Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Opravneni k rizeni lodi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 16. až 24. (celkem z 24)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7447
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane petrs děkuji za odpověď. V podstatě je to správné. Mé doporučení je ale takové. Radši to nedělejte v případě nehody jste plně trestně odpovědný za chování vámi určeného kormidelníka.

    #7448
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Dekuji pani Janka za jasnou odpoved a Petrs uz to mame za 5 mesicu

    #7454
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    2 Janka: dík za vyčerpávající odpověď . Je pravda že přibalit vestu do lodě nikoho nepos*** a oblek dobře zahřeje. Už se těším

    #7455
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    To Petrs a i ostatni.

    Neodpustim si opet srovnani s rizenim auta. Myslite, ze staci, kdyz ridi nekdo bez ridicaku a pouze jeden z posadky ridicak ma? Kdo je zodpovedny za skodu, kdo plati pokutu, co je pri pripadne kontrole? ten kdo ma ridicak a nebo ten, kdo ridi? vezmete si vy zodpovednost  a budete platit a rucit  za  chovani nekoho jineho jen proto, ze mate ridicak a on ne??  Lidi, uvazujte prece rozumne!

    #7457
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Ahoj,

    nechtěl sem se tohota fora zůčastnit,ale tady toto už bylo tolikrát probráné,kluci,pořád je to téma,které sá omýla pořád dokola.

    Vesty,plovoucí obleky,oprávnění na loď atd.Pokud jezdíme do Norska pravidelně,tak už musíme vědět co a jak.Tímto nechcu hanit nikoho,kdo tam jede poprvé.

    Bezpečnost nade vša.

    #7458
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Tak tady s váma paní Janko nemohu souhlasit. Řízení lodi je opravdu něco jiného. A vychází z naprosto jiné praxe. Pokud vemem loď která opravdu vyžaduje oprávnění k řízení je řízena kapitánem. Kapitán je osoba která na lodi rozhoduje a v její pravomoci je koho koliv pověřit řízením nebo jinou čiností na kterou je třeba v jiném případě oprávnění. Vůdce malého plavidla což je asi nejčastější oprávnění které zdejší rybáři mají. Taktéž opravňuje předat řízení lodi určené osobě. Záleží pouze na uvážení držitele VMP kdy, kde a kdo to bude. Jako kapitán lodi je především zodpovědný za bezpečnou plavbu a ne za řízení. Proto se mu neříká řidič ale vůdce malého plavidla. Z toho vyplívá pokud je na lodi osoba která se prohlásí za kapitána a to buť vůlí posádky nebo svím zařazením je takto určena. Zodpovídá za plavbu v plném rozsahu. Vždy bude jakákoliv pokuta vymáhána po této osobě. Trestní odpovědnost se pak dělí podle míry zavinění ale kapitán je vinen vždy, stím by měl každý počítat než začne křičet já jsem kapitán. Bylo by jistě zajímavé podívat se do toho norského předpisu jestli je tam uvedeno. Nesmí řídit, nebo nesmí vést, takovéto plavidlo. Docela by mě to zajímalo. K tomu jestli mít na lodi nenemít vestu pokud mám oblek neni asi co dodat. Ta se tam vejde vždy a když nic jiného tak máte co pod hlavu když neberou.

    #7459
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Pane Zapa, odkaz na pravidla rizeni malych plavidel jsem znovu uvedla, takze si to tam muzete vse precist.

    Ostatni radeji v mailu.

    #7460
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Tak mě to nedalo a kouk jsem na to. Na konci přikládám překlad pomocí překladače google přímo z norštiny. Pokud si to přečtete i když je to trochu kostrbaté bude jasné že je to tak jak jsem popsal. Ať už jde o vůdce nebo ať jde o přenechání řízení pod svím vedením. Nejde mě o to se dohadovat s paní jankou. I když jsme se nikdy nepotkali tak si jí nesmírně vážím. Jen jsem chtěl aby v tom měli jasno všichni a v případě problému se mohli bránit. Jen upravuji jedno své tvrzení. Je tam horní omezení o kterém jsem nevěděl a to je 25 bruto tun výtlaku. Tak že můžete podle tohoto zákona vést jen lodě do tohoto výtlaku. A ne jak jsem uváděl, bez omezení. Stránky v odkazu by se měli zobrazit v češtině.

    http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=no&u=http://www.sjofartsdir.no/no/Regelverk2/Rundskriv/RSR_05-2009_Forskrift_om_krav_til_minstealder_og_batforerbevis/&ei=BOI_S6CiO6GknQPo7PHFBA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAgQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.sjofartsdir.no/no/Regelverk2/Rundskriv/RSR_05-2009_Forskrift_om_krav_til_minstealder_og_batforerbevis/%26hl%3Dcs%26lr%3D%26sa%3DG 

    #7461
    Clickbeetle
    Člen
    (14 odpovědí)

    Na moři by se mněl každý chovat tak, aby svým chováním nezpůsobil újmu na životě, zdraví nebo majetku sobě a ani nikomu jinému. Jinak se dovolená, na kterou se většina z nás moc těší a nemůže se jí dočkat stane velkou noční můrou, pokud to nedopadne ještě hůř.

    Protože ne každý má pud sebezáchovy nastavený tak, aby sebe a ostatní do šlamastiky nedostal, čehož jsme každoročně svědky, existují pravidla, tedy předpisy, jak se chovat, aby riziko bylo co nejmenší. Tyto předpisy jsou právně vymyhatelné a jejich porušování bývá potrestáno.

    Výše bylo popsáno, že je možné bez omezení řídit rekreační plavidlo do 8 m s 25 HP motorem, to je dost velká a dost rychlá loď na rybaření při pobřeží a většina z vás z delší lodi, snad jen s výjimkou kútru s norským kapitánem nerybařila.

    Pokud chce někdo rybařit na větší lodi nebo lodi se silnějším motorem, musí projít odpovídajícím kurzem pro řízení takového plavidla nebo s sebou přibalit někoho, kdo se narodil po 1.1.1980, bude ochoten loď řídit a já přidám ještě jeden svůj požadavek na tuto osobu – umí takovou loď řídit. Každému bude houby platný, že předpisům bylo učiněno zadost, když pak věkem zmoudřelý čtyřicátník otočí na vlně loď plnou lidí břichem nahoru, protože jí řídí prvně v životě a vestu si nikdo nakonec nestihne navléknout, protože netušil, že kněčemu takovému může dojít a jediné na co je připravený, je cukání na konci šňůry.

    Buďte opatrní, předvídaví a připravení, pak se vám nic zlého nepřihodí a pokud se chcete vyhnout konfliktu se strážci zákona, dodržujte předpisy. 

    Myslím, že to je jednoduchý návod, který si většina lidí dokáže zapamatovat. Kdo ne, měl by si najít bezpečnějšího koníčka.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 16. až 24. (celkem z 24)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Opravneni k rizeni lodi

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...