385
    Fischstar club
    Účastník
    (87 odpovědí)

    KOUPÍM : na pilkrovací prut WFT Z  Line vrchní díl.….nebo odkoupít celý prut s poškozeným spodním dílem.

    Zprávu na: Bluezero@email.cz

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 61. až 69. (celkem z 69)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pilkorovací prut WFT Z Line

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...