Nápověda Doporučujeme:

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Nový filetovací nůž

Zvolené téma obsahuje celkem 45 odpovědí. Do diskuze (29 hlasů) se naposledy zapojil uživatel kloboukatej kloboukatej a poslední změna proběhla před 1 týden, 5 dny.

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (z 46 celkově)
  • Autor
    sandokan sandokan 
    Účastník
    (147 odpovědí)
    byl(a) online před 1 měsíc

Ahoj kolegové!

Vlastním asi 6let klasickou filetovací Rapalu 19cm. Poslední dobou jsem ji hodně vyžíval v kuchyni a rozpadla se střenka, způsobená častým mitím v myčce. Je čas na nový fileťák, prosím vás o nějaké tipy, co máte vyzkoušené. Díky!

pepapol pepapol 
    Účastník
    (209 odpovědí)
    byl(a) online před 23 dny
     Petrw 
    Účastník
    (4 odpovědí)
    byl(a) online před 2 roky

Dlouhou dobu používám filetovací nože z obchoďáku ikea:

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70289168/

nůž je super a cena taky – 199.-kč je to molybden/vanadiová ocel prostě kvalita a dobře sedí v ruce.

Do Norska jezdím už od roku 2000 a vyzkoušel jsem Rapalu , která se zlomila u rukojeti, fiskars se musí brousit každou chvíli neudží ostrost.

spring spring 
    Účastník
    (100 odpovědí)
    byl(a) online před 4 měsíců

Že by nábytkáři rozuměli nožům? To se mě nechce zdát. Ale objednal jsem si ho ze zvědavosti. Mám tři roky Moru a zatím spokojenost.

http://www.topfishing.eu/morakniv-fishing-comfort-fillet-155.html

Mrkni se na video je tam pěkné srovnání Mory a Rapaly.

viki 
    Účastník
    (181 odpovědí)
    byl(a) online před 1 měsíc

Nazdar nožíří,rad čtu jakousi neodbornou diskusi ohledně filetovacích nožů.V málo procentech (ale i dříve) máte pravdu  poze v tom , že kupujete značku o které si myslíte a právem , že zrovna toto je nej . Většinou nemáte pravdu . Jsem kromě rybařiny Nor. také zběratel kuchyňských , kuchařských , řeznických  a filetovacich nožů . K tématu – když si nabrousíš kosu ,tak s ní můžeš filetovat ale když neumíš nabrousit nůž ,tak je jedno jakou má světovou značku . Já osobně si myslým , že jsou veledobré nože (KDS Sedlčany ,IKEA, Gessner a Mitutoyo.) Takto můj názor na dobrou diskusi. Čau Viki   :- )

Maras Maras 
    Účastník
    (42 odpovědí)
    byl(a) online před 8 hodiny

Mám Rapalau, nepřijde mi to jako předražená značka. Jedinné, co se mi přihodilo. Pral jsem nůž v asi rok v myčce, protože ho běžně používám v kuchyni a upadl mi zadní díl střenky, který se rozlepil. Oprava 10min a věřím, že bude dál fungovat.

Mám tento základní model

http://www.topfishing.eu/filet-nuz-rapala-bp707sh1-topfishing.html

vd 
    Účastník
    (232 odpovědí)
    byl(a) online před 4 dny

Mám ho tiež ale mne sa zdá byť málo ohybný a hrubý.

Navarchus Navarchus 
    Účastník
    (590 odpovědí)
    byl(a) online před 5 dny

Ten co má ,,spring,,

http://www.topfishing.eu/morakniv-fishing-comfort-fillet-155.html

je naprosto luxusní.Pružný, ostrý a není potřeba častého přebrušování. Drží perfektně. Mám ho také, nedám na něj dopustit.

Peeta 
    Účastník
    (99 odpovědí)
    byl(a) online před 9 měsíců

Ahoj, používám po celou dobu pouze fileťák z IKEA a jsem s ním maximálně spokojený. Jediný problém je, že se neprodává s pouzdrem, ale to jsem si nechal udělat, takže pohoda

trojhak trojhak 
    Účastník
    (105 odpovědí)
    byl(a) online před 12 dny

Mám taky fileťák bez pouzdra, což mě strašně štve! Chtěl jsem se zeptat, zda nemáte tip, jak pouzdro vyrobit? Nebo jak tyto nože transportujete do Norska?

otapa 
    Účastník
    (245 odpovědí)
    byl(a) online před 3 měsíců

No jak vyrobit najdeš třeba tady :

http://wastelandrangers.blogspot.cz/2013/01/jak-vyrobit-kozene-pouzdro-na-nuz-how.html

ale myslím , že se ještě stále nachází v každém městečku človíček,který dělá něco z kuže (opravuje boty ,nebo vyrábí různé kožené doplňky) a ten ti po chvilce přemlouvání jednoduché pouzdro spíchne za cca 100 – 200 Kč.

Což se myslím na dobrý fileťák vyplatí…..

roman1312 
    Účastník
    (776 odpovědí)
    byl(a) online před 14 hodiny

….sice pouzdro mám, ale moc si s tím hlavu nelámu. Nůž,brousek a ocílku zabalím do utěrky, strčím do bedny a frčím….

Peeta 
    Účastník
    (99 odpovědí)
    byl(a) online před 9 měsíců

já jsem ho dřív balil do hadry a pak jsem ho zabalený dal do malé plastové láhve, které jsem uřezal hrdlo. Láhev jsem sešlápl, aby v krabici nezabírala místo

mikr mikr 
    Účastník
    (175 odpovědí)
    byl(a) online před 12 dny

Mam navíc pouzdro od Martinni 150. Nůž jsem vylil s vaničkou do moře. To bolelo.

stano 
    Účastník
    (142 odpovědí)
    byl(a) online před 1 rok

trojhak : tu máš námet

Prohlížíte 15 příspěvků - 1 z 15 (z 46 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Domů Fóra Diskuze mořského rybolovu Nový filetovací nůž

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » Listopad 2018

Madagaskar » Říjen 2018

Soroya » Březen 2018

Anketa