Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nové vývozní kvóty 2018

  • Toto téma obsahuje celkem 188 odpovědí. Do diskuze (63 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 4 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 189)
  • Autor
    Příspěvky
  • #291480
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Ahoj Norci,

    Hasfjord je jiz registrovany, bohuzel se to zatim nepromitlo do oficialnich zverejnenych seznamu, ale registrovan je a vse bezi v poradku.

    #291486
    ajca1
    Účastník
    (13 odpovědí)

    díky Josef zpráva mně potěšila

    #291638
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Dobrý den kolegové, Dovoluji si přidat jednu informaci. Byl jsem dotazován ohledně lokality která se jmenuje. ZAPA DA, a je uvedena v seznamu registrovaných provozovatelů. S touto lokalitou nemám nic společného. Opravdu netuším proč se tak jmenují, ani nemohu nikomu sjednat žádné kontakty. Patří to nějaké polské společnosti, najdete je na, http://rotsundseafishing.com  .  Lokalita vypadá dobře,  Zaujali mě lodě které jsou rozhodně to lepší co můžete najít.

    Ještě si dovolím poznámku k tématu. Nevím jaký to má vliv na ochranu ryb ale takto udělaný seznam je jedinečný přehled lokalit na jednom místě. Každý kdo hledá kam na ryby by to měl určitě využít.

    #291648
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Dalsi prohlaseni, ktere ale zatim nic noveho nerika. Jen, ze se na vsem pracuje 🙂

    https://www.fiskeridir.no/Fritidsfiske/Nyheter/2018/Turistfiskesesong-med-nytt-regelverk

     

    #291657
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)
    #291814
    jak
    Účastník
    (72 odpovědí)

    Ahoj přátelé norska, poprosil bych o upřesnění, norsky neumím, takže bych dotaz asi směroval na Vás paní Jano 🙂 . Že odpadá vývoz trofejní ryby k limitu je jasné, ale to tedy také znamená, že od letoška si nemohu trofejní rybu přivlastnit když  přesáhnu 20 kg! Nebo jinak, po 5 dnech rybolovu budu mít 10 kg filet a povede se mi chytit 50kg halibut, pro mne trofejní ryba. Mám tedy smůlu a musím ji pustit? (Předesílám, že to uvádím jako hypotetický příklad. Neberu v úvahu, že filety rozdám, vyhodím, se*eru ….. a stejně tak zbytek halíka). Já trofeje nesbírám, ale někdo si na vycpaniny na zdi potrpí 🙁

    A neodpustím si poznámku k příp. zavedení povolenek – nevyřeší nic, nebo si myslíte, že masař který si dosud odvážel metrák ryb bude řešit zaplacení symbolické ceny za povolenku? Nebo, že někdo bude jezdit po fjordu a kontrolovat chytající rybáře zda mají povolenku? Nevím jak to mají nastaveno Norové, ale u nás třeba rybářská stráž vč. policie nemůže sama o sobě vlézt do chaty a kontrolovat mrazák kolik a čeho tam člověk má. Takže pokud člověka přímo nechytí jak převáží nadlimit je to o ničem. Také mi není jasné proč jako člověk dodržující pravidla bych měl být spokojenější nebo klidnější s příp. povolenkou než teď bez ní? Podívejte se jak to vypadá na našich svazových vodách, které lze kontrolovat podstatně jednodušeji. Bohužel to odneseme i my ostatní.

    Víte, do Norska jezdím už několik let, jak na ryby tak za turistikou a přírodou a za tu dobu sleduji jak se Norsko mění. Přibývá zákazů, nařízení a omezení tam, kde dříve nebyly. Stejně tak se mění i místní lidé, vytrácí se vstřícnost, důvěra atd. Bohužel.

    Dobře už bylo!  Honza

     

    #291816
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Jak

    Google umi prekladat – ojeje!! 🙂

    Ano je to tak, trofejni ryba odpada. Pokud chytite velkou rybu, jejiz vaha presahuje limit, pustite ji, rozdelite si ji .. budete cilene chytat tak, abyste limit neprekrocil. Pokud zabere velka, budete ji vytahovat pomalu tak, aby se dala pustit zpet.  Davala jsem tu kdysi clanek s vysledky vyzkumu, kolik ryb prezije pusteni zpet. Pri spravnem vytahovani hoooodne .. 🙂 a pak maji sanci se dale rozmnozovat, abychom meli co chytat 🙂

    K druhe polovine – nevim, o jake povolence mluvite. Zatim zadna neni a pokud ji treba nekdy zavedou, jak rikate, masare to nezastavi, jako je nezastavi limity a pokuty.

    Kolik mate v mrazaku v Norsku nikoho nezajima, zajima je, kolik mate pri vyvozu z Norska. Jako nikoho na hranicich nezajima, zda mate doma vinny sklep, ale spise kolik alkoholu dovazite. Norove spolehaji na zdravy rozum  a mysli si, ze si dokazete odhadnout, jak a kolik mate chytat, abyste vyvezli povolenych 20 kg. A taky si mysli, ze to dodrzite.  Kontroly na vode delaji zatim jen kvuli minimalnim miram, odstupu od chovnych zarizeni a zachranne vesty. Ja muzu informovat, napominat lidi milionkrat, ale nakonec je to na kazdem jednotlivci, jak se k tomu postavi.

    A ze zakazu, narizeni a pod. pribyva – divite se? Navstevnici si to delaji sami. Drive nebyl zadny limit ..  A jak maji Norove stale duverovat a byt vstricni, kdyz vidi, jak se mnozi “hoste” chovaji? Uz se poucili ..

    Ale na toto tema se tu uz diskutovalo a diskutovat bude a polovina reci je zcela zbytecna. Kdo bude chtit porusovat pravidla, bude to delat i nadale a tim hazet stin i na ostatni. Bohuzel …

     

     

     

    #291818
    Cewinblue
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Ono je to těžké, když Vám cestovka ke změnám napíše následující:

    Pokud to shrnu, tak náš přepravce vám opět do vleku autobusu naloží dvě bedny na osobu, tak jak tomu bylo v letech předchozích. Podotýkám však, že za obsah obou beden si každý jedinec odpovídá sám (20 kg filetů a rybích výrobků na osobu). Nezkoušejme trpělivost našich norských partnerů a dodržujme zákony země, kterou všichni tak milujeme.

    Tím pádem bude většina cestujících autobusem spoléhat na šikovnost autobusáků najít správný přechod hranic.

    #291828
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    Dovoluji si oponovat. I kdybychom každému jedinci naložili třeba pět beden, stále platí limit dvaceti kilogramů. Dvě bedny nakládáme proto, že rybáři v nich po cestě do Norska vozí zejména zmrzlé potraviny a slouží tím jako další zavazadlo. Nevím co je na tom špatného a řidiči určitě nikde nekličkují, aby našli “vhodný” přechod. Již léta jezdíme stále stejnou trasou. Pro upřesnění, onou cestovkou, o které byla zmínka v předchozím příspěvku je Fishing Travel Agency. Díky váš Došky

    #291832
    Cewinblue
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Nemyslel jsem to zle, ale zažil jsem na vlastní oči, když do přístavu dorazila parta a do ponoření jim chybělo cca 15 cm u bortu. Delegát jim řekl, že je zvědav, co s tím budou dělat, že jim  to cestovka neveme a nakonec vzala.

    Pouze poukazuji na to, že dokud bude jakákoliv cestovka tolerovat nakládáním nadlimitu ryb (nebavím se o 2-5 kg n avíc) budou rádobyrybáři (masaři) jezdit do Norska a dráždit nejen celníky. Od určité doby jezdíme sólo a hlídáme si limity, protože hrozí právě to, že kvůli jedné partě v autobuse má pak problém celý turnus.

    Opravdu jsem se nechtěl nikoho dotknout , zažil jsem to na více lokalitách, kdy tito rádobyrybáři řekli, že pokud autobusem nepoveze dvě našláplý bedny, že radši nepojede.

    Jde o to, že pro nás rybáře jde o zábavu, ale Vás to živí a tolerováním odvozu nadlimitu si zahráváte s dalším zpřísnováním pravidel.

    #291833
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    ….já si myslím, že většina rybářů je dospělých a svéprávných (kteří ne, mají s sebou určitě svého opatrovníka) a jsou plně odpovědní za své chování. Představitelé nebo delegáti CK nemůžou být odpovědní za chování několika idiotů, kteří jsou nenažraní a nejradši by za autobus připojili druhý vlek, jenom aby toho odvezli co nejvíce a doma se chlubili tím , jak se jim bohatě vrátily vynaložené finanční prostředky a jak vydupali s blbými Nory. S tím je samozřejmě spojeno i plenění a filetování cca 30 cm kelírků po bednách, čehož jsme také někdy svědky. Buďme zase spravedliví nedělají to jen někteří naši kolegové, ale i Němci atd.

    Těžko lze chtít po delegátovi aby převažoval jednotlivé bedny a káral pár potrefených…..nemluvím o nějakém +- kg.

    Takový jedinci ať jezdí po vlastní ose a riskuji, že jim někdo nakope prdel…. Lovu zdar !

    #291834
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    ….já si myslím, že většina rybářů je dospělých a svéprávných (kteří ne, mají s sebou určitě svého opatrovníka) a jsou plně odpovědní za své chování. Představitelé nebo delegáti CK nemůžou být odpovědní za chování několika idiotů, kteří jsou nenažraní a nejradši by za autobus připojili druhý vlek, jenom aby toho odvezli co nejvíce a doma se chlubili tím , jak se jim bohatě vrátily vynaložené finanční prostředky a jak vydupali s blbými Nory. S tím je samozřejmě spojeno i plenění a filetování cca 30 cm kelírků po bednách, čehož jsme také někdy svědky. Buďme zase spravedliví nedělají to jen někteří naši kolegové, ale i Němci atd. Těžko lze chtít po delegátovi aby převažoval jednotlivé bedny a káral pár potrefených…..nemluvím o nějakém +- kg. Takový jedinci ať jezdí po vlastní ose a riskuji, že jim někdo nakope prdel…. Lovu zdar !

    ja si to dovedu klidne predstavit, ze majitel kempu nebo delegat bude prevazovat benu s rybama a na kazdou bednu da treba razitko, ze je vse ok.

    #291841
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Honzaku, tak to mi predvedes. Vyrob si razitko z brambory, protoze v Norsku se razitka uz leta nepouzivaji, a prijed.

    7.7. odjizdi ca. 70 osob !! Kdyz bude mit kazdy jednu bednu,  s kazdym stravis pri vazeni 5 minut – a to je malo, protoze bys musel ty lidi shanet a kontrolovat, kdo uz byl a kdo ne, cekat, nez prijde, nez si to zabali, nez ti povypravi, jak mu to bralo … je to 350 min, tedy skoro 6 hodin!!

    Ano muzes napsat, kdy ktera chata ma prijit k vazeni, ti, co by meli prijit na radu uprostred dne, ti budou moooc vdecni ..

    Ale proc by to mel delat? Copak je za tebe zodpovedny? Kontrolu maji na starosti celnici. Majitel je povinen hosty o predpisu informovat – napr. Betten rorbuer to ma na strankach, v informacich pri povrzeni rezervace, v kazde chate ve slozce a jeste ve filetarne.  Vse minimalne v 5 jazycich, i v cestine.  Navic pri prijezdu jsou jeste hoste informovani osobne. Myslis, ze je to porad malo na to, aby nekdo pochopil, jak vysoky je vyvozni limit?

    Ty dostanes ode me razitko na celo! 🙂 🙂 🙂

    #291842
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Cewinblue

    To je tezke. Cestovky by si mohly stanovit pravidla prepravy. Omezit kila na osobu, jako je to treba u letecke prepravy. Host, ktery pak s CK jede, souhlasi s podminkami a mel by dohodu dodrzet a nebo si zajezd neobjedna …

    U individualnich turistu nemuzeme nic delat. Neco zabavit – na to nemame pravo.

    Ale tohle vsechno je uplne zbytecna prace a rec  – hoste vedi jaky je limit a maji ho dodrzovat. Nejsou male deti, aby je nekdo neustale kontroloval. Jako to pise Roman … dospeli a svepravni jedinci 🙂

    #291843
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Nedá mi to a zase schytám vlnu nevole…ale pořád se snažím v té složitosti objevit proč to tak je. Jednoduché řešení je přece nasnadě jako s alkoholem!

    například:

    max na osobu 60kg

    limit 20kg “zdarma”

    zbylá kila nad 20kg ale max. do 60kg si pěkně doplať XY NOK za kilo

    mě to přijde ok a Nor se nemusí kroutit, že ho někdo okrádá, naopak ekonomika by šla nahoru a z utržených peněz můžou řešit zarybnění a jiná opatření týkající se rybolovu.

    Třeba se pletu. Ale to se moc často nestává 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 189)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nové vývozní kvóty 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...